Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos'u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos’u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos'u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

2030 yılına kadar 30 milyar dolar gelir elde etmesi öngörülen bir sektör olan müzik sektörü yeni bir projeyle internet olan Cosmos’a geliyor.

Bir sosyal müzik akış uygulaması olan Playlist, Cosmos’u müzik ekosisteminde etkileşimi arttırmak için güçlendirmeyi amaçlayan ilk büyük ölçekli hibrit dApp’i inşa ediyor. Web sitesine göre, Playlist abone olmadan 45 milyon şarkıya yayın erişimi sunuyor ve iOS’da 400.000’den fazla indirme sayısına çoktan ulaştı.

Uygulamaya, Playlist’e göre 5 milyon dolar daha fazla bütçe ayrıldı ve Eric Meltzer, Amino Capital, Zaki Manian, Tendermint Labs başkanı ve son zamanlarda DTC Capital’den Spencer Noon’un yatırımcıları tarafından tavsiye edildi.

“Playlist’in merkezi müzik ekosisteminde yatırımcılar ve gelecek doğrulayıcılar olmaktan heyecan duyuyoruz. Ekip, Playlist uygulamasında kullanıcı deneyiminin herhangi bir bölümünü feda etmeden hak sahipleri ve hayranları için değerin kilidini açan zorlayıcı bir ekonomi tasarladı.”

“Harika bir model çünkü normal bir uygulama gibi görünecek ve hissedecek bir uygulama, ancak arka planda Cosmos’tan yararlanılıyor. Bu kitle benimseme için bir formül.”

The Block ile yaptığı konuşmada, DTC Capital, mevcut token modelinin son teknoloji olduğuna inandığını, Playlist’in artık stratejik staker veya genelleştirilmiş madencilik tecrübesi olan katılımcıları aradığını belirtti. Çalma listesi ayrıca, Cosmos’ta ağını başlatma beklentisiyle, stakerler için özel bir stratejik satış sunmayı da planlıyor.

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos'u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Popüler Bir Müzik Playlist Uygulaması, Cosmos’u Hibrit Bir DApp Ekosistem Oluşturmak İçin Kullanacak

Hibrit Bir DApp Ekosistem

“Cosmos” tasarımı ilginç bir tasarımdır. Akıllı sözleşmeyi genel amaçlı bir blockchain’e uyguladığınızda, özelleştiremeyeceğiniz şeyler vardır. Cosmos kafasına özgü blockchain’e kafasını çeviriyor, bununla birlikte kendi validatörlerinizi bulmak zorunda olmanızın bir dezavantajı var. Geleceğin, dApplar’in ihtiyaçlarına bağlı olarak her iki modeli de içereceğini düşünüyorum, bu yüzden Cosmos’un benim için başlatması, kripto için epik epik bir an” dedi.

Çalma Listesi Kurucuları Karen Katz ve Steve Petersen, 2 halka arz, 300 milyon dolarlık çıkış, 36 patent ve her biri dijital müzik alanında 10 yıldan fazla deneyime sahip Stanford mühendisleri ve seri girişimcilerdir. İkili, sanatçılar ve hayranlar arasında daha fazla kullanıcının katılımını sağlamak için Cosmos ile çalışmaktan heyecan duyuyor.

The Block’a gönderilen basın bülteninde Playlist CEO’su Katz,

“Cosmos’un ölçeklenebilir platformu ve SDK, blockchain’e genişletmemizi hızlandırıyor. Verilen Oynatma Listesi, diğer yayın hizmetlerinin 10x kullanıcısına katılımını sağlıyor, saniyede çok yüksek işlemlere ihtiyacımız var. Cosmos, büyümekte olan sanatçı küratör, etkileyici ve hayran topluluğumuzda yeni nesil işlemleri mümkün kılmak için açıkça en iyi teknolojidir.”

Kaynak: Theblockcrypto

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish