Ripple’dan Genişleme Hamlesi – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ripple’dan Genişleme Hamlesi

Ripple'dan Genişleme Hamlesi

Ripple, XRP’nin hızla büyüyen ağına yanıt olarak işe alımlarını artırmaya hazırlanıyor. Ortaklıkları durdurulamayan bir hızla güvence altına alıyorlar ve şimdi kitlesel benimsemeyi tetikleyebilecek bir şirkete sahipler.

  • Ripple nedir diyorsanız buradan inceleyebilirsiniz.

Kripto ödeme işlemcisi CoinGate artık XRP ödemelerini destekliyor. Yani 4500 mağaza artık mal veya hizmetler için XRP’yi kabul ediyor. CoinGate, tüm dünyadaki müşterilere otomatik kripto ödeme işlemi sunmasının yanı sıra, işletmeler ve bireyler için blokzincir hizmetleri de sunan bir Litvanyalı şirkettir.

CoinGate Twitter’da duyuruyu şöyle yaptı:

“#XRPcommunity ve yatırımcılarımız için büyük haber! Müşterilerimize yerli XRP desteği başlattık, yani XRP artık Net üzerinden binlerce satıcı için ödeme olarak kabul ediliyor. Daha ayrıntılı bilgi için blogumuza girin! ”

Ripple’ın yetenek direktörü Jim Chauncey-Kelly, yeni işe alımların şirketin uluslararası büyümesine ayak uydurmak için bir gereklilik olduğunu söylüyor.

“Şu anda, bunun benim için çok önemli olduğunu düşündüğüm roller entegrasyon mühendislerine aittir. Bu rol, esas olarak müşterilerimizin ürünlerimizi küresel olarak yerinde uygulamalarına yardımcı oluyor.”

Ripple’ın İş Sahasında Listelenen 36 Açıklık Var

Bu önemli rolleri daha hızlı bir şekilde doldurmaya başlamak istiyorlar. Sadece birkaç gün önce Ripple, Stuart Alderoty’nin Ripple’in Genel Konseyi olarak işe alındığını açıkladı. Alderoty, güçlü bir finans firması olan CIT’den alındı. Ripple’daki tüm yasal çalışmaları denetleyecek ve şirketin küresel yasal politikası hakkında tavsiyede bulunacaktır.

CEO Brad Garlinghouse, işe alımlar ve daha hızlı bir gelişme süreci konusunda heyecanlı durumda.

“Tüketicileri korurken yenilikçiliğin önemini göstermek için tüm dünyadaki finans kurumları ve düzenleyicilerle çalışmaya devam ettikçe, Ripple’in liderlik heyetine ve global hukuk ekibimize Stuart’dan daha iyi birini düşünemedim. Kendisi, yalnızca Ripple’in büyümesini değil; tüm sektörün büyümesini desteklemekte hayati olacak bir tecrübe ve uzmanlık seviyesi getiriyor.”

Ripple’daki bu başlangıç mahsulü, Ripple’daki beklenilen büyümenin devam etmesinin ve muhtemelen kripto para birimi alanına gelen beklenilmedik bir talih kuşunun ipuçlarının sinyalini verebilir.

Kaynak: Zycrypto

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish