Hong Kong: Ruhsatsız STO Ticareti Bir Suçtur! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Hong Kong: Ruhsatsız STO Ticareti Bir Suçtur!

Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), paydaşlardan güvenlik belirteci tekliflerini (STO’lar) menkul kıymetler olarak gördüğünü bilmelerini istiyor. SFC, 28 Mart 2019 tarihinde bir basın açıklaması yayınlayarak düzenleme statüsündeki yatırımcıları ve bununla ilgili STO’ların risklerini ortaya koydu.

STO’lar Menkul Değerler Olarak Düzenlendi

Basın açıklamasında, SFC, STO’ların menkul kıymet olarak kabul edilme ihtimalinin yüksek olduğunu ve dolayısıyla bu belirteçlerin Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yönetmeliği (SFO) düzenleyici alanına gireceğini belirtti.

Güvenlik belirteçleri genellikle, hisse senetleri gibi ana varlıklar ya da mülkiyeti blok zinciri aracılığıyla verilen altın gibi emtialardır. Bu tokenlenmiş menkul kıymetler tartışmaya açık bir şekilde, ortaya çıkan dijital varlık alanında büyüyen bir pazardır.

Hong Kong mali düzenleyicisi ayrıca, STO’ların ruhsatsız alım satım işleminin suç teşkil ettiğini açıkladı. Basın bülteninden bir alıntı da şöyle bahsediliyor:

“Güvenlik Belirteçlerinin“ menkul kıymet ”olduğu durumlarda, geçerli bir muafiyet geçerli olmadığı sürece, Güvenlik Belirteçlerini pazarlayan ve dağıtan herhangi bir kişinin (Hong Kong’da veya Hong Kong yatırımcılarını hedef alıp almayan) Tip 1 düzenlemesi için lisans vermesi veya tescilli olması gerekir (menkul kıymetlerle uğraşırken) SFO altında. ”

SFC ayrıca STO komisyoncularını Komisyonun katı kurallara uyma çağrısında bulundu. Ayrıca, Komisyon STO brokerlerine yatırımcılara bu sanal varlıklarla ilgili gerekli bilgileri sağlama görevini hatırlattı.

Risklere Dikkat Edin

Hong Kong SFC ayrıca yatırımcılara tokenize menkul kıymet alım satım işlemleriyle ilgili riskleri ve genel olarak dijital varlıkları hatırlattı. Komisyon, likidite, oynaklık ve birkaç bahsetmek üzere dolandırıcılık vakaları ile ilgili sorunları sıraladı.

Halen, kripto para birimi manzarası, bitcoin (BTC) işlem hacminin yüzde 90’ının sahte olduğu birden fazla kaynaktan yapılan vahiylerle ilgilidir. STO’ların hâlâ kripto para birimi piyasalarında ortaya çıkan doğası göz önüne alındığında, SFC yatırımcıların büyük zararlara maruz kalmamak için uygun durum tespiti kontrollerine uyması gerektiğini söyledi.

Asya’daki STO Yönetmeliği

BTCManager tarafından Şubat 2018’de daha önce bildirildiği üzere, SFC değiş tokuşları platformlarına platformlarından çıkarma konusunda talimat verdi. O sırada, Komisyon, SFC’nin alım satım kataloğundan teminat olarak kabul ettiği belirli ICO jetonlarını çıkarmak için yedi borsaya uyarı mektubu gönderdi.

ICO belirteçlerinin menkul kıymetler olup olmadığı konusu, sektörde büyük bir tartışma konusudur. Birçok ICO projesi belirteçlerinin kamu hizmetleri olduğunu savunurken, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyiciler bunun aksini iddia etmeye devam ediyor.

Asya’nın diğer yerlerinde, Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, STO’lar için düzenleyici bir çerçeve geliştirmek için yöntemler koyduğunu söylüyor. Plan, ülkenin ilk para tekliflerini (ICO’lar), sanal döviz komisyoncularını ve takas platformlarını kapsayan kapsamlı şifreleme para yasalarının bir parçası.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish