Ripple Artık 200’den Fazla Şirkette Kullanılmaya Başlanacak – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Ripple Artık 200’den Fazla Şirkette Kullanılmaya Başlanacak

Ripple Artık 200'den Fazla Şirkette Kullanılmaya Başlanacak

Bankalar Ripple’a Geçiş Yapıyor

Öncelikle ihracat ve ithalat şirketlerine finansal hizmet vermeye odaklanan Londra merkezli bir banka olan Euro Exim Bank, XRP kripto para birimini sınır ötesi ödemeler için kullandığını halka açıklayan ilk banka olacak.

Ripple Salı günü yaptığı açıklamada, Euro Exim Bank’ın ödeme başlatma işlemleriyle birlikte JNFX, SendFriend, Transpaygo ve FTCS’nin sınır ötesi işlemler için XRP’den yararlanacağını açıkladı. Ayrıca, Kuveyt’ten Ahli Bankası, BFC Bahreyn, ConnectPay, GMT, WorldCom Finans, Olympia Trust Company, Pontual / USEND ve Rendimento, RippleNet’e imza attı.

Sonuç olarak

Salı günkü açıklamaya göre, başlangıçta dünya çapında 200’den fazla müşterisi var.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin şu anda haftada iki-üç müşteriye imza attığını ve geçen yıl Ripple ile ödeme gönderen müşterilerin yüzde 350 oranında bir artış kaydettiğini söyledi.

“Daha fazla müşterinin bu konuda istekli olduğunu ve talep üzerine likidite için XRP’den yararlandığını görmeye başlıyoruz.”

diye ekledi.

Euro Exim Bank direktörü Kaushik Punjani

Bankasının müşterilerinin geleneksel olarak işlemleri hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu sorun hem büyük şirketlere hem de bireysel göndericilere uzanıyor, dedi:

“Ripple ve seçkin meslektaşları ile işbirliği içinde çalışarak rekor sürede hem xCurrent hem de xRapid‘i tasarladık, test ettik ve uyguluyoruz ve bunların müşterilerimize getireceği avantajları bekliyoruz.”

Havale hizmeti SendFriend’ın kurucu ortağı olan David Lighton da benzer şekilde xRapid’i kullanmanın asıl yararı olarak ucuz sınır ötesi ödemelere odaklanmaya başladı.

Ripple Artık 200'den Fazla Şirkette Kullanılmaya Başlanacak

Ripple Artık 200’den Fazla Şirkette Kullanılmaya Başlanacak

“Ripple’ın XRP varlığından faydalanan dağıtılmış bir defter tabanlı çözüm, daha düşük sermaye gereksinimleri ve daha düşük maliyetlerle işlemleri gerçek zamanlı olarak düzenlememize olanak tanıyor. Müşterilerimize gelişmekte olan dünyaya daha ucuz, daha hızlı ödemeler sunmak için Ripple ile ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz ”dediler.

Diğer birçok şirket MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union da dahil olmak üzere uluslararası ödemelerde XRP şifreleme para birimini kullanan xRapid’i kullanmaya başlamıştır. Bununla birlikte, üç firma finansal hizmetler sunarken, hiçbiri Euro Exim gibi bir bankacılık lisansına sahip değildir.

Geçmişte, Western Union, MoneyGram, Viamercias ve IDT gibi diğer şirketler xRapid’i denedi, ancak şu anda platform tam olarak kullanılmıyor.

Kaynak: Coindesk

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish