QuadrigaCX Borsasının 28 Milyon Doları Donduruldu – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

QuadrigaCX Borsasının 28 Milyon Doları Donduruldu

Quadrigacx Gecikmeler için Major Bankasını Suçluyor

Kanadalı Kripto Kripto Borsası QuadrigaCX Gecikmeler için Major Bankasını Suçluyor

Globe ve Mail 8 Ekim’de bildirildiğine göre, Kanada’nın en büyük kripto para borsası QuadrigaCX, müşterilerinin para ödemesi yaparken gecikmeler için büyük bir bankadan yasal işlem yapmakla suçlanıyor.

Vancouver merkezli kripto para borsası QuadrigaCX, 2013 yılında başlatılmıştır ve Kanada’daki Finansal İşlemler ve Raporlar Analiz Merkezi (FINTRAC) tarafından lisanslanan Kanada’daki ilk borsa olarak bilinir. Basın zamanında, Quadriga’nın günlük işlem hacmi CoinMarketCap başına yaklaşık 600.000 $ civarındadır. Quadriga’nın bildirdiğine göre, Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası (CIBC) borsanın ödeme işlemcisine ait beş hesabı dondurduğundan Ocak ayından bu yana 21.6 milyon dolarlık fonlarına erişmekte zorluk yaşadığını belirttiği bildirildi. Costodian Inc. ve sahibi Jose Reyes banka fonlarının sahiplerini tespit edememesi nedeniyle hesapları tamamen dondu.

CIBC’ye göre, 4 Aralık 2017’den 20 Şubat 2018’e kadar 388 kullanıcının hesaplarına toplamda 51,8 milyon dolar yatırdığı bildiriliyor. Daha sonra, bu fonların bir kısmı çekildi ve hesaplarda 21.6 milyon dolar kaldı.

Globe ve Mail’e göre CIBC, mahkemeden ihtilaflı fonları saklamasını. Ve QuadrigaCX, Costodian’a mı yoksa fonları yatırmış olan 388 kullanıcıya mi ait olduğuna karar vermesini istedi. Quadriga daha sonra mahkemeye bankanın parayı yanlışlıkla donduğunu. Rakip iddiaların “kanıtı” olmadığı için fonların büyük kısmının tartışmasız sahibi olduğunu iddia etti. Quadriga dedi ki:

“Bu mahkeme bankanın asılsız ve son derece saldırgan spekülasyonlarına boyun eğmemeli, çünkü Quadriga’nın işi kripto para ticaretinde çalışanlar için bir ticaret platformudur.”

Quadriga’nın CEO’su Gerald Cotten, yasal konunun, değişimin 350.000 kullanıcısının “küçük bir kısmı” için gecikmelere yol açtığını söyledi. İddiaların hiçbiri, Globe ve Mail’e göre mahkemede kanıtlanmamıştır. Cotten dedi ki:

“CIBC’nin bize ait olan milyonlarca dolarlık ödemeleri, özellikle de ödeme işlemcilerimizden birinin hesabında tutması nedeniyle, bazı geri çekilme seçeneklerinde gecikmeler var.”

Bankalar tarafından kapatılan kripto uzayındaki katılımcı sayısı Cotten’e göre “şaşırtıcı”. Globe ve Mail’e göre, Quadriga müşterilerine Kanada’daki bankaların kripto işlerine karşı “komplo” kurduğunu söyledi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish