QuadrigaCX Kullanıcılar Komitesi Oluşturuyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

QuadrigaCX Kullanıcılar Komitesi Oluşturuyor!

QuadrigaCX Kullanıcılar Komitesi Oluşturuyor!

Hukuk firmaları Miller Thomson ve Cox & Palmer tarafından atanan yeni bir komite, büyük Kanadalı kripto para birimi borsası QuadrigaCX’in etkilenen müşterilerini temsil etmede rehberlik edecek. Gelişme, 19 Mart’ta yapılan bir mahkeme ilanında duyuruldu.

Dosyalamada Miller Thompson, geçtiğimiz Aralık ayında kurucu ortağı Gerald Cotten’in ani ölümünün ardından ticaret platformunun kapatılmasından etkilenen yedi kullanıcıdan oluşan, QuadrigaCX’in Etkilenen Kullanıcıları Resmi Komitesi’ni kurduğunu açıkladı. .

O sırada, borsa, Cotten’in cüzdanların anahtarlarına erişen yegane kişi olduğu iddia edildiğinden soğuk cüzdan işletmelerine erişemediğini bildirdi. Borsadaki varlıkların büyük çoğunluğunun hesaplandığı iddia edilen erişilemez kripto ile QuadrigaCX, tahminen 115.000 kullanıcıya borçludur.

Yeni kurulan komite, QuadrigaCX aleyhindeki mahkeme işlemlerinde avukatlık firmalarının tüm etkilenen kullanıcıları temsil etmesine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Komitenin

“Etkilenen Kullanıcılar ve Temsilci Konseyi’nin Resmi Amaç Komitesine Amaçla ilgili görevlerini yerine getirirken tavsiyede bulunmak ve tavsiyede bulunmak için danışmanları, uzmanları ve danışmanları tutabileceği” bildirildi.

Komite üyeleri çeşitli uzmanlık alanlarına sahiptir ve şu an feshedilmiş kripto para birimi takasının alacaklısı Eric Bachour gibi endüstri oyuncularını içermektedir. Gox ve Ontario Hükümeti için ekonomik politika geliştirme konusunda danışmanlık deneyimi bulunan Magdalena Gronowska.

Miller Thomson ve Cox & Palmer şubat ayında, Nova Scotia Yüksek Mahkemesi Adalet Michael Wood’un verdiği kararla QuadrigaCX’in yasal temsilcileri olarak atandılar. Temsilci konseyi

“Kullanıcılarla iletişimi yönetmek; monitör için kullanıcı irtibat görevi yapan [Ernst & Young]; mahkemede kullanıcı çıkarlarını savunan; kullanıcılar arasındaki potansiyel çelişkili ilgiyi belirlemek; ve kullanıcı gizliliğini savunuyor. ”

Dün bildirdiği gibi, QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn’in geçmişte çok sayıda suç işiyle uğraştığı bildiriliyor. Patryn ve ortağı Lovie Horner, Cotten ile olan anlaşmazlığı nedeniyle 2016’dan bu yana şirket faaliyetlerinde yer almamasına rağmen, QuadrigaCX’in en büyük hissedarlarından ikisi olmaya devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish