İran Turizm Sektöründe İhalelerde Kripto Paraları Yasal Olarak Görüyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

İran Turizm Sektöründe İhalelerde Kripto Paraları Yasal Olarak Görüyor

ABD hükümeti tarafından dayatılan sert yaptırımlardan dayanabilmek için, Bitcoin (BTC) gibi blockchain tabanlı dijital varlıklar artık İran turizm sektöründe yasal ihale haline geldi ve ülkenin yetkilileri de devlet destekli bir kripto para birimi başlatmak için çok çalışıyorlar.

İran Kripto Paraları Kucaklıyor

2018’de ABD ve İran arasındaki başarısız müzakereler, birçok Avrupalı turistin bölgeyi ziyaret etmesini cesaretlendirmeyi başaran yenilenen yaptırımlar getirirken, İran riyalinin köklü devalüasyonu da komşu ülkelerden Devletlere insanları çekti.

Çeşitli turizm odaklı firmalar artık ziyaretçiler için hayatı kolaylaştırmak amacıyla kendi işletmelerine kripto para entegresyonu var. Bu firmalardan biri, müşterilerine çok çeşitli uygun maliyetli hizmetler sunan bir seyahat ve Turizm firması olan Iranbybit’dir.

Bildirildiğine göre, platform birkaç hevesli bin yıl tarafından yönetiliyor ve hem bitcoin (BTC), Bankamatik kartları hem de fiat ödemeleri kabul ediyor. İlginçtir ki, diğer ileri görüşlü girişimler, bölgedeki mevcut ekonomik kargaşadan, kripto tabanlı işletmeler yapmak için de yararlanmaya başladı.

Boşluğu Kaplama

AL-Monitor’a göre, 12 – 15 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 12. Tahran uluslararası turizm Fuarı sırasında, sekiz ay önce başlatılan ve Merkez Bankası tarafından lisanslanan yerel bir kripto para birimi olan rmoney, turizm sektörü için kendi dijital varlıklarını tanıttı.

Rmoney cryptocurrency, İran’ın turizm alanındaki tüm firmaların yabancı müşterileri tarafından kripto da ücret ödenmesini kolaylaştırır ve rmoney kullanarak kripto para birimlerini tasfiye eder.

Rmoney CEO’su Mehdi Naseri, inisiyatifle ilgili olarak şunları kaydetti:

“Turizm dijital para sistemi yaratmanın amacı, yabancı ödemelerle ilgili sorunları çözmektir. Bu sektördeki ödeme zorlukları çözüldüğünden, yabancı para gelirleri üretmenin yanı sıra, sakinleri için istihdam olanakları sağlayacak daha fazla yabancı turist İran’a çekilecek.”

Hükümetin, son rötuşları devlet destekli kripto projesine koyduğu bildirildi ve Devlette diğer blockchain altyapıları da geliştiriliyor.

Bununla birlikte, Iranbybit’in ülkenin kripto projesi hakkında çok hevesli olmadığını ve İran devlet destekli bir kripto, şu anda rial’i rahatsız eden erişilebilirlik, kabul edilebilirlik ve güvenilirlik sorunlarını çözemeyebileceğini belirtti bitcoin gibi kurulan sanal para birimleri turizm endüstrisi için mükemmel bir seçenek olmaya devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish