Japon E-ticaret Devi DMM, Kripto Madenciliğinden Çıktığını Duyurdu | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Japon E-ticaret Devi DMM, Kripto Madenciliğinden Çıktığını Duyurdu

DMM.com Ltd. Kripto madenciliği faaliyetini durdurma kararı aldı.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce kripto madenciliği muazzam bir popülerliğe ulaştı.Bireyler özel mining çiftlikleri kuruyorlardı, girişimciler yeni mining şirketleri kuruyorlardı ve mevcut işletmeler Bitcoin madenciliği ile uğraşmak için yeni bölümler kuruyorlardı.

Ancak şimdi pazar durumu değişti,çok sayıda şirket mining faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu trendden etkilenen ve bu işi bırakmak zorunda kalan şirketlerden biri de Japon e-ticaret şirketi DMM.com Ltd.

2017’ye dönelim: Mining Çiftliği

Eylül 2017’de, Japonya’nın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan DMM, büyük ölçekli bir para birimi ve mining çiftliği kurmayı planladığını açıkladı. Ayrıca, 2018 sonuna kadar dünyanın en büyük 10 maden çiftliğinden biri olma ve ardından en büyük 3 büyük maden çiftliği arasında yer alma hedefini ortaya koydu.

Şirket Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) de dahil olmak üzere ana kripto para birimleri üretecekti. 2018 Şubat’ında, Ishikawa Bölgesi’nin başkenti Kanazawa şehrinde büyük ölçekli bir çiftlikte mining faaliyetlerine başladı. Birkaç ay sonra, Nisan ayında, 500 metrekarelik bir alanda 1000 mining makinesinin nasıl çalıştığını göstermek için bir sergi salonu açma planları bile vardı fakat güvenlik endişeleri ve hırsızlık riskleri nedeniyle karar geri alındı.

Oyundan Ayrılan Diğer Şirketler

Ayrıca, DMM’nin bugünlerde kripto madenciliğini bırakan ilk şirket olmadığını söylemeye değer. Birkaç gün önce, Japon internet devi GDO İnternet Grubu, 2018 yılının 4. çeyreğindeki yüksek kayıplar nedeniyle Bitcoin madencilerini geliştirmeyi, üretmeyi ve satmayı bırakacağını bildirdi.

Genel olarak, resmi olarak açıklanan verilere göre, Eylül 2018’in başından bu yana en az 100.000 bireysel madenci kapandı.

 

KAYNAK: COINSPEAKER

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

SEC, Yasadışı Tanıtım’dan BitConnect İçerisinden 5 Kişiyi Suçladı

BitConnect deki beş kişi hakkında SEC,  “Federal Menkul Kıymetler yasalarını ihlal ettiğini” söyledi.

SEC’in şikayeti, “BitConnect Programını destekleyen kişilerin, Menkul Kıymetleri Komisyon’a kaydettirmeden ve yasalarının gerektirdiği şekilde Komisyon’a komisyoncu-bayi olarak kaydolmadan satıldığı” şeklinde. Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen ve Michael Noble dahil olmak üzere, tanıtım tarzı videolar oluşturmak ve bunları YouTube’da yayınlamak da dahil olmak üzere, potansiyel yatırımcılara BitConnect’in kredi programına, insanların yatırım yapmasını teşvik ettikleri söyleniyor. Tanıtım çalışmaları karşılığında, tanıtım yapan bazı YouTube kanallarına komisyon bazında ödeme yapıldığı da iddialar arasında.

Serbest bırakıldıktan kısa bir süre sonra, Trevon Brown (daha çok Trevon James olarak bilinir) suçlamaları reddetmediğini yazan bir Tweet yayınladı ve topluluğun onun etrafında “birleşeceğini” söyledi.

SEC’in New York Bölge Ofisi Bölge Müdür Yardımcısı Lara Shalov Mehraban,

“Halkın dijital varlıklara olan ilgisinden yararlanarak yasa dışı kazanç sağlayanlardan hesap sormaya çalışacağız”

dedi.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish