Marco Polo Blockchain Ticaret-Finansman Ağı'na Üç Yeni Üye Katıldı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Blockchain Haberleri

Marco Polo Blockchain Ticaret-Finansman Ağı’na Üç Yeni Üye Katıldı

Marco Polo Blockchain Ticaret-Finansman Ağı'na Üç Yeni Üye Katıldı

Distributed Ledger Technology (DLT) tabanlı ticaret finans ağı Marco Polo’yu deneme ve değerlendirme amaçlı üç yeni üye katılmasını sağlandı.

Marco Polo Ağı, teknoloji şirketi TradeIX, kurumsal yazılım şirketi R3 ve diğer 20 uluslararası finans kurumu ile ortak bir girişimde bulunuyor. Girişim, bayi hizmetleri, hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler ve diğer ilgili hizmetler dahil olmak üzere çoklu döviz işlemleri sunan çok varlıklı bir platform sunar.

Blockchain Ticaret-Finansman Ağı Marco Polo’nun Yaptığı Açıklamalar

Resmi bir duyuruda, şirketin Alman ve Alman ekonomisi için önde gelen bankalardan biri olan Bavyera ve Alman ekonomileri için finansal hizmetler sağlayıcısı olan BayernLB ve Tasarruf Bankaları’nın en büyük arka ofis servis sağlayıcısı olduğunu açıkladı.

İşbirliği hakkında yaptığı açıklamada, BayernLB Ticaret ve İhracat Finans Başkanı Florian Seitz,

“Marco Polo Ağına katılmak, dijital çözüm çeşitliliğimizi müşterilerimizin yararına önemli ölçüde artırdığını söyledi. Ticari finansman işlemlerini güvenli ve şeffaf bir şekilde yapmamızı sağlıyor.”

Dün büyük Japon bankası Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) ‘nin R3’ün Marco Polo Blockchain Ağından yararlanacağını bildirdi. Ürün, ilk ticaret finansmanı işlemlerini Mart ayı sonunda iki Alman firmasını ve yerel bankası Commerzbank’ı kapsayan bir operasyonda başarıyla gerçekleştirdi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 14 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Binance Kara Para Aklama Karşıtı Uygulamaları Genişletiyor

Binance Kara Para Aklama Karşıtı Uygulamaları Genişletiyor

Kripto para borsası Binance, uluslararası genişlemenin bir parçası olarak yasal şartlar sağlamak için blockchain ağı takip şirketi Elliptic ile ortaklık kurdu.

Yeni ülkelerde kripto para biriminde farklı düzenlemelere sahip sorunsuz işlemlerin yapılmasının planlarının bir parçası haline getiren Binance, yetkililerin çeşitli taleplerine uymasını sağlamak için Elliptic’i kullanacak.

Binance Kara Para Aklama Karşıtı Uygulamaları Devreye Sokuyor!

Özellikle Binance’in uyumluluk ile ilgilenen sorumlusu Samuel Lim, son yapılan anlaşmanın Kara Para Aklanmayı Önleme (AML) üzerinde odaklanacağını söylüyor.

Ayrıca Binance geçtiğimiz ay, Malta Hükümeti’nin yargı yetkisinin düzenleyicilerinin faaliyetlerini onaylamasının ardından AML’ye de odaklanan blockchain analitik şirketi CipherTrace’le bir araya geldi.

Lim, “Blockchain güvenlik sağlayıcısı olarak CipherTrace seçimi, genişleme yönümüzü artıracak ve kullanıcılarımız, düzenleyiciler ve finansal kurumlar arasında daha fazla güven yaratacaktır” dedi. Devamında:

“Bu ortaklık, mevcut dünya standartlarında AML uyum programımızı destekleyecek ve en uyumlu biçimde yeni pazarlara açılmamıza yardımcı olacaktır.”

Anlaşmayla birlikte Mart ayında Binance de risk yönetimi girişimi IdentityMind’ı da içeren uyumluluk tabanlı sorunlarla ilgili yeni bir girişimi hareketini daha başlattılar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Üç Blockchain Firmasının Yasal Sandbox’a Katılmasına İzin Verildi

Üç Blockchain Firmasının Yasal Sandbox'a Katılmasına İzin Verildi

İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA), 29 Nisan’da yaptığı açıklamada, üç blockchain firmasının düzenleyici regülasyon havuzunun en son grubuna katılmalarına izin verdi.

Diro Labs, FCA tarafından “kısa vadeli ve küçük ölçekli” testler yapmak için kabul edilen blockchain şirketlerden biridir. Regülatöre göre, başlangıçta doğrulamak için “merkezi blockchain tabanlı bir bilgi deposu” kullanılmaktadır. Kimlikler ve belgeler orijinal kaynaklardan çevrimiçi şekilde elde edilmektedir.

FCA Yaptığı Açıklamayla Üç Blockchain Firmasına Kapı Açtı

Bu arada, Fintech Delivery Panel Partners’a “makine öğrenesi kimlik doğrulaması ve blockchain tabanlı sistem yönetimi kullanarak merkezi olmayan bir dijital kimlik platformunu” test etme izni verildi.

Son olarak, e-ticaret ödemeleri ve doğrulanmış dijital kimlik doğrulama platformu Nuggets, “kişisel ve ödeme verilerinin güvenli bir şekilde blockchain ile depolanması ve bu verilerin finansal hizmetler ürünlerine erişmek için kullanılmasını” test etmeyi amaçlamaktadır.

FCA’ya göre düzenlenen alanlar, şirketlerin “pazardaki yenilikçi teklifleri gerçek tüketicilerle test etmelerini” sağlıyor.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish