İran Yeni Ticari Blockchain Platformu Açıyor! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

İran Yeni Ticari Blockchain Platformu Açıyor!

İran Yeni Ticari Blockchain Platformu Açıyor!

İran’ın en büyük bankaları, 20 Mart’a kadar faaliyete geçebilecek özel ticari blockchain platformunda bankalar üzerindeki toplam varlıkları belirlemek için güçlerini birleştirdiler.

Stellar tabanlı blockchain platformunda, her 156.581 riyali (3.72 $) değerinde 30 miligram 24 ayar altınla desteklenen PayMon (PMN) adlı doğal bir token olacağı söyleniyor.

Toplam arz olan 1 milyarın % 15’i halka arz edilecek ve % 20’si 300.000’den fazla PMN kurumsal veya büyük yatırımcıları kastettiğimiz “ana yatırımcı” ya sunulacak. Kalan % 60’ı aylık olarak dağıtılacak ve % 5’i de kurucu takıma gitmesi planlanıyor.

“Aylık OTC işlem hacimleri yaklaşık 2 milyar dolar olan İran Fara Bourse’da işlem görecek.”

Yerel basında çıkan açıklamada, bunun Ocak ayının sonlarında Tahran’da düzenlenen büyük bir bankacılık konferansında daha yaşandığı bildirildi.

Yapılacak bu zincirin adı İngilizce’si Phoenix olan kelimeden çevrilerek Kuknos ismini, İran’ın da krizde olan ekonomisini bununla düzelteceklerine inanarak bu ismi koyduklarını söylüyorlar. Ekonomi Bakanlığı, İran Merkez Bankası ve bir dizi bankadan oluşan İran hükümeti tarafından kurulan FAM ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

FAM, 2009 yılında bankanın esas olarak gayrimenkulde biriktirdiği fazla konutları bir konut patlamasını’dan sonra durgunluk anında satmak için kurudular.

FAM Genel Müdürü,

“Bu varlıkları tutmak ve fonları bankanın ekonomik döngüsüne sokmak için kamuya açık hale getirmek için bir çözüm arıyorduk” dedi.

Bu yeni topluluk çözümün blockchainde olabileceğine kesin gözüyle baktıklarını belirttiler. Kuknos Genel Müdürü,

“Yapılan bu token ile çevrimiçi ticaretle ilgisi olmayan varlıkları kullanmak istiyoruz” dedi.

İran Yeni Ticari Blockchain Platformu Açıyor!

Kuknos mimarisi.

Bu Stellar forku, İran’ın Yurt dışı departmanı, bankacılık yazılım çözümleri konusunda lider bir tedarikçi olan Tosan ve İran’ın en üst bankaları olan Parsian, Pasargad, Mellat ve Melli tarafından işletileceği düşünülüyor.

Kuknos düğümleri, Mart 2019.

Bu blockchain projesindeki odak nokta, uluslararası ticaretten ziyade İran’daki ekonomik kalkınmayı kolaylaştırmak veya ABD yaptırımlarına karşı bir önlem geliştirebilmek. Temel birim olan PMN, merkezi bir şekilde altınla desteklenecek.

Kaynak: Trustnodes.com

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − sixteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish