Nvidia Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapmayacağını Duyurdu | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Nvidia Kripto Para Piyasasına Yatırım Yapmayacağını Duyurdu

Nvidia’nın CEO’su, Tel Aviv’deki yakın tarihli bir konferansta konuşan, şirketin kripto para birimi piyasasına girme niyetinde olmadığını önceden söyledi. Calcalistech, kripto para birimi fiyatlarındaki düşüşün ardından Amerikan çip üretim devinin 2018 yılının son çeyreğinde gerileme yaşadığını bildirdi.

Nvidia, Kripto Paraların Fiyat Düşüşünden Sonra Yaralarını Sardı

Nvidia Corporation’ın CEO’su Jensen Huang, geçtiğimiz günlerde şirketin hiçbir zaman sanal para sektörüne girme planları olmadığını açıkladı. Calcalistech’in bir raporuna göre, Huang’ın açıklaması, şirketin endüstri için hazır olmadığını ortaya koydu.

Ancak CEO, sanal para sektörü için iyimser görünmeye çalıştığını belirtti:

“Kripto para biriminin bir yeri olduğuna inanıyorum. İnşallah biraz daha az hesaplama gerektiren farklı algoritmalar bulacağını umuyorum ve gelecekte gelecekte GPU’larımıza ihtiyaç duymayacaklar, ama kripto para biriminin gelecekte bir yere sahip olduğuna inanıyorum. ”

Çip imalatı devi, satışlarda bir patlama yaşadı. Nvidia, 2017’deki kripto para birimi fiyat artışıyla dijital para madencileri için GPU çhipsetleri yaptı. GPU talebi arttı ve şirket aşırı yükselişe geçti ve üretimini yükseltti.

Satılmayan Ürünlerin Envanteri

Ancak, sanal para biriminin fiyatı düştüğünde ve GPU yongalarına olan talebin azalması şirketi olumsuz etkiledi, çünkü şirketin halen satmak için uğraştığı çok sayıda satılmamış stok chipsetler vardı.

Sanal para birimi fiyat düşüşüyle ​​Nvidia’nın hissesi hisse başına 127 $ ‘a inerek büyük bir darbe aldı. Dördüncü çeyrek sonuna doğru, yonga üreticisi gelir tahminlerini kesmek zorunda kaldı.

Ancak Huang, şirketin satılmamış envanterinin Nisan 2019’da elden çıkarılacağını belirtti. CEO ayrıca, iyileşme sürecinin devam ettiğini ve yakında her zamanki gibi iş olacağını söyleyerek teslimatta iyimserliğini dile getirdi.

Chipset İmalatçıları, Kripto Para Madenciliğinden uzaklaşıyor

Nvidia, 2018’de yaşanan uzun yıllara dayanan ayı piyasası göz önüne alındığında kripto para madenciliği sahnesinden vazgeçen tek yonga üreticisi değil. Nvidia gibi Tayvan merkezli Gigabyte Technology Ltd. sanal para patlamasından büyük kar elde etmenin uzun bir süre zor olacağını düşünüyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 5 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish