Rusya Madencilik Devi Palladium Tokenize Etmeyi Planlıyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Rusya Madencilik Devi Palladium Tokenize Etmeyi Planlıyor!

Rusya Madencilik Devi Palladium Tokenize Etmeyi Planlıyor!

Bloomberg 27 Mart’ta bildirdiğine göre, Rus milyarder Vladimir Potanin, palladium tokenize ederek palladium ile desteklenen kripto para birimi tokenleri oluşturmayı planlıyor.

Rusya nikel ve palladium madenciliği ve eritme şirketi MMC Norilsk Nickel PJSC’nin (Nornickel) CEO’su olan Potanin, İsviçre merkezli bir palladium fonu aracılığıyla palladium ticareti için kripto para birimi tokenleri kurmayı planlıyor ve birkaç dijital platform başlatmak istiyor.

Bloomberg’e göre, platform daha akıcı işlemlere olanak sağlayacak. Şu anda bir alıcı, bir satın alma işleminde tüm sözleşmeli hacime ihtiyaç duymadıklarını keşfederse, ya tedarikçi ile pazarlık etmeli ya da bir alıcı bulana kadar arzın üzerine tutulmalı. Bununla birlikte, belirtilmiş bir varlıkla, fazla hacmi görünüşte üçüncü bir tarafa daha kolay satabilirlerdi.

Palladium Tokenize Etme Planları

Nornickel, Rusya’nın merkez bankasının daha geniş ekonomiyi etkilemeden tek bir şirkette blockchain tipi sistemleri düzenlemeyi test etmesine izin verecek şekilde iç işlemler için dijital bir platform geliştiriyor. Bununla birlikte, söz konusu dijital platformun başlatılması yasama düzeyinde onay almak zorundadır ve Rusya uygun bir yasayı kabul edemezse Potanin diğer yargı alanlarında iddialı bir şekilde ilerleyecektir.

“Palladium’un dişçilik, elektronik, mücevher, katalitik ve fotoğrafçılık gibi çeşitli endüstrilerde çeşitli kullanımları vardır. Haziran ayındaki palladium vadeli işlem fiyatı bir hafta önce en yüksek seviyeye ulaştığında ons başına yaklaşık 112 dolar (yüzde 7,9) düştü.”

Geçtiğimiz Ekim ayında, bir başka Rusya maden devi olan Alrosa, endüstri devi De Beers tarafından oluşturulan bir elmas tedarik zinciri platformu olan “Tracr” pilotuna katıldı. Tracr, pırlanta değer zincirinde madenden perakendeye kadar şeffaflığı ve tüketici güvenini artırmayı hedefliyor. Çözüm, her bir elmas için temel özellikleri ve işlemleri kaydeden bir dijital sertifika oluşturarak çalışır.

Mart ayının başlarında, blockchain şirketi Paxos, dijital tokenini “kesinlikle bu yıl” altından destek alacağını açıkladı. Paxos CEO’su Chad Cascarilla, şirketin “emtia alabilme kavramı konusunda heyecanlı olduğunu ve değerli metallerin gerçekten belirgin olanları olduğunu ve bence altınların en belirgin belirleyici olduğunu” belirtti.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish