HTC Exodus1 Blockchain Tabanlı Telefon Görücüye Çıktı | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

HTC Exodus1 Blockchain Tabanlı Telefon Görücüye Çıktı

HTC'nin Blockchain Tabanlı Yeni Telefonu Exodus 1

Bu hafta, HTC Exodus 1 blockchain telefonunun ilk incelemeleri “Genesis Block” ön siparişleri gönderilmeye başladı. Ancak, HTC’nin Blockchain teknolojisine geçiş yapması, Samsung’un dikkatini çekmiş olmalı ki Samsung‘da Blockchain araştırmalarına önem vermeye başladı.

HTC EXODUS GELİYOR

Mayıs ayında yapılan duyurudan tam 7 ay sonra, HTC Exodus 1’in ilk prototipleri gönderildi.

İlk izlenimler çok da kötü değildi. BitsBeTrippin tarafından yapılan bir YouTube incelemesi, bir ağa telefonu bağlamadaki başarısızlık nedeniyle, akıllarda bir çok soru işareti oluşturdu.

Brave Browser as Default

Android O’yu çalıştıran telefon,hoş görünmeyen bir arka kasaya sahip olsa da, oldukça iyi görünüyor. Telefondaki varsayılan web tarayıcısı Brave browser kullanıcıları izledikleri her reklam başına BAT token $ 0.13222 ile ödüllendiriyor.

Özel anahtarları çevrimdışı saklayacak bir soğuk depolama çözümü yerine, Exodus bir Sosyal Anahtar Kurtarma sistemi kullanıyor.

Diğer bir deyişle, Bitcoin cüzdan uygulamanızı kullanmaya devam etmek  veya fonlarınızı bir Ledger veya Trezor gibi  donanım cüzdanında çevrim dışı bırakmak için en iyi yol bu olacaktır

SAMSUNG BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNDE GERİ KALMAK İSTEMİYOR

Samsung, Blockchain KeyStore,Blockchain Key Box ve Blockchain Key Core için AB’de üç ticari marka başvurusu yaptı. Onların neyle ilgili olabileceğini merak ettiniz mi?

Samsung Mobile depolama için bir soğuk cüzdan ve transferler için sıcak bir cüzdan içeren iki kısımlı bir kripto çözümü için planlar ortaya koydu. Söylentiler, bunların galaksi S10’da gerçekleşeceği ve hizmete sunulacağı doğrultusunda.

Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ve Samsung’un bunu ne kadar başarılı bir şekilde uyguladığı görülecektir. Ayrıca, Exodus 1’in hala devam eden bir çalışma olduğunu ve zaman içinde daha fazla gelişeceğini unutmamamız gerekiyor.

Kaynak: Bitcoinist

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + ten =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish