Justin Sun Çekiliş Sonucunu Reddetti | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Justin Sun Çekiliş Sonucunu Reddetti

TRON’un kurucusu olan Justin Sun, yaptığı çekiliş sonucunda çıkacak bir kişiye Tesla marka otomobil vereceğine dair söz vermişti, fakat Tesla otomobilinin kazananı kamuya açıklandıktan hemen sonra çekiliş iptal edildi ve kazananları şaşkına çevirdi, çekilişe katılan kişiler ise Sun’ı bir aldatmaca yapmakla suçladı.

 


Katılımcıların Justin Sun’ı takip etmeleri ve orijinal yazıyı RT(retweet) yapmaları gereken bir çekiliş, Sun’ın 88 kazanan katılımcı arasında 20 milyon ABD Doları değerinde Tron dağıtacağını ve içlerinden bir şanslı kazanan için birincilik ödülü olarak Tesla marka otomobil vereceğini açıkladı. Öyle görünüyor ki, ödüller ve belki de kazananlar bile, her şeyden önce gerçek değildi.

Twitter’da patlayan bir tartışmada, kripto analisti John Galt (@CryptoJohnGalt), Galt’ın çekilişin arkasında çok şüpheli birçok faaliyet gösterdiği bir dizi Tweet yayınladı.

İlk çekiliş resmi Tron Vakfı twitter sayfasından yapıldı ve garip bir şekilde, kazanan olarak @kozmenko2017 adlı bir bot seçildi. Aşağıdaki çizimde 87 “kazanan” rastgele seçildi, ancak Galt IP karmaları ve zaman damgalarının hepsinin aynı kişiden olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Sonunda, kazanan Sun tarafından iletişim bilgilerini vermesi istenen Twitter kullanıcısı @uzgaroth olarak açıklandı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bunu yaptıktan sonra orijinal tweet kayboldu.

 

Sun, yalnızca kitlesel bir ifade olarak nitelendirilebilecek olan şeyde, kazanan için durumun “talihsiz” olduğu cevabını, bunun yerine 2020’deki bir sonraki Tron zirvesine tam ücretli bir gidiş-dönüş bileti sundu.

Bu hareketi yüksek miktarda eleştiriyle karşılandı, bir kullanıcı ise anında Sun ve tanınmış bir dolandırıcılık arasında yaptığı benzerlikleri topladığı bir tweet attı.

 


Tüm bunlar, Justin Sun’ın bir milyondan fazla artan takipçilerinin sahte sayılmasının ardından birkaç hafta sonra geldi ve birçoğu bu son yarışmanın Sun’ın gerçek takipçilerini artırmak için sadece bir PR olduğunu öne sürüldü.

 

Gerçek şu an tam olarak bilinmemekle birlikte ispatın yükü, eşantiyonlarının gerçek olduğunu kanıtlamak için Justin Sun ve Tron Vakfı’na ait ve bunun sonucunda ortaya çıkan hata, birçok kullanıcının projeye olan güvenini sarsabilir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish