Ripple Sınır Ötesi Ödemelerde Daha Uygun Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ripple Sınır Ötesi Ödemelerde Daha Uygun Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı!

Ripple ,Yeni Rapora Göre Sınır Ötesi Ödemelerin Swiftler’deki Yavaşlıktan Aşırı Geciktiğini, Şirketlerin Xrp’ye İhtiyacının Olduğunu Söylüyor.

 

Ripple, gecikmiş ödemeler ve geleneksel ödeme ağındaki hatalar hakkında yeni bir rapor yayınladı. Swift, kripto blok zincirinin ve XRP gibi dijital varlıkların üzerinde kendini gösteriyor.

Guardian’daki bir habere göre, sınır ötesi ödemelerinde binlerce dolar yardım yapan hayır kuruluşları  Swift aracılığıyla para aktarıyor.

Rapora göre, SWIFT (Dünya Çapında InterBank Finansal Telekomünikasyon Kurumu) kısaltması genellikle “yanlış isim” olduğunu kanıtladı.

Yardım Kuruluşunun Ödemesi:

“Elaine ve Malcolm Thompson’ın yardımseverlik Çocuk Projesi St. Paul, Zambiya’da 36 yetim için okul ücretleri ve masraflarını ödüyor. Ekim ayında yardım kuruluşunun Barclays hesabından, 11,000 £’luk Zambiya’daki belirli bir bankaya Swift ile ödeme yaptılar, ama hiç ulaşmadı…”

Bir Ailenin Transferi Kayboldu:

“Haziran ayında Jane Collins, Kanada’ya taşındıktan sonra satın aldığı evi neredeyse kaybediyordu çünkü Nationwide hesabından aktarılan 54.000 £ tutarındaki depozito kayıp oldu. Altı hafta sonunda para hesabına geldi. Ülke çapında, banka  zayıf iletişim  zinciri yüzünden suçlandı…”

 

Ripple’ın küresel stratejik hesap yöneticisi Marcus Treacher, yeni bir rapor hakkında tweet attı ve bunun, verimli bir internet değeri yaratmak için küresel ödeme altyapısına duyulan ihtiyacı ortaya koyduğunu söyledi.

 

 

SWİFT, geçtiğimiz günlerde ağdaki hataları azaltmak için yeni bir ödeme API’si üzerinde çalıştığını açıkladı. Yeni sistem, Swift’de güncel olarak kullanımına henüz hazır olmadığını ve Blockchain teknolojisine dayanmadığını söylüyor.

KAYNAK: Dailyhodl

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

BitConnect deki beş kişi hakkında SEC,  “Federal Menkul Kıymetler yasalarını ihlal ettiğini” söyledi.

SEC’in şikayeti, “BitConnect Programını destekleyen kişilerin, Menkul Kıymetleri Komisyon’a kaydettirmeden ve yasalarının gerektirdiği şekilde Komisyon’a komisyoncu-bayi olarak kaydolmadan satıldığı” şeklinde. Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen ve Michael Noble dahil olmak üzere, tanıtım tarzı videolar oluşturmak ve bunları YouTube’da yayınlamak da dahil olmak üzere, potansiyel yatırımcılara BitConnect’in kredi programına, insanların yatırım yapmasını teşvik ettikleri söyleniyor. Tanıtım çalışmaları karşılığında, tanıtım yapan bazı YouTube kanallarına komisyon bazında ödeme yapıldığı da iddialar arasında.

Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, Trevon Brown (daha çok Trevon James olarak bilinir) suçlamaları reddetmediğini yazan bir Tweet yayınladı ve topluluğun onun etrafında “birleşeceğini” söyledi.

SEC’in New York Bölge Ofisi Bölge Müdür Yardımcısı Lara Shalov Mehraban,

“Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasa dışı kazanç sağlayanlardan hesap sormaya çalışacağız”

dedi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish