Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Korenin WhatsApp'ına(44 milyon kullanıcılı KakaoTalk) Kripto Para Cüzdanı Entegrasyonu | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Korenin WhatsApp’ına(44 milyon kullanıcılı KakaoTalk) Kripto Para Cüzdanı Entegrasyonu

Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Güney Kore’nin 44 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan en büyük mesajlaşma uygulaması olan Kakao, Güney Kore’deki ana finans medya merkezi olan fnnews’e göre, kullanıcıların günlük olarak kripto paraları kullanmalarına izin veren bir kripto cüzdanı kullanıyor.

Günlük 44 milyon aktif kullanıcıya kripto para kullanabilmelerini sağlamak, kendi başına bir değer katıyor. Ancak, dahası, Kakao’nun Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olması, yalnızca KakaoTalk’ı değil, KakaoPay’i, Kakao Taksi’yi, KakaoStory’i, KakaoStock’i ve içinde bulundukları bölgeye hâkim olan diğer birçok platformu kullanılması bu olayın farklı mertebelere ulaşma potansiyelini sağlıyor.

Neden KakaoTalk Kriptoyu Entegre Ediyor?

Güney Kore’deki yerel yayınlara göre, Kakao, Klatyn adlı kendi blok zinciri ağını geliştirmek için tahmini olarak 90 milyon dolar harcadı. Bu ağın arkasındaki büyük plan, Kakao’nun mevcut platformlarını, ilk önce KakaoTalk olacak olan blok zincirine geçirmektir.

Bu nedenle, bir kripto cüzdanının KakaoTalk’a entegrasyonu, Kakao kullanıcılarını ve genel halkı Kakao’nun kendi blok zinciri ağına tanıtmanın bir yoludur.

Şirket yöneticileri, raporlarına göre, KakaoTalk’un bir kripto cüzdanı olarak kullanılacağını, kullanıcıların da çeşitli blokchain uygulamalarını çalıştırmalarını sağlayarak kripto para birimleri gönderme, alma ve saklamalarına izin vereceğini söyledi. Başlangıçta, Kakao’nun kripto cüzdanının kullanımı tercihli olarak kullanılacak.

Kakao’nun kripto para birimi entegrasyonuna aşina bir endüstri yöneticisine göre, Kakao’nun özel blok zincirini halka ve kullanıcılarına tanıtmak için bir kripto para birimi cüzdanına ihtiyacı var:

“Kakao, Klaytn kullanıcıları için bir şifreleme para cüzdanına ihtiyaç duyuyor ve hizmeti sunmanın en iyi yolu, Güney Kore nüfusunun yüzde 80’inden fazlasının iletişim kurmak için kullandığı bir kripto cüzdanını KakaoTalk’a entegre etmektir.”

Kripto Sektörüne Lideri Güney Kore mi?

KakaoTalk’a benzer bir şekilde, Güney Kore’den gelen çok uluslu elektronik şirketi olan Samsung da aynı şekilde bir kripto cüzdanını yeni Samsung Galaxy S10’a entegre etti.

Güney Kore, 55 milyondan fazla insanı olan bir ülkedir ve kripto para birimleri ülkedeki en popüler uygulama ve cihazlara entegre edildiğinde, Güney Kore’nin muhasebe teknolojisinin ön saflarında olacağı görülmektedir.

Bu konuda konuşan, Güney Kore merkezli BlockchainROK CEO’su Heslin Kim’di:

“% 95’in üzerinde pazar payı ile en yaygın olarak kabul edilen uygulamalardan [KakaoTalk] birinin halka açık şekilde tanıtılması ve yaygınlaştırılması blockchain / kripto paraların yaygın olarak benimsenmesi için muazzam. Noktaları pazar payı ve toplam nüfusla birleştirin. Samsung’un S10 ve şimdi Kakao’nun cüzdanıyla Kore’den DLT’nin bozulmasının ön saflarında yer almasını bekleyebiliriz. ”

Sonuçta, Güney Kore, Samsung ve Kakao gibi devasa teknolojik holding şirketleri, kripto para birimleri kullanımına olanak tanıyan blockchain teknolojisini entegre etmeye başladıkları için, kripto para birimi endüstrisi için gerçekten emsal teşkil ediyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 1 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish