Ripple CEO’suna Göre XRP, Bitcoin’den 2 Kat Daha Merkezsiz | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ripple CEO’suna Göre XRP, Bitcoin’den 2 Kat Daha Merkezsiz

Ripple CEO’su yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birçok açıdan karşılaştırıldığında XRP, Bitcoin ve Etherum’a göre daha merkezsiz bir pozisyonda bulunuyor.”

XRP’nin market sıralamasında tablonun üst sıralarına hızlıca yükselmesi, birçok uzmanı bu varlığın iç işleyişini incelemeye sevk etti.

Dile getirilen en ön plandaki eleştiri ise XRP Ledger kayıtlarının merkezileştirildiği yönünde.

Ancak, XRP’ın Kıdemli Baş Yardımcısı Monica Long’un yönettiği “İstediğini Sor “temalı röportajda San Francisco merkezli XRP CEO’su Brad Garlinghouse, neden varlıklarının gerçekte merkezi olmayan bir konumda olduğunu açıkladı.

XRP yıllardır merkezi değil!”

Garlinghouse, ilk olarak Ripple’in, XRP’nin, defterinin yıllardır merkezi olmadığını savundu. Bu tartışmanın çok sık ortaya çıkmasından şakayla karışık dem vurdu. Kripto endüstrisinin bir üyesi ve uzun zamandır teknoloji girişimcisi olan Garlinghouse, XRP’nin statüsü ve doğası ile ilgili çok yanlış bilgi sirkülasyonu olduğunu da ekledi.

CEO, yanlış bilgi sirkülasyonuna bağlı olarak yanlış pozisyon alanların “istedikleri herhangi bir bağnazlık akımı ile meşgul olmaya devam edebileceğini” söyledi.

Ripple CEO’suna Göre XRP, Bitcoin’den 2 Kat Daha Merkezsiz

Ripple CEO’suna Göre XRP, Bitcoin’den 2 Kat Daha Merkezsiz

Ancak, ardından, Garlinghouse,

“XRP defter kayıtlarının merkezi olmadığı çok açık” şeklinde bir yorumda bulundu. İddiasını savunmaya devam eden Garlinghouse: XRP, tüm kamu doğrulayıcılarının  yaklaşık yüzde dördünü oluşturan yedi doğrulayıcı işletmektedir ”

dedi.

Bu durumu göz önünde bulundurarak Garlinghouse şunları ekledi:

“Birçok açıdan karşılaştırıldığında, madencilik gücünün %50’sini kontrol eden çok az sayıda madencinin olduğu XRP kayıt defterleri, Bitcoin ve Etherum’a göre daha merkezsiz bir pozisyonda bulunuyor.”

Ripple’in CEO’su, bu konudaki yorumlarını, ilgisini FUD’a odaklamamaya çalıştığını ve toplumun ne düşündüğünü vurgulamak yerine şeffaflığı koruyarak devam etmeyi tercih ettiğini belirterek bitirdi.

Travala’yı kullanarak bir gezi için XRP ile yer ayırtacak mısınız?

Kripto Kılavuz’un daha önce haberini yaptığı gibi, kripto odaklı seyahat rezervasyon platformu olan Travala.com birkaç hafta önce XRP ile ödeme kabul etmeye başladı.

Monica Long bunu not aldı ve Garlinghouse’a platformu kullanıp kullanmayacağını sordu. Şaka yapıp yapmadığı belli olmadan Garlinghouse “kesinlikle” cevabını verdi.

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 2 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish