Medici Portfolio Şirketi, Karayipler Bankası ile Pilot Kripto Para Birimi'ne Ortak Oldu! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Medici Portfolio Şirketi, Karayipler Bankası ile Pilot Kripto Para Birimi’ne Ortak Oldu!

Medici Portfolio Şirketi, Karayipler Bankası ile Pilot Kripto Para Birimi'ne Ortak Oldu!

Medici Portfolio Şirketi, Karayipler Bankası ile Pilot Kripto Para Birimi’ne Ortak Oldu!Medici Portfolio Firması, Karayipler Bankası ile Dijital Para Birimine Pilotluk Yapıyor. Overstock’un blockchain şirketi Medici’nin portföy şirketi olan Bitt, merkez bankası dijital para birimini (CBDC) pilot olarak kullanmak için Doğu Karayipler Merkez Bankası (ECCB) ile ortaklık kurdu. Overstock 6 Mart’ta bir basın açıklamasında haberi duyurdu.

Barbados merkezli Bitt başlangıçta 21 Şubat’ta blockchain tarafından verilen Dijital Doğu Karayip Doları (DXCD) pilotunu yürütmek üzere ECCB ile sözleşme imzaladı. Dijital para birimi Doğu Karayip Para Birliği (ECCU) içinde kullanılacak ECCU’daki lisanslı finansal kuruluşlar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından dağıtılacak.

DXCD, ECCU’da transferler sağlayarak, akıllı cihazlar aracılığıyla tüccarlar ve tüketiciler arasındaki eşler arası (P2P) işlemleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Blockchain pilotu, finans sektöründe daha fazla istikrarı teşvik etmeyi, ECCU’da nakit kullanımını azaltmayı ve Karayipler’de ekonomik büyümeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Medici Ventures Başkanı Jonathan Johnson’ın Karayipler Bankası ile Pilot Kripto Para Projesiyle İlgili Açıklaması

Bitt’in Doğu Karayipler Merkez Bankası ile entegrasyonunun blockchain teknolojisinin ilerlemesine yardımcı olacağını söyledi. Bitt’in teknolojisinin, büyük “banka dışı” nüfusu olan ülkelere bankacılık seçenekleri sunmak için blockchain kullanarak ödeme endüstrisini önemli ölçüde geliştirdiğini iddia etti.

“ECCB ilk olarak veri yönetimi, uyumluluk ve izleme işlemlerinin blockchain teknolojisini kullanmak için Mart 2018’de Bitt ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.”

2014 yılında kurulan Medici Ventures, perakende devi Overstock’un tam sahip olduğu bir blockchain kuruluşudur. Son zamanlarda, Overstock’in kripto iştiraki tZERO’daki büyük yatırımcılar yaklaşmakta olan yatırımlarını 404 milyon dolardan 100 milyon dolara düşürdüler.

1 Mart’ta, Bahamalar Merkez Bankası, ada ülkesinde dijital bir fiat para sistemi oluşturmak için kilit kalkınma ortaklarını açıkladı. Bahamalar’ın “Project Sand Dollar” ı, dijital ödeme yeteneklerine eşit erişim sağlamayı, nakit işlemlerini azaltmayı ve hizmet sunma maliyetlerini azaltmayı amaçlamaktadır.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + six =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish