Kore Borsaları Bitcoin’i Dünya Fiyatlarından Daha Ucuz İşlemler %78 Düşüşte – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Kore Borsaları Bitcoin’i Dünya Fiyatlarından Daha Ucuz İşlemler %78 Düşüşte

Kore Bitcoin'i Artık Dünya Fiyatlarından Daha Ucuz

Kore Borsasındaki Düşük Fiyatlar Dünyada İlgiyle Karşılanıyor

Güney Kore kripto ile tanınıyor. Ancak “Kimchi Premium” şu anda yavaşça ortadan kalkıyor olabilir. Kore borsalarındaki kripto fiyatları  dünya ortalamasının altında seyrediyor. Bu durum Kore’deki kripto varlığının borsalarda ve piyasalarının da düştüğünü gösteriyor.

Önde gelen Güney Kore borsalarından biri olan Bithumb, normalde dünyada 3.667 dolar veya biraz altında işlem bitcoin‘i 3.615 dolar gibi bir fiyata da kabul edebileceğini söylüyor. Yine bitcoin Kore’deki UpBit’te fiyatı 3,652 dolar olurken, Coinone’da 3,611 dolar üzerinden işlem görmektedir. Bu veriler de bize Kore de durumun ne redde de olduğunu gösterir durumda.

Bitcoin’in haricinde diğer altcoinler de bitcoin’le aynı düşüş eğilimini gösteriyorlar. UpBit‘te, XRP şu an 0,3254 dolar değerinde işlem görüyorken, ethereum da 121.52 dolarlık bir işlem fiyatına satılıyor. Bu küresel borsa ve piyasa fiyatlarının %1 indirilmiş haline eşittir. Bu yüzdendir ki birçok insan bu düşük fiyatlardan ya arbitraj olarak yada o borsada işlem yapmak istiyor.

Aç Pazar’ın Durumu

Bu düşüş Kore’deki kripto paralar da uzun vadeli bir düşüşün bir parçası olarak görünüyor. Kasım Ayı Raporlarında; CryptoCompare, Kore Wonu’na yapılan işlemlerin tümü itibariyle kripto hacmin % 50’sini oluşturduğunu belirtti.  Ancak şimdi, piyasa aralık raporunda

“Kore Wonu’nda alım satım işlemlerinin bir önceki aya göre önemli ölçüde azaldığını” söylüyor.

Kasım ayının yüksek hacimlerinin bir kısmı, Kore borsalarında piyasalarda verimi ve ticareti artırmak için tasarlanan “özel etkinliklere” bağlı olabilir. Yüksek rakamları ve kitleyi tutmak içinse ‘süper airdrop festivali’, ‘(1, 2 ve 3) bazlı oyunlar’ ve ‘özel seçimle hediye’ gibi tanıtım etkinliklerinden geliyor görünüyor.

Kore Borsaları Bitcoin'i Artık Dünya Fiyatlarından Daha Ucuz

Kore Borsaları Bitcoin’i Artık Dünya Fiyatlarından Daha Ucuz

Son rapora göre, Kore para birimlerindeki işlemler kasım ayına göre % 78 gerilerken, diğer para birimlerindeki hacimler büyüdü. Aynı zamanda Kore’ye rağmen Japonya da % 28’lik bir artışla en büyük artışı gösterdi.

Kripto Gittikçe Küreselleşiyor

Veriler, Güney Kore pazarlarının dünya fiyatlarından % 17 daha yüksek işlemler gördüğü geçen yılın rakamlarına göre keskin bir düşüş gösteriyor. Kore’nin en büyük pazarlarından biri olan Bithumb; Ağustos’ta bildirdiği üzere, ortalama fiyatlardan bin dolar daha fazla işlem yaptı. Kore ve küresel bankacılığa erişimi olanlar için fark, arbitraj için kolay bir fırsat olabilirdi.

Bu düşüşün bir kısmı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun liderliğini büyük ölçüde izleyen Güney Koreli yetkililerin yaptırım eylemlerine bağlanabilir. Diğer bir olasılık, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde, eninde sonunda güvensizlik hissedilmesidir.

Eğer kış Kore’yi daha yeni vurmaya başlıyorsa, bu daha fazla kar fırtınasının bir işareti olabilir.

Kaynak: Cryptobriefing

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish