Holochain Nedir? | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Nedir

Holochain Nedir?

Holochain Nedir?

Holochain Nedir?

Holochain, geliştiriciler için merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir çerçeve sunar ve veri merkezli blokların paradigmasını ajan merkezli bir sisteme dönüştürmeyi amaçlar. Holochain’in yeni doğan sisteminde gerçek bir küresel fikir birliği yoktur. Bunun yerine, genel blockchain deki her bir aracı, esas olarak, dağıtılmış bir hash tablosuna sahip halka açık blockchain de sınırlı bir şekilde yönetilen ve depolanan özel bir çatalı muhafaza etmektedir. Bu, Holochain’de barındırılan ölçeklenebilirlik sınırlarının ve uygulamaların geleneksel blokajlardan neredeyse her şeyden daha azıyla daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir.

Holochain’i Farklı Yapan Nedir?

Geleneksel bir blockchain’de, bilgi dağıtılmış bir ağdaki şifreleme karmaları aracılığıyla saklanır. Bu ağın her bir üyesi, küresel bir fikir birliğini korur. Yani, her üye bağımsız olarak ağı bir bütün olarak doğrular ve bütünlüğünü korur. Bu, geleneksel teknolojiye göre blockchain teknolojisinin en önemli avantajlarından biridir.

Bununla birlikte, bu sistem bazı doğal zayıflıklara sahiptir. Tüm blockchain’in ağın her bir üyesi tarafından doğrulanması gerektiğinden, ölçeklenebilirlik sorunları hızla gelişir. Ele alınan veri miktarı ne kadar büyük olursa, blockchain de herhangi bir zamanda meydana gelebilecek saniye başına işlem sınırlaması o kadar kısıtlayıcıdır. Bu, bazı şifreleme türlerinin, yani Bitcoin’in, uzun işlem sürelerine ve düşük sınırlara sahip olmasının bir parçasıdır.

Holochain Map

Holochain Map

İsim Ne Anlama Geliyor?

Geliştiriciler, isim için çeşitli açıklamalar sunuyor. Sistemi, hologram’ı andırır, çünkü tutarlı bir bütün, tek tek bileşenlerden, 3-D paterni oluşturmak için ışık ışınlarının etkileştiği şekilde birbirine bağlanır. Ek olarak, teknik, işlevselliği için bütünsel kalıpları kullanır.

Holochain Fonksiyonunun Halka Açıklığı

Dağıtılmış uygulamalar için Holochain sisteminde, blockchain’in her bir üyesinin ya da aracısının bir bütün olarak kamu blockchain’in bir kaydını tutmasına gerek yoktur. Daha ziyade, her bir aracı, bu aracın benzersiz şifreleme anahtarıyla etkileşime giren tekil bir blockchain’i korur. Resimdeki blok taşıtın kamusal kısmını temsil eden bir nehir resmi, tek tek madde blokajlarını temsil eden bir dizi küçük akışla beslenir.Bu ajanlardan biri çevrimdışı’na giderse, esas olarak ana blockchain’den uzağa çatallanırlar. Bununla birlikte, içerdiği verilerin bütünlüğü korunur.

Bireysel Blockchain‘den Verilerin Kamusal Alanda Erişimi Nasıl Gerçekleşir?

Her bir aracı bütün blockchain’in bütün bir kopyasını muhafaza etmek için kullanmak yerine, merkezi blockchain, dağıtılmış bir hash tablosundaki her bir blockchain deki verileri doğrulayan bir dizi kural kurar.

Bunun pratik anlamda anlamı, o ajanın bilgisayarlarını kapattığı zaman bireysel bloklara ilişkin verilerin kaybolmamasıdır. Sınırlı bir kopya kamu blockchain de tutulur ve belirlenen kurallara göre doğrulanır.

Holochain’in SSS bölümü, sistemi DNA’nın canlı hücrelerde depolanma biçimine benzetiyor ya da diller popülasyonlarda saklanıyor.

Holochain geliştiricileri “İngilizce dili nerede saklanıyor?” Diye yazdı. “Her konuşmacı onu taşır. İnsanların farklı uzmanlık alanları ya da farklı argo ya da özel kelime dağarcığına maruz kalma alanları vardır. Hiç kimsenin tam bir kopyası yok, kimsenin versiyonu da herkesle aynı değil, İngilizce konuşmacıların yarısını kaybettiyseniz, bu dili çok fazla düşürmez. ”

Holochain Saniyede Kaç İşlem Yapabilir?

Bu sorunun geleneksel blokajlardan daha farklı bir şekilde ele alınması gerekiyor.

Kısa cevap “sınırsız” dır. Uzun cevap, Holochain’in doğası gereği saniye başına işlemlerin anlamsız olmasıdır. Tek bir küresel mutabakat sağlamak yerine, Holochain’in dağıtılmış hash tablosu, bireysel blokajların katkıda bulunduğu verilerin temel türü ve geçerliliğinin bir kaydını tutar. Geliştiriciler bu protokolü dans stiline benzetiyorlar. Kalabalık bir dans pistine göz atabilir ve hemen kimin tango yaptığını ve kimin dans ettiğini söylersin. Bir seferde kaç kişi dans edebilir? Dans pisti işleyebileceği kadar. Yapılan her bir dans hareketini takip etmek için merkezi bir güvenilir üçüncü tarafa veya hatta küresel bir blockchain’e ihtiyaç yoktur.Geliştiriciler, “Yani, bir uygulama çerçevesi olarak Holochain, saniyede bir işlem sınırı oluşturmaz çünkü tüm işlemlerin geçmesi gereken bir yer yoktur” diye yazdı. “Sanki insanlık kaç saniyede konuşabilir?

”Diye sormak gibidir. Her insan doğduğunda, bu sayı artar. Holochain için aynı.”

Holochain Hangi Kodlama Dillerini Destekliyor?

Holochain’in kendisi açık kaynak ve Go’da yazılmıştır. Go, kullanım kolaylığı ve C’ye benzerliği için seçildi.

Holochain için özel olarak yazılan Dapp’ler, CSS, HTML ve JavaScript kullanan ön uç sistemleri desteği ile JavaScript veya Lisp ile geliştirilebilir.

Geliştiriciler, yeni dilleri ele aldıklarında Holochain’in nispeten esnek olduğunu eklediler, bu yüzden bu cephede büyüme potansiyeli var.

Holochain Çevre Dostu mu?

Holochain, geleneksel blockchain’e karşı çevre dostu bir alternatif olarak kendisini tanımlıyor. Küresel blockchain’i depolamak ve doğrulamak için her bir tek tek maddeye ihtiyaç olmadığı için, Holochain sadece geleneksel blockchain bant genişliğinin bir kısmını tüketir. Holochain ayrıca bir madencilik bileşenine sahip değildir, bu nedenle iş kanıtı hesaplamalarında harcanan elektrik veya işlem gücü yoktur.

Kaynak: blockonomi.com

Uyarı: Bu yazı sponsorlu bir yazı değildir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amacı ile yazılmış olup yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

Nedir

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigOne Nedir?

BigONE, 2017 yılında kurulan ve kullanıcıların bitcoin (BTC), eter (ETH) ve diğer altcoinler ile işlem yapmalarını sağlayan bir kripto para borsasıdır. BigONE ayrıca bir blockchain yatırım şirketi olan INBlockchain tarafından desteklenmektedir.

Hangi Ülkelerde Mevcut?

BigONE’nin hizmetlerine Avustralya dahil olmak üzere birçok ülkeden sakinler tarafından erişilebilir. Ne yazık ki, ABD merkezli yatırımcıların borsada işlem görmeleri yasaktır.

Ülkenizin desteklendiğinden emin olmak için doğrudan BigONE destek birimine başvurabilirsiniz.

Desteklenen Kripto Paralar

Platform şu anda BTC, ETH, EOS, USDT, ADX, AE, AIT, ATN, ATT, BAT, BCDN, BIG, BTO, CANDY, CDT, CHAT, AT, CPS ve 100’den fazla kriptoyu desteklemektedir.

Aynı zamanda, ERC20 protokolüne dayanan ve borsada işlem görmekte kullanılan kendi BigONE tokenine sahiptir.

Arayüzü

BigONE, acemi işlemciyi zorlayabilecek karmaşık bir arayüze sahiptir. Ancak, kullanıcıların diğer yatırımcılara çeşitli sorgularında yardımcı olabilecekleri bir gösterge panosu var.

Gösterge tablosuna görünür şekilde yerleştirilen DGD ticaretini gösteren al ve sat düğmesi, bir sipariş defteri, seçilen kripto para biriminin fiyat çizelgesi ve sipariş tarihçesi gibi özellikler sezgisel ve gezinmesi kolaydır.

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

Kullanım Ücreti Ne Kadar Ve Nasıl?

BigONE borsası hem alıcılar hem de satıcılar için aynı ücreti alır. Platform, tüm ticari faaliyetler için %0,10 sabit ücret uygulamaktadır. Mevcut emirleri emir defterinden seçmek isteyen yatırımcılar bu ücret alım satım modelini oldukça çekici bulabilirler.

Para çekme ücreti de uygulanır ve bu, çekmeyi seçtiğiniz kripto paraya bağlı olarak değişir. Örneğin, ETH’yi çekmek için ücret 0.01 ETH, EOS için ücret 0.01 EOS, ZEC – 0.002 ZEC, Litecoin 0.01 LTC, QTUM – 0.2 QTUM, Ethereum Classic – 0.01 ETC vb.

BigONE tarafından tahsil edilen çekme ücreti BTC’yi çekmek için 0,002 BTC’dir. Bu ücret sektör ortalamasına göre aynı.

Kabul Edilen Ödeme Seçenekleri

BigONE, yalnızca kripto ile ilgilenen bir borsa olduğu için, yalnızca kripto para cinsinden mevduatları destekler ve fiat para biriminde herhangi bir mevduat kabul etmez.

BigONE Ne Kadar Güvenli?

BigONE, güvenliği en öncelikli hale getirdikleri için sektördeki en güvenli borsa olduğunu iddia ediyor. Ancak şu anda iddialarını ihlal etmek veya onaylamak için yeterli geçmiş veri yok. Bununla birlikte, güvenliğin neden onlar için bu kadar önemli bir yönü olduğuna dair bir açıklama yaparlar ve hesap güvenliğini sağlamak için uygulanan prosedürü detaylandırmaları gerekiyor .

BigONE yönetim ekibi sosyal medyada ve benzerlerinde çok aktif olmamasına rağmen, onları BigONE’yi başlatmaya iten şeyin, tüm borsaların yaşadığı tüm güvenlik ihlalleri olduğunu açıkladılar.

“Topluluğun daha iyisini hakettiğine” inanıyorlardı ve bu yüzden yoğun bir şekilde güvenliğe odaklandılar. BigONE, hız, erişilebilirlik ve güvenli kripto para birimi yönetimi özelliğine sahip “yüksek sınıf bir trade deneyimi” sunmak için “güvenilir bir altyapı” uyguladıklarını iddia ediyor. Kısa süren varlığından bu yana, herhangi bir saldırı veya güvenlik ihlali mağduru olmuş olan BigONE hesapları yok.

BigONE’da bir hesaba kayıt olmak için e-posta adresinizin doğrulanması gerekir. Ayrıca, hesabınıza herhangi bir kripto yatırmadan veya alım satım işlemine başlamadan önce 2 faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmemiz gerekir ve kimlik kanıtı gönderilinceye kadar para çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Her para çekme işleminde seçtiğiniz ve kullandığınız altı basamaklı bir sayı olan bir varlık PIN’i de ayarlayabilirsiniz.

BigONE Borsası Nedir? Borsa İncelemesi

Müşteri Desteği

Kullanıcıların hesaplarıyla ilgili herhangi bir soru veya sorunu olması durumunda, BigONE çeşitli SSS’lere cevap veren çevrimiçi bir yardım merkezine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca Zendesk’ten bir destek isteği göndererek doğrudan müşteri destek ekibiyle iletişim kurabilirler.

BigOne Borsası Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Artıları

  • Çok çeşitli desteklenen kripto para birimleri
  • İyi bir %0.1’lik işlem ücreti.
  • Kullanıcı dostu ve kolay arayüzü.
  • 2 faktörlü kimlik doğrulama desteği.
  • Şimdiye kadar hiç hack olayı yok.

Eksileri

  • Hiçbir fiat seçeneği mevcut değil
  • Kaldıraçlı sistemi yok.
  • Hala yeni bir borsa.
  • Borsa ve ekibi hakkında sınırlı bilgi var

Kısaca

BigOne, rekabetçi ücretleri olan yeni bir kripto para birimi borsa platformudur, ancak oyun için hala yenidir ve bu şirket ve ekibi hakkında bilmediğimiz birçok yön var.

Devamını oku

Nedir

Stabil Kripto Para Anchor

Stabil Kripto Para Anchor

Anchor Nedir?

Anchor dünyadaki ilk kripto marketler üzerinde gerçekten belirli bir stabilliğe sahip kripto parasıdır. Anchor Coin ikili token sisteminden oluşan bir sistemi model almaktadır, bu sistemi kullanan kripto para ve ödeme aracı olan Anchor Coin sistemin kararlılığını sağlamak için  Dock Token‘i kullanmaktadır.

Anchor, küresel ekonomideki en büyük sorunlardan birini ele alıyor – zaman içinde parasal değerin nasıl korunacağı, bulunan herhangi bir para biriminin değerinin nasıl dengeleneceği, oynaklığının azalması ve devalüasyonun önlenmesini sağlıyor.

Stabil Kripto Para Anchor Cryptocurrency

Stabil Kripto Para Anchor Cryptocurrency

Anchor, şeffaflık, likidite, garanti ve güven sorununu küresel ölçekte çözmeyi ve bu nedenle, ikili token sisteminin de desteği ile devlet borcunun bile satın alınmasının kolaylaştıran proje stabilizenin getirilmesiyle doğrudan bu sorunların üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır.

Parasal Ölçüm Birimi (MMU)

Anchor Coin diğer kriptolar’dan daha daha da ileri giderek genel finansal piyasalardaki sistemik istikrarsızlık sorunu için de bir çözüm öneriyor. Bu öneri Parasal Ölçüm Birimi (MMU) olan tescilli bir matematiksel algoritma biçiminde yenilikçi ve evrensel bir parasal değer ölçüm standardı ortaya koymaktadır.

MMU Matematiksel algoritma, küresel ekonominin değerini gösteren ve 190’dan fazla ülkenin gerçek GSYİH’sına dayalı bir endekstir.

Bunun ışığında, Anchor’un değeri doğrudan bu algoritmaya bağlanacak ve parasal değerin yanı sıra diğer kripto para birimlerinin ve finansal ürünün dayanabileceği bir Finansal Standart’ın depolanması ve korunmasına yönelik istikrarlı ve güvenilir istatistik sağlayacak.

Anchor paylaştı: 20 Şubat 2019 Çarşamba

Anchor Sistemi

Anchor’un ikili token sistemi, finansal istikrarı sağlamak ve yatırımcı topluluğunun parasal değerini uzun vadede korumak için tasarlanmıştır. Anchor, fazladan olarak erken aşamadaki kullanıcıları ve yatırımcıları ek indirimler ve gelir akışları ile teşvik eder.

Daha fazla ön satış fırsatları ve Anchor sistemi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız whitepaper’ı indirebilir veya anchor topluluğuna katılabilirsiniz.

Anchor Sistemi

Anchor Sistemi

Whitepaper’ı buradan indirebilir ve Anchor sisteminin nasıl çalıştığı, kimin için olduğu, neden yatırım yapmanız gerektiği ve ürünün şu anda neye benzediği hakkında tüm ayrıntıları kolayca öğrenebilirsiniz.

 

whitepaper

Anchor.io Takımı

Daniel Popa is Founder and Anchor Visionary at Anchor.io

Daniel Popa

Founder and Anchor Visionary 

Cristian Bronescu is Co-Founder, COO at Anchor.io

Cristian Bronescu

Co-Founder, COO 

Olya Moskalenko is Director of Media and Communications at Anchor.io

Olya Moskalenko

Director of Media and Communications 

Tijana Damjanovic Gertner is Community & Content Lead at Anchor.io

Tijana Damjanovic Gertner

Community & Content Lead 

Devamını oku

Nedir

Volentix Nedir? Blockchain Economy Istanbul Summit

Volentix Nedir?

Volentix nedir?

Volentix , blockchain temelli, merkezi olmayan bir platformdur. Asıl görevi, tüm kripto para birimi değişimlerini tek bir çoklu para birimi cüzdanında verimli, güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirmektir. Ek olarak, platformda, herhangi bir yatırımcının becerilerini ve eğitim seviyesini artıracak bir dizi ek özellik ve seçenek bulunacaktır. Volentix, tüm dijital topluluğun yeni katılımcı sayısını artırmak için tasarlanan çok işlevli bir ekosistemdir de diyebiliriz.

Peki bu ekosistem nelerden oluşuyor?

JvFFVmatwWHRfvmtd53nmEJ94xpKydwmbSC5H5svBACH81ShukxP4H32dujmFAFJtk3QudA5XwHDJZaEmBeCUHxdgnd6vgMtPwsiVTJJDtpN6jMJv6EfKgqW2SFyDCMnPA2sdFw5cS.png

Volentix ekosistemi kullanıcılarının işlemlerini kolaylaştırmak için 4 ana parçadan oluşuyor.

VdexAkıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların değişimi için merkezi olmayan bir platformdur ve bu tür işlemlerde güven ve sahtekarlık girişimleri sorununu ortadan kaldırır.

VertoMevcut yatırım portföyünüzün takası için güvenli bir dijital cüzdandır. Ekosistemde yer alan VERTO kripto cüzdanı ise, kullanıcı varlıklarını herhangi bir merkezi konumda depolamama özelliği taşırken, her kullanıcının varlıklarını ve özel anahtarını elinde bulundurmasına izin veren çok daha yüksek güvenlik seviyesi sağlamaktadır.

VenueTüm topluluğun arkadaşlarını ve tanıdıklarını sosyal ağlar, bloglar aracılığıyla bu olasılık hakkında bilgilendirmesini sağlayan bir işe alım sistemidir.

VespucciYatırımcıların portföylerinde bulunan en karlı kripto para birimlerini yapay zeka kullanarak sıralayarak seçmelerine olanak sağlayan bir uygulamadır. Kripto paraların derecelendirilmesi, kullanıcların fikir alış verişinde bulunması gibi özelliklere sahiptir. Bütün bu özellikler, mevcut merkezi olmayan borsalarda bulunmayan Vdex değişimine gereksiz ve var olmayan dijital simgeler eklemekten kaçınmaya yardımcı olacaktır. Vespucci, üç analiz kategorisi sunar: 1- Duyarlılık analizi (SA), 2- Temel ve teknolojik analiz (FTA), ve 3- Teknik analiz (TA). Vespucci, ön yargıları önlemek için şeffaf metodoloji ve kapsamlı veri toplama teknikleri kullanmaktadır. Vespucci’nin açık kaynaklı yazılımı, hem EOS hem de Ethereum ile uyumlu ve ilham alan mevcut teknolojiyi kullanarak özelleştirilmiş çözümler sunar.

Gördüğümüz gibi, Volentix oldukça kapsamlı, kullanıcılarının isteklerini önemseyen, işlemlerini kolaylaştırmak ve güvenilir kılmak için inşa edilen bir ekosistem. Volentix kripto sektöründe yer alan, her kullanıcı için oldukça kullanışlı bir platform özelliği taşıyor. Kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için, kullanıcı istek ve önerilerine göre düzenli olarak güncellenecek bir platform. Yeni başlayan veya ileri düzey kullanıcıların, platformu daha verimli ve kendine özgü kullanabilmesi için ayar ve özellikler sisteme entegre edilecektir.

Volentix Yol Haritası

roadmap1.jpg

 

Volentix Ekibi

Prof. Yiannis Emiris - AI / ML / R&D

Prof. Yiannis Emiris

AI / ML / R&D


 

Rhys Parry is Operations at Volentix Labs

Rhys Parry

Operations at Volentix Labs


 

Ioanna Fotopoulou is Business Development Executive at Volentix

Ioanna Fotopoulou

Business Development Executive at Volentix


 

Alexis Anastasiou : Tüzel

Sylvain Cormier : Blockchain ve Ar-Ge

Marwan Ayoub : Pazarlama ve Strateji

Joemar Taganna : Ar-Ge Mühendisliği

Matthew Isganaitis : Pazarlama ve Strateji

Nemr Hallak : Ar-Ge ve Ticaret

Panos Sakkos : Blocktopus Mühendisliği

Ksenia Popova : Ar-Ge Mühendisliği

Mojgan Ahmadi : Pazarlama ve Tasarım

Kostas Pylarinos : Yatırım, Ar-Ge ve Ticaret

Dimitra Panou : Ar-Ge ve Mühendislik

Manolis Christoforou : Ar-Ge / ML

Maria Luisa Castronovo : İnsan Kaynakları ve Finans

Volentix Blockchain Economy Kripto Kılavuz

Volentix Blockchain Economy Kripto Kılavuz

Token Detayları

Sembolu: VTX
Platform : EOS
Toplam tedarik : 2.100.000.000
Kabul Edilen Para Birimleri : ETH, BTC, ABD Doları, EOS, LTC, EUR, DASH, NEO, XRP
Soft cap: 3,000,000 USD
Hard cap : 48,500,000 USD

 

VOLENTİX Uygulamalarının Ayrıntıları Çok Yakında Kripto Kılavuza Özel Sizlerle Takipte Kalın!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish