Kripto Kılavuz Objektiflerinden 2. Binance Türkiye toplantısı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kripto Kılavuz Objektiflerinden 2. Binance Türkiye toplantısı

Kripto Kılavuz ekibi olarak İstanbul’da düzenlenen 2. Binance Türkiye toplantısındaydık.

Binance Melekler’i ile röportajlar yaparak program detayları ile ilgili bilgiler edindik sonrasında ise Ankara’dan gelen Bora hocamızında katıldığı ve blockchain’i anlattığı kısmı sizlere sunuyoruz.

Binance Angel’i Batuhan’ın Konuşması

Binance’ın Meetup’ına katıldığımızda ilk konuşmacı Batu’ydu. Batu Konuşmasına ilk olarak kendi geçmişinden sonrasında ise Binance ekosisteminden ve Binance Angel Programı hakkında konuşacağını belirtti. Başlamadan önce etkinliğin ilk konuğu herkesin yakından tanıdığı CZ’ydi. CZ’nin Türkiye’ye özel olarak hazırladığı konuşmasında:

“Merhaba ben CZ Binance CEO’su. Etkinliğe katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Umarım networking dolu ve özellikle Binance Angel programını daha iyi tanıyacağınız bir etkinlik olur. Angel’lerimiz sizleri bu ekosistem hakkında bilgilendirecekler aynı zamanda şu an Türk Angel ekibine üyeleri arıyoruz. Angellerimiz sizlere bir Binance Angel’i olmanın avantajları ve sorumlulukları ve bu ayrıcalıklı programın nasıl parçası olabileceğinizden bahsedecekler. Ayrıca çok özel bir konuşmacılarımız var ki bu konuşmacılarımız oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umarız ki harika zaman geçirirsiniz. Resmi Binance ve Binance Angel Twitter hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Geldiğiniz için hepinize teşekkürler sonraki etkinliklerimizde de size özel sürprizlerimiz olacak. Çok Teşekkürler.”

Batu önce sektörden bahsetti, bu sektörde 7-8 ayın nasıl yıllara denk geleceğini söyledi. Binance ’in düzenleyeceği bir etkinlik olan Blockchain Week Singapur 18-22 January 2019’dan söz etti. Sonrasında Binance’ın Yönetim’inde yer alan kişilere değinerek kısaca Binance Tarihini ve 2017’den bu yana neler yaptıklarını anlattı. Binance’ın Ekosistemi:

 • INFO
 • ACADEMY (Blockchain ve Kripto Paralar İçin Eğitici Platform.)
  • Akademin şu anda Binance Angel’leri tarafından yönetiliyor. Akademi yönetimi şöyle işliyor; Önceden, Latin Amerika’dan gelen Angel’ler ilgileniyorlardı, şu an Avustralya’dan bir Angel Akademinin başında bulunuyor.
  • Şu anda Binance Akademiden Türkçe olarak da dersler sunulmakta ve eğer kripto veya Blockchain hakkında kendinizi geliştirmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz.
 • LABS

Sonrasında gösterilen video Binance LABS’ın Devcon Meetup’ındandı:

 • CHARITY

Gösterilen video Binance CHARITY’nin Malta’daki Delta Meetup’ındandı:

Bunlardan sonra Batu ilk Binance Angel’lerinden ve onların neler yaptıklarını anlattı. Son olarak Batu:

“Eğer Binance Ekosisteminin bir parçası olmak, organizasyonlara yardım etmek, toplulukla iletişime geçmek ve çevirilere yardım etmek isterseniz Twitter ve Telegram üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.”

diyerek sözlerini bitirdi.

Bora Erdamar, BlockchainİST Direktörü: “Blockchain alanında bizim projemiz ilk ama tek kalmasını istemiyoruz.”

Hassas bilgilerimizi nerede saklanır diye düşünürken blockchain teknolojisiyle tanıştım. Blockchain’e girişim aslında böyle oldu…Bu alanın daha fazla içine girince, yurt dışında yapılan kaliteli çalışmaları gördük ve bu ülke adına bir şeyler yapmanın önemini anladık. Yaklaşık 4 ay önce Türkiye’nin üniversite bünyesindeki ilk blockchain teknolojileri ve inovasyon uygulama ve araştırma merkezini kurduk. Kısaca BlockchainİST center diyoruz. BlockchainİST Center olarak 4 ana başlığımız var:

 1. Blockchain teknolojileri üzerine lisans eğitimi kurmak ve bu alanda Türkçe içerikler oluşturmak
 2. Türkiye genelinde etkinlikler yapmak. Bu etkinlikler, sadece konferans anlamında değil yapabileceklerimize de odaklanabilmek için fırsat oluşturmalı ve eğitim içeriği de olan etkinlikler olmalı.
 3. Koordineli bir şekilde çalışmak için ortam oluşturmak.
 4. Hem Türkiye hem dünyadaki projelere olabildiğince destek vermek.

Türkiye’de Durum Nasıl?

Erdamar, Blockchain teknolojisinin benimsenmesi sürecini 3 aşamada açıklıyor:

 1. Kripto paraların blockchain‘den ibaret olmadığını anlama aşaması ve Türkiye’nin bu aşamayı geçtiğini söylüyor.
 2. Devletlerin blockchain teknolojisini kendilerine tehdit olarak görmemesi ve onu benimsemesi. Şu anda bu aşamada olduğumuzu ve alacak biraz daha yolumuz olduğunu belirtiyor.
 3. Blockchain alanında faydalı ve paralel hareket eden projelerimizin olması

Erdamar, Türkiye’de blockchain alanında net bir stratejimizin olmadığını ve diğer ülkeleri takip ettiğimizi belirtiyor. Ancak projelerinin bu alanda ilk olduğunu ama tek kalmasını istemediklerini de vurguluyor.

Binance Türkiye Meetup

Binance Türkiye Meetup

Program Sonrasında Batu’nun Kripto Kılavuz Ekibiyle Yaptığı Röportajı

Angel olmak ile ilgilenen kişiler için burdan başvuru yapabilirsiniz:

Binance Angel Programına Başvuru

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + eighteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish