Rusya Devlet Meclisi Kripto Paralarla İlgili Düzenlemelerini İleri Bir Tarihe Attı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Rusya Devlet Meclisi Kripto Paralarla İlgili Düzenlemelerini İleri Bir Tarihe Attı

Rusya Devlet Meclisi Kripto Paralarla İlgili Düzenlemelerini İleri Bir Tarihe Attı

Rusya Federasyonu Devlet Meclisi 20 Mart’ta yayınlanan yerel medya kuruluşu TASS’ın “Kripto Para Finansal Varlıkları Üzerindeki” tasarısını Nisan 2019’a kadar ertelediğini belirtti.

Genel Kurulun gündeminde yapılan oylamada verilen kararın ardından, “Kripto Para Finansal Varlıkları Üzerindeki” federal kanun taslağının ikinci okumasının Nisan ayında tekrar yapıldığı bildirildi. İnisiyatif, Devlet Meclisi Mali Piyasa Komitesi Komite Başkanı Anatoly Aksakov tarafından atılmıştı, ancak amaçlarını sonucunu açıklamadılar.

Kripto Para Finansal Varlıkları Üzerine” yapılan tasarı, ulusal kripto para birimi mevzuatını düzenlemeyi amaçlamaktadır ve Rusya parlamentosu tarafından Mart ayının başlarında yapılan ikinci okumada kabul edilmiştir. Devlet Meclisi Başkanı ve taslak tasarının yardımcısı Vyacheslav Volodin, daha sonra kabul edilen değişikliklerin dijital haklar kavramıyla ilgili kanunları gidermeyi hedeflediğini vurguladı.

Kripto Paralarla İlgili Düzenlemelerinin İkinci Okumaları

İkinci okuma için hazırlanan tasarı ifadesi, token ve akıllı sözleşmelerin tanımını hariç tutmaktadır. Belge, dijital finansal varlıkların tanımını sağlayarak, söz konusu varlıkların borçlar ve diğer haklar dahil olmak üzere dijital haklarla temsil edildiğini, parasal talepleri ve hisse senetlerine ilişkin hakların kullanılma olasılığını ve hisse senetlerinin devredilmesini gerektiren haklarla ilgili olduğunu belirtir.

“Geçtiğimiz Aralık ayında bildirildiği üzere, konsey başkanı ve Devlet Meclisi komitesinin devlet binası ve aynı zamanda tasarının ortak sözcüsü olan Pavel Krasheninnikov, tasarının dramatik bir şekilde yapılması gereken ilk okuma aşamasına sonraki bir tarihe ertelendiğini söyledi.”

Yasalara göre, Rusya Federasyonu Medeni Kanunu’nun 141.1 sayılı yeni bir maddesinin eklenmesiyle birlikte Rus mevzuatında “dijital haklar” kavramının ortaya konulduğu ve dijital hakların nasıl kullanılabileceğini ve aktarılabileceğini ve dijital kuralların (sözleşmeler dahil olmak üzere işlemler) nasıl belirleneceğinin belirlediği bildiriliyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 14 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish