Kuzey Amerika Deniz Ürünleri Firması Blockchain Tech'i Tedarik Zincirinde Kullanacak | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kuzey Amerika Deniz Ürünleri Firması Blockchain Tech’i Tedarik Zincirinde Kullanacak

Kuzey Amerika Deniz Ürünleri Firması Blockchain Tech'i Tedarik Zincirinde Kullanacak

Deniz Ürünleri Firması Blockchain Tech Kuzey Amerika’nın en büyük, rafa dayanıklı deniz ürünleri şirketi Bumble Bee Foods, deniz ürünleri izlenebilirliği için bir blockhain platformu başlattı. Proje 8 Mart’ta yayınlanan basın açıklamasına göre, kurumsal yazılım konusunda uzmanlaşmış Alman teknoloji şirketi SAP ile işbirliği içinde kuruldu.

SAP Cloud Platform Blockchain hizmetini temel alan yeni platform, Endonezya’dan son müşterilere kadar sarı yüzgeçli orkinosların tedarik zincirini açıkça izleyebilir.

Duyuru, 8 – 17 Mart tarihleri ​​arasında Austin, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen Güneybatı Konferansı (SXSW) tarafından düzenlenen Güney Yıllık Güney Kongresi’nde yapıldı.

Müşteriler, tedarik zincirinin tamamını gözlemleyebilecek ve ürün paketindeki bir QR kodunu taramak için akıllı bir cihaz kullanarak ürünlerin kökeni ve nakliye geçmişi hakkındaki bilgilere erişebileceklerdir.

Blockchain de saklanan veriler, avın büyüklüğünü, yakalanma noktasını, ayrıca orijinallik, tazelik, güvenlik ve ticari balıkçılık sertifikası ile ilgili bilgileri içerecektir.”

SAP Innovative Business Solutions’ın global başkan yardımcısı ve kıdemli başkan yardımcısı Oliver Betz, blockchain teknolojisinin “gıda tedarik zincirinde şeffaflık ve izlenebilirlik yarattığını …” söyledi.

Son zamanlarda, Fransız perakende devi Carrefour, süt tedarik zincirini takip etmek için blockchain teknolojisini kullandı. Tüketiciler, hayvanlarının sütü toplanan çiftçilerin GPS koordinatlarını görebilecek, sütün ne zaman toplandığı ve paketlendiği hakkında bilgi alabilecek ve ürün hattında yer alan çeşitli paydaşlar hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Ocak ayında, Çin Chongqing Gıda ve İlaç İdaresi Yuzhong Bölgesi, gıda ve ilaç kalite güvencesinin izlenmesini iyileştirmek için blockchain teknolojisini uygulayacağını açıkladı.

kaynak cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish