Rusya, Dijital ve Kripto Varlık Devrimi'ne Hazırlanıyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Rusya, Dijital ve Kripto Varlık Devrimi’ne Hazırlanıyor

Rusya, Dijital ve Kripto Varlık Devrimi'ne Hazırlanıyor

Rusya’nın parlamentosu, ülkenin dijital ekonomisini geliştirmek için tasarlanmış yeni bir yasa çıkardı. Kanun, dijital haklar kavramını Rusya Federasyonu Medeni Kanun’unun 141.1. Maddesini kullanarak ortaya koymaktadır. Aynı zamanda dijital işlemler için kuralları belirler.

Rusya, Dijital ve Kripto Varlık Devrimi’ne Hazırlanıyor

Bir duyuruya göre,

“Dijital haklar, içeriği ve koşulları yasal gereklilikleri karşılayan bilgi sisteminin kurallarına uygun olarak belirlenen özel yükümlülükler ve diğer haklar anlamına gelir; dijital bir hakkın devredilmesi, rehin edilmesi, başka bir şekilde saklı tutulması dahil olmak üzere imha edilmesi, elden çıkarılması veya üçüncü şahıslara başvurmaksızın bilgi sisteminde mümkündür.”

Yasa, Duma Eyaleti Başkanı Vyacheslav Volodin, Duma Eyalet Başkan Yardımcısı Peter Tolstoy, Devlet İnşa ve Mevzuat Komitesi Başkanı Pavel Krasheninnikov ve bir dizi başka milletvekili tarafından getirildi.

Duma Eyalet Başkanı Vyacheslav Volodin:

“[Dijital haklar kanunu], dijital ekonominin gelişmesinin temelini oluşturmaktadır. Bu, haklarımız için yeni bir alan çünkü temel kavramları sağlamlaştırmamız bizim için önemli ”

“Ülkemizde ve yurt dışında yeni teknolojiler aktif olarak hayata geçiriliyor, ancak yasal koruma sorunları çözülemedi. Yasanın kabul edilmesinden sonra, vatandaşlar ve tüzel kişiler, gelecekteki ekonominin gelişimine daha aktif olarak katılmalarını sağlayacak ek teminatlar alacaklar” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin 1 Temmuz’dan başlayarak kripto para birimleriyle ilgili düzenlemeleri uygulamaya başlaması için kesin bir tarih belirledi.

Rusya’nın eski Enerji Bakanı Igor Yusufov da, kripto ile ilgili yeni yasalara seslenerek ticaret ve finansal kısıtlamaları atlamak için petrol destekli bir kripto para birimi olduğunu duyurdu.

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + 13 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish