ICO İncelemesi: Bittorrent (BTT) | Kripto Kılavuz
Takip Edin
ICO İncelemesi: Bittorrent (BTT) ICO İncelemesi: Bittorrent (BTT)

Nedir

ICO İncelemesi: Bittorrent (BTT)

Binance Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek ilk ICO olmasıyla dikkat çeken Bittorrent (BTT) nedir? Nasıl alınır? Tron ile nasıl bir bağlantısı var? Gelin hep beraber bunları inceleyelim.

TRON Vakfı ve BitTorrent Vakfı ortak çalışması olarak BitTorrent protokolüyle çalışan ve token tabanlı ekonominin yapı taşı haline gelecek BTT gelecek adına umut veriyor.  BTT ile mevcut BitTorrent ağının üzerinde çalışılarak yeni bir değerin ve ekosistemin oluşturulması hedefleniyor.

BitTorrent, geçtiğimiz yıl TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından satın alınmıştı. BitTorrent’in TRON ağıyla entegre edilmesi, böylece BitTorrent’in kullanıcı tabanının TRON ağına katılması hedefleniyor. BitTorrent Token (BTT), TRON ağı üzerinde çalışan bir TRC-10 token’ı olarak hayata geçecek ve BitTorrent (BTT) adıyla anılacak.  İstatistiklere göre BitTorrent’in aylık aktif 100 milyon kadar kullanıcısı bulunuyor. TRON kurucusu Justin Sun, BTT tanıtım konuşmasında mevcut kullanıcı kitlesiyle Blockchain’i buluşturmayı başarırlarsa büyük bir adım atmış olacaklarını dile getirmişti.

Bittorrent Nedir?

BitTorrent, 2001 yılında Bram Cohen tarafından icat edilen öncü bir dağıtılmış iletişim protokolüdür. İnternet üzerinden büyük ve çok talep edilen dosyaların dağıtımını kolaylaştırmak ve güvenilir bir merkezi sunucuya duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmak için ekonomik teşvikler kullanan eşler arası bir protokoldür. Son 16 yılda milyarlarca kez indirilmiş ve uygulanmış açık bir protokoldür. Bugün, protokol her ay yüz milyondan fazla cihazda düzenli olarak kullanılıyor. Protokol, geliştirici web sitesinde yönetilen açık bir BitTorrent Geliştirme Teklifleri (BEP) işlemi ile sürekli güncellenir.

BitTorrent protokolü, büyük dosyaların birden çok istemciye inanılmaz derecede verimli ve güvenilir bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için istemci yazılımı uç noktalarının (“clients”) birbirleriyle işbirliği yapmalarını sağlar. Bunu, her müşterinin eşleştirme içerik dağıtımını, işbirliği yapan müşterilerin sayısı ve eşler arası içerik dağıtımını dengelemek ve eş zamanlı olarak çalışan müşterileri azaltmak için eş zamanlı olarak verimli bir şekilde kullanmaya çalışarak gerçekleştirir.Protokolün nasıl çalıştığını anlamanın ana yolu, temel ekonomik teşviklerin nasıl uygulandığını anlamaktır. Protokol, dosyaların parçalara bölündüğü ve parçaların aynı anda dosyayı almaya çalışan birden fazla cihaz arasında işlem gördüğü bir sistemi temel alır. Parçaların kriptografik karmaları (“infohashes”), paylaşılan parçaların gerçekten istenen parça olduğunu doğrulamak için kullanılır. Sistem, esas olarak, bireysel müşterilerin indirmeye çalıştıkları bir dosyanın parçalarını birbirine gönderme işlemlerine dayanarak işbirliği yaptığı, takas yapmayı sürdürecekleri karar verici faktör olarak kullanılan dağıtım bant genişliği ile bir takas ekonomisi uygulamaktadır.Çeşitli mekanizmalar sayesinde en üretken takasları daha fazla takas ile ödüllendirir ve en az verimli olanları karşı tarafın bağlantısını keserek veya hatta yasaklayarak cezalandırır. Bir müşteri bir dosyayı indirmeyi tamamladığında, karşılığında herhangi bir yükleme yapılmasına gerek kalmamasına rağmen parçaları yüklemeye devam ederse, bir “tohum” olarak kabul edilir. Çoğu müşteride varsayılan, diğer kullanıcılara “tohum” göndermektir, ancak bu etkinlik Tamamen isteğe bağlıdır ve son kullanıcıların BitTorrent istemcilerini kapatıp tohum atmalarını durdurmalarının ekonomik bir cezası yoktur.

BTT Tokenin Projedeki Yeri Nedir?

İnsanlar tarafından çalıştırılan dünyanın en büyük blokzincir tabanlı uygulaması Bittorrent hızı, tüm kullanıcılar ve tüm torrent istemcileri için BitTorrent protokolünü geliştirecek. Sonrasında ise BTT tokenleri daha hızlı indirme karşılığında kullanılabilecek. Tokenler yerleşik bir cüzdanda saklanacak ve  istendiğinde merkezi olmayan borsa yoluyla TRON (TRX) ile değiştirilebilecek.

Daha sonralarda canlı yayınlarda bağış yapma, fonlama gibi amaçlar için kullanılacak olsa da en başta ana amacı Bittorrent uygulaması üzerinde daha hızlı hizmet almak için kullanılacak olması.

ICO‘ya Nasıl Katılabilirim? ICO Detayları Nelerdir?

Binance Launchpad ile gerçekleştirilecek token satışı için Binance, ödemeyi 23 milyar BTT için Binance Coin (BNB) ile ve 35 milyar BTT için Tron (TRX) ile kabul edecek. Kullanıcıların alım yapabilmeleri için platform aracılığıyla kimliklerini onaylamaları gerekiyor. Satışlar 28 Ocak 2019 saat 18:00‘da başlayacak ve ‘ilk gelen alır‘ sistemine dayalı yapılacak. Bir kişi en az 100 en fazla 20 Bin $ değerinde alım yapabilecek.

Toplam Token Arzı: 990.000.000.000 BTT

Binance’ten satılacak token sayısı: 59.400.000.000 BTT

Token satış fiyatı: 1 BTT = 0.00012 dolar

Hedeflenen miktar: 7,200,000 USD

Bittorrent(BTT) Nedir? ICO Detayları

Token Dağılımı

Önemli Noktalar

Birçok ICO’dan farklı olarak  16 yıldır hayatımızda ve çalışan bir ürüne sahip. Bu sebeple ayı piyasasında ortaya çıkan ve sonrasında ortadan kaybolan diğer ICO’lardan farklı olarak karşımıza çıkıyor. Tron Vakfının da desteği göz önünde bulundurulduğunda gelecek adına umut vaad eden ICO’lardan biri haline gelebiliyor.

Diğer bir nokta ise, Binance üzerinde gerçekleştirilecek ilk ICO olması. Bilindiği üzere, Binance listeleme yaparken bile kaliteli ve geleceği parlak projeleri listeliyor. Bu sebeple ilk ICO’sunun başarılı olması için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

BTT Token Nasıl Kazanılır?

BTT token’ları torrent üzerinden dosyaların paylaşılması yoluyla kazanılabilecek. Böylece BTT ağı giderek genişleyecek ve depolama alanının, işlemci gücünün, dosya paylaşanların (seed) artmasıyla indirme hızlarının da artacağı öngörülüyor.

Mevcut kullanıcıları geriye doğru uyum sağlayabilecek eklentileri kullanabilecek. İsterlerse bant genişliği alıp satabilecekler. Yazılım kripto para cüzdanı işlevi de görecek. Zamanla ağ üzerinden uygulama ve içerik satışı da yapılacak.

Airdrop Tarihleri ve Detayları

Önümüzdeki günlerde bir dizi airdrop yapacağını da duyurdu. 11 Şubat olarak açıklanan ilk airdrop tarihinde elinde TRX bulunduran kullanıcılara 0.11 katı oranında verilecek. Yani, elinde 100 TRX bulunduran bir kullanıcı 11 BTT kazanacak. Tüm airdroplar sonunda 1’e 1 oranında BTT kazanılmış olacak.

İlk  airdrop’un toplam 10.890.000.000 adet BTT tokeni dağıtacağı, bunun sirkülasyondaki miktarın %1.1’ine denk geldiği açıklandı. Önümüzdeki 12 ay boyunca ise ek olarak 11.88 milyar BTT token elinde TRX bulunduran kullanıcılara dağıtılacak ve toplam olarak %1.2 oranına ulaşılacak. Airdrop olarak dağıtılan token miktarı her tur %0.1 şeklinde arttırılıp, 2025 yılında %1.7’ye ulaşana kadar devam ettirilecek.

BitTorrent bunun yanı sıra elinde uzun süredir TRX bulunduran kullanıcılara özel de bir etkinlik yapılacağını ve gerek çevrimiçi gerek çevrimdışı etkinliklerle 99.999.999.000 adet BTT tokeni daha dağıtılacağını ve bunun toplam sirkülasyondaki miktarın %10.1’ine denk geleceğini açıkladı.

Airdrop’u Destekleyen Borsalar

Şimdiye kadar destekleyeceğini açıklayan borsaların listesi şöyle:

 1. Binance
 2. OKEx
 3. Huobi and Huobi Wallet
 4. WazirX
 5. Koinex
 6. Coin Tiger
 7. Gate.io
 8. FCOIN
 9. Bibox
 10. KuCoin
 11. Bithumb
 12. Coinex
 13. Bitpie Wallet
 14. Cobo Wallet

2Yorum

2 Comments

 1. Phedat

  28 Ocak 2019 at 15:41

  Serdar Bey,
  Tronscan’deki Ledger cüzdan için bir aksiyona ihtiyaç var mıdır ?

  • Serdar Bitik

   28 Ocak 2019 at 17:08

   Merhabalar,
   Private key’i sizde bulunan cüzdanlarda airdrop almak için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + five =

Nedir

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigOne Nedir?

BigONE, 2017 yılında kurulan ve kullanıcıların bitcoin (BTC), eter (ETH) ve diğer altcoinler ile işlem yapmalarını sağlayan bir kripto para borsasıdır. BigONE ayrıca bir blockchain yatırım şirketi olan INBlockchain tarafından desteklenmektedir.

Hangi Ülkelerde Mevcut?

BigONE’nin hizmetlerine Avustralya dahil olmak üzere birçok ülkeden sakinler tarafından erişilebilir. Ne yazık ki, ABD merkezli yatırımcıların borsada işlem görmeleri yasaktır.

Ülkenizin desteklendiğinden emin olmak için doğrudan BigONE destek birimine başvurabilirsiniz.

Desteklenen Kripto Paralar

Platform şu anda BTC, ETH, EOS, USDT, ADX, AE, AIT, ATN, ATT, BAT, BCDN, BIG, BTO, CANDY, CDT, CHAT, AT, CPS ve 100’den fazla kriptoyu desteklemektedir.

Aynı zamanda, ERC20 protokolüne dayanan ve borsada işlem görmekte kullanılan kendi BigONE tokenine sahiptir.

Arayüzü

BigONE, acemi işlemciyi zorlayabilecek karmaşık bir arayüze sahiptir. Ancak, kullanıcıların diğer yatırımcılara çeşitli sorgularında yardımcı olabilecekleri bir gösterge panosu var.

Gösterge tablosuna görünür şekilde yerleştirilen DGD ticaretini gösteren al ve sat düğmesi, bir sipariş defteri, seçilen kripto para biriminin fiyat çizelgesi ve sipariş tarihçesi gibi özellikler sezgisel ve gezinmesi kolaydır.

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

Kullanım Ücreti Ne Kadar Ve Nasıl?

BigONE borsası hem alıcılar hem de satıcılar için aynı ücreti alır. Platform, tüm ticari faaliyetler için %0,10 sabit ücret uygulamaktadır. Mevcut emirleri emir defterinden seçmek isteyen yatırımcılar bu ücret alım satım modelini oldukça çekici bulabilirler.

Para çekme ücreti de uygulanır ve bu, çekmeyi seçtiğiniz kripto paraya bağlı olarak değişir. Örneğin, ETH’yi çekmek için ücret 0.01 ETH, EOS için ücret 0.01 EOS, ZEC – 0.002 ZEC, Litecoin 0.01 LTC, QTUM – 0.2 QTUM, Ethereum Classic – 0.01 ETC vb.

BigONE tarafından tahsil edilen çekme ücreti BTC’yi çekmek için 0,002 BTC’dir. Bu ücret sektör ortalamasına göre aynı.

Kabul Edilen Ödeme Seçenekleri

BigONE, yalnızca kripto ile ilgilenen bir borsa olduğu için, yalnızca kripto para cinsinden mevduatları destekler ve fiat para biriminde herhangi bir mevduat kabul etmez.

BigONE Ne Kadar Güvenli?

BigONE, güvenliği en öncelikli hale getirdikleri için sektördeki en güvenli borsa olduğunu iddia ediyor. Ancak şu anda iddialarını ihlal etmek veya onaylamak için yeterli geçmiş veri yok. Bununla birlikte, güvenliğin neden onlar için bu kadar önemli bir yönü olduğuna dair bir açıklama yaparlar ve hesap güvenliğini sağlamak için uygulanan prosedürü detaylandırmaları gerekiyor .

BigONE yönetim ekibi sosyal medyada ve benzerlerinde çok aktif olmamasına rağmen, onları BigONE’yi başlatmaya iten şeyin, tüm borsaların yaşadığı tüm güvenlik ihlalleri olduğunu açıkladılar.

“Topluluğun daha iyisini hakettiğine” inanıyorlardı ve bu yüzden yoğun bir şekilde güvenliğe odaklandılar. BigONE, hız, erişilebilirlik ve güvenli kripto para birimi yönetimi özelliğine sahip “yüksek sınıf bir trade deneyimi” sunmak için “güvenilir bir altyapı” uyguladıklarını iddia ediyor. Kısa süren varlığından bu yana, herhangi bir saldırı veya güvenlik ihlali mağduru olmuş olan BigONE hesapları yok.

BigONE’da bir hesaba kayıt olmak için e-posta adresinizin doğrulanması gerekir. Ayrıca, hesabınıza herhangi bir kripto yatırmadan veya alım satım işlemine başlamadan önce 2 faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmemiz gerekir ve kimlik kanıtı gönderilinceye kadar para çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Her para çekme işleminde seçtiğiniz ve kullandığınız altı basamaklı bir sayı olan bir varlık PIN’i de ayarlayabilirsiniz.

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

Müşteri Desteği

Kullanıcıların hesaplarıyla ilgili herhangi bir soru veya sorunu olması durumunda, BigONE çeşitli SSS’lere cevap veren çevrimiçi bir yardım merkezine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca Zendesk’ten bir destek isteği göndererek doğrudan müşteri destek ekibiyle iletişim kurabilirler.

BigOne Borsası Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Artıları

 • Çok çeşitli desteklenen kripto para birimleri
 • İyi bir %0.1’lik işlem ücreti.
 • Kullanıcı dostu ve kolay arayüzü.
 • 2 faktörlü kimlik doğrulama desteği.
 • Şimdiye kadar hiç hack olayı yok.

Eksileri

 • Hiçbir fiat seçeneği mevcut değil
 • Kaldıraçlı sistemi yok.
 • Hala yeni bir borsa.
 • Borsa ve ekibi hakkında sınırlı bilgi var

Kısaca

BigOne, rekabetçi ücretleri olan yeni bir kripto para birimi borsa platformudur, ancak oyun için hala yenidir ve bu şirket ve ekibi hakkında bilmediğimiz birçok yön var.

Devamını oku

Nedir

Stabil Kripto Para Anchor

Stabil Kripto Para Anchor

Anchor Nedir?

Anchor dünyadaki ilk kripto marketler üzerinde gerçekten belirli bir stabilliğe sahip kripto parasıdır. Anchor Coin ikili token sisteminden oluşan bir sistemi model almaktadır, bu sistemi kullanan kripto para ve ödeme aracı olan Anchor Coin sistemin kararlılığını sağlamak için  Dock Token‘i kullanmaktadır.

Anchor, küresel ekonomideki en büyük sorunlardan birini ele alıyor – zaman içinde parasal değerin nasıl korunacağı, bulunan herhangi bir para biriminin değerinin nasıl dengeleneceği, oynaklığının azalması ve devalüasyonun önlenmesini sağlıyor.

Stabil Kripto Para Anchor Cryptocurrency

Stabil Kripto Para Anchor Cryptocurrency

Anchor, şeffaflık, likidite, garanti ve güven sorununu küresel ölçekte çözmeyi ve bu nedenle, ikili token sisteminin de desteği ile devlet borcunun bile satın alınmasının kolaylaştıran proje stabilizenin getirilmesiyle doğrudan bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır.

Parasal Ölçüm Birimi (MMU)

Anchor Coin diğer kriptolar’dan daha daha da ileri giderek genel finansal piyasalardaki sistemik istikrarsızlık sorunu için de bir çözüm öneriyor. Bu öneri Parasal Ölçüm Birimi (MMU) olan tescilli bir matematiksel algoritma biçiminde yenilikçi ve evrensel bir parasal değer ölçüm standardı ortaya koymaktadır.

MMU Matematiksel algoritma, küresel ekonominin değerini gösteren ve 190’dan fazla ülkenin gerçek GSYİH’sına dayalı bir endekstir.

Bunun ışığında, Anchor’un değeri doğrudan bu algoritmaya bağlanacak ve parasal değerin yanı sıra diğer kripto para birimlerinin ve finansal ürünün dayanabileceği bir Finansal Standart’ın depolanması ve korunmasına yönelik istikrarlı ve güvenilir istatistik sağlayacak.

Anchor paylaştı: 20 Şubat 2019 Çarşamba

Anchor Sistemi

Anchor’un ikili token sistemi, finansal istikrarı sağlamak ve yatırımcı topluluğunun parasal değerini uzun vadede korumak için tasarlanmıştır. Anchor, fazladan olarak erken aşamadaki kullanıcıları ve yatırımcıları ek indirimler ve gelir akışları ile teşvik eder.

Daha fazla ön satış fırsatları ve Anchor sistemi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız whitepaper’ı indirebilir veya anchor topluluğuna katılabilirsiniz.

Anchor Sistemi

Anchor Sistemi

Whitepaper’ı buradan indirebilir ve Anchor sisteminin nasıl çalıştığı, kimin için olduğu, neden yatırım yapmanız gerektiği ve ürünün şu anda neye benzediği hakkında tüm ayrıntıları kolayca öğrenebilirsiniz.

 

whitepaper

Anchor.io Takımı

Daniel Popa is Founder and Anchor Visionary at Anchor.io

Daniel Popa

Founder and Anchor Visionary 

Cristian Bronescu is Co-Founder, COO at Anchor.io

Cristian Bronescu

Co-Founder, COO 

Olya Moskalenko is Director of Media and Communications at Anchor.io

Olya Moskalenko

Director of Media and Communications 

Tijana Damjanovic Gertner is Community & Content Lead at Anchor.io

Tijana Damjanovic Gertner

Community & Content Lead 

Devamını oku

Nedir

Volentix Nedir? Blockchain Economy Istanbul Summit

Volentix Nedir?

Volentix nedir?

Volentix , blockchain temelli, merkezi olmayan bir platformdur. Asıl görevi, tüm kripto para birimi değişimlerini tek bir çoklu para birimi cüzdanında verimli, güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirmektir. Ek olarak, platformda, herhangi bir yatırımcının becerilerini ve eğitim seviyesini artıracak bir dizi ek özellik ve seçenek bulunacaktır. Volentix, tüm dijital topluluğun yeni katılımcı sayısını artırmak için tasarlanan çok işlevli bir ekosistemdir de diyebiliriz.

Peki bu ekosistem nelerden oluşuyor?

JvFFVmatwWHRfvmtd53nmEJ94xpKydwmbSC5H5svBACH81ShukxP4H32dujmFAFJtk3QudA5XwHDJZaEmBeCUHxdgnd6vgMtPwsiVTJJDtpN6jMJv6EfKgqW2SFyDCMnPA2sdFw5cS.png

Volentix ekosistemi kullanıcılarının işlemlerini kolaylaştırmak için 4 ana parçadan oluşuyor.

VdexAkıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların değişimi için merkezi olmayan bir platformdur ve bu tür işlemlerde güven ve sahtekarlık girişimleri sorununu ortadan kaldırır.

VertoMevcut yatırım portföyünüzün takası için güvenli bir dijital cüzdandır. Ekosistemde yer alan VERTO kripto cüzdanı ise, kullanıcı varlıklarını herhangi bir merkezi konumda depolamama özelliği taşırken, her kullanıcının varlıklarını ve özel anahtarını elinde bulundurmasına izin veren çok daha yüksek güvenlik seviyesi sağlamaktadır.

VenueTüm topluluğun arkadaşlarını ve tanıdıklarını sosyal ağlar, bloglar aracılığıyla bu olasılık hakkında bilgilendirmesini sağlayan bir işe alım sistemidir.

VespucciYatırımcıların portföylerinde bulunan en karlı kripto para birimlerini yapay zeka kullanarak sıralayarak seçmelerine olanak sağlayan bir uygulamadır. Kripto paraların derecelendirilmesi, kullanıcların fikir alış verişinde bulunması gibi özelliklere sahiptir. Bütün bu özellikler, mevcut merkezi olmayan borsalarda bulunmayan Vdex değişimine gereksiz ve var olmayan dijital simgeler eklemekten kaçınmaya yardımcı olacaktır. Vespucci, üç analiz kategorisi sunar: 1- Duyarlılık analizi (SA), 2- Temel ve teknolojik analiz (FTA), ve 3- Teknik analiz (TA). Vespucci, ön yargıları önlemek için şeffaf metodoloji ve kapsamlı veri toplama teknikleri kullanmaktadır. Vespucci’nin açık kaynaklı yazılımı, hem EOS hem de Ethereum ile uyumlu ve ilham alan mevcut teknolojiyi kullanarak özelleştirilmiş çözümler sunar.

Gördüğümüz gibi, Volentix oldukça kapsamlı, kullanıcılarının isteklerini önemseyen, işlemlerini kolaylaştırmak ve güvenilir kılmak için inşa edilen bir ekosistem. Volentix kripto sektöründe yer alan, her kullanıcı için oldukça kullanışlı bir platform özelliği taşıyor. Kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için, kullanıcı istek ve önerilerine göre düzenli olarak güncellenecek bir platform. Yeni başlayan veya ileri düzey kullanıcıların, platformu daha verimli ve kendine özgü kullanabilmesi için ayar ve özellikler sisteme entegre edilecektir.

Volentix Yol Haritası

roadmap1.jpg

 

Volentix Ekibi

Prof. Yiannis Emiris - AI / ML / R&D

Prof. Yiannis Emiris

AI / ML / R&D


 

Rhys Parry is Operations at Volentix Labs

Rhys Parry

Operations at Volentix Labs


 

Ioanna Fotopoulou is Business Development Executive at Volentix

Ioanna Fotopoulou

Business Development Executive at Volentix


 

Alexis Anastasiou : Tüzel

Sylvain Cormier : Blockchain ve Ar-Ge

Marwan Ayoub : Pazarlama ve Strateji

Joemar Taganna : Ar-Ge Mühendisliği

Matthew Isganaitis : Pazarlama ve Strateji

Nemr Hallak : Ar-Ge ve Ticaret

Panos Sakkos : Blocktopus Mühendisliği

Ksenia Popova : Ar-Ge Mühendisliği

Mojgan Ahmadi : Pazarlama ve Tasarım

Kostas Pylarinos : Yatırım, Ar-Ge ve Ticaret

Dimitra Panou : Ar-Ge ve Mühendislik

Manolis Christoforou : Ar-Ge / ML

Maria Luisa Castronovo : İnsan Kaynakları ve Finans

Volentix Blockchain Economy Kripto Kılavuz

Volentix Blockchain Economy Kripto Kılavuz

Token Detayları

Sembolu: VTX
Platform : EOS
Toplam tedarik : 2.100.000.000
Kabul Edilen Para Birimleri : ETH, BTC, ABD Doları, EOS, LTC, EUR, DASH, NEO, XRP
Soft cap: 3,000,000 USD
Hard cap : 48,500,000 USD

 

VOLENTİX Uygulamalarının Ayrıntıları Çok Yakında Kripto Kılavuza Özel Sizlerle Takipte Kalın!

Devamını oku

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish