İsrail Menkul Kıymetler Kurumu, Kripto Yönetmeliği ile İlgili Nihai Önerileri Yayınladı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu, Kripto Yönetmeliği ile İlgili Nihai Önerileri Yayınladı

İsrail Menkul Kıymetler Kurumu, Kripto Yönetmeliği ile İlgili Nihai Önerileri Yayınladı

İsrail Menkul Kıymetler İdaresi (ISA),  yerel finans gazetesi Kripto para birimi düzenlemeleri hakkındaki son raporunu yayımladı.

Kripto para birimleri için uygun düzenlemeleri geliştirmek üzere 2017 yılında kurulan özel kurul, raporunu ISA başkanı Anat Guetta’ya sundu. Öneriler hakkında yapılan açıklamada Guetta, kripto sektörünü geliştirmek ve yatırımcıların haklarını korumak için tasarlandıklarını söyledi. Ayrıca, sektördeki heyecanın soğumasına rağmen teknolojinin “burada kalmak” olduğunu da sözlerine ekledi.

ISA, menkul kıymetleri niteleyen kripto teklifleri için açıklama gereklilikleri önermesini önerir ve bu tekliflerin kitle fonlaması ile benzer şekilde kontrol edilmesi gerektiğini belirtir.

İsrail Menkul Kıymetler Kurumunun Nihai Raporu

Nihai ISA raporu, düzenleyici kum havuzunun oluşturulması ve iyileştirilmiş düzenleme kapsamında kripto para birimleri ticareti için özel bir platformun oluşturulması da dahil olmak üzere ülkedeki kripto endüstrisinin nasıl destekleneceği hakkında birkaç ana fikir ortaya koyuyor. ISA Globes tarafından alıntılanmıştır:

“Komite, bu ticaret faaliyetinde ortaya çıkan risklerle daha iyi başa çıkabilmek için bu ticaret faaliyeti için daha uygun bir düzenleyici altyapı oluşturmak üzere mevcut düzenlemenin ayarlanması düşünülmesini önerir.”

Reuters’e göre, Tel Aviv’de toplanan şirket sayısı ve para miktarı son on yılda düştü, bu nedenle ISA yeni yatırımcıları çekmek ve ilk halka arzları artırmak için çalışıyor.

“Bu kılavuzların uygulanması için tam zaman dilimi henüz belirlenmemiştir.”

İsrail 2017’de kendi dijital para birimini başlatmayı düşündü. Ancak, Kasım 2018’de bir “e-şekel” olasılığını araştıran bir çalışma grubu, ülkenin merkez bankasının kendi dijital para birimini ihraç etmemesi gerektiğini söyledi.

2018 yılının sonlarında, İsrail Merkez Bankası temsilcilerini içeren bir ekip, dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) hakkında bilgi almak için resmi bir talepte bulundu. Makaleye göre, grup DLT’nin düzenleyicilerle halk arasındaki işbirliği ve koordinasyonu yenilemeye ve güçlendirmeye yardımcı olabileceğine inanıyordu.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish