Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Korenin WhatsApp’ına(44 milyon kullanıcılı KakaoTalk) Kripto Para Cüzdanı Entegrasyonu – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Korenin WhatsApp’ına(44 milyon kullanıcılı KakaoTalk) Kripto Para Cüzdanı Entegrasyonu

Güney Kore Kripto Para Sektöründe Patlama! Güney Kore’nin 44 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan en büyük mesajlaşma uygulaması olan Kakao, Güney Kore’deki ana finans medya merkezi olan fnnews’e göre, kullanıcıların günlük olarak kripto paraları kullanmalarına izin veren bir kripto cüzdanı kullanıyor.

Günlük 44 milyon aktif kullanıcıya kripto para kullanabilmelerini sağlamak, kendi başına bir değer katıyor. Ancak, dahası, Kakao’nun Güney Kore’nin en büyük internet şirketi olması, yalnızca KakaoTalk’ı değil, KakaoPay’i, Kakao Taksi’yi, KakaoStory’i, KakaoStock’i ve içinde bulundukları bölgeye hâkim olan diğer birçok platformu kullanılması bu olayın farklı mertebelere ulaşma potansiyelini sağlıyor.

Neden KakaoTalk Kriptoyu Entegre Ediyor?

Güney Kore’deki yerel yayınlara göre, Kakao, Klatyn adlı kendi blok zinciri ağını geliştirmek için tahmini olarak 90 milyon dolar harcadı. Bu ağın arkasındaki büyük plan, Kakao’nun mevcut platformlarını, ilk önce KakaoTalk olacak olan blok zincirine geçirmektir.

Bu nedenle, bir kripto cüzdanının KakaoTalk’a entegrasyonu, Kakao kullanıcılarını ve genel halkı Kakao’nun kendi blok zinciri ağına tanıtmanın bir yoludur.

Şirket yöneticileri, raporlarına göre, KakaoTalk’un bir kripto cüzdanı olarak kullanılacağını, kullanıcıların da çeşitli blokchain uygulamalarını çalıştırmalarını sağlayarak kripto para birimleri gönderme, alma ve saklamalarına izin vereceğini söyledi. Başlangıçta, Kakao’nun kripto cüzdanının kullanımı tercihli olarak kullanılacak.

Kakao’nun kripto para birimi entegrasyonuna aşina bir endüstri yöneticisine göre, Kakao’nun özel blok zincirini halka ve kullanıcılarına tanıtmak için bir kripto para birimi cüzdanına ihtiyacı var:

“Kakao, Klaytn kullanıcıları için bir şifreleme para cüzdanına ihtiyaç duyuyor ve hizmeti sunmanın en iyi yolu, Güney Kore nüfusunun yüzde 80’inden fazlasının iletişim kurmak için kullandığı bir kripto cüzdanını KakaoTalk’a entegre etmektir.”

Kripto Sektörüne Lideri Güney Kore mi?

KakaoTalk’a benzer bir şekilde, Güney Kore’den gelen çok uluslu elektronik şirketi olan Samsung da aynı şekilde bir kripto cüzdanını yeni Samsung Galaxy S10’a entegre etti.

Güney Kore, 55 milyondan fazla insanı olan bir ülkedir ve kripto para birimleri ülkedeki en popüler uygulama ve cihazlara entegre edildiğinde, Güney Kore’nin muhasebe teknolojisinin ön saflarında olacağı görülmektedir.

Bu konuda konuşan, Güney Kore merkezli BlockchainROK CEO’su Heslin Kim’di:

“% 95’in üzerinde pazar payı ile en yaygın olarak kabul edilen uygulamalardan [KakaoTalk] birinin halka açık şekilde tanıtılması ve yaygınlaştırılması blockchain / kripto paraların yaygın olarak benimsenmesi için muazzam. Noktaları pazar payı ve toplam nüfusla birleştirin. Samsung’un S10 ve şimdi Kakao’nun cüzdanıyla Kore’den DLT’nin bozulmasının ön saflarında yer almasını bekleyebiliriz. ”

Sonuçta, Güney Kore, Samsung ve Kakao gibi devasa teknolojik holding şirketleri, kripto para birimleri kullanımına olanak tanıyan blockchain teknolojisini entegre etmeye başladıkları için, kripto para birimi endüstrisi için gerçekten emsal teşkil ediyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish