Google Kripto Paralar İçin Yeni Bir Şeyler İnşaat Etme Peşinde – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Endüstriden Haberler

Google Kripto Paralar İçin Yeni Bir Şeyler İnşaat Etme Peşinde

Google Kripto Paralar İçin Yeni Bir Şeyler İnşaat Etme Peşinde

Dünyanın en çok kullanılan arama motorunu internet üzerinden günde 3,5 milyardan fazla arama ve yılda 1,2 trilyondan fazla arama yapan İnternet devi Google kripto paralar için yeni bir şeyler inşaat etme peşinde, ekosistemi araçlarına daha fazla kripto elementi getiriyor.

Google Kripto Paralar Hakkındaki Değişimi Ve Gelişimi

Google, kullanıcıları belirli bir kripto para aradıklarında, kategoriye daha fazla maruz kaldıklarını artırarak daha fazla belge ortaya çıkarmanın yeni bir yolunda çalışıyor gibi görünüyor. Aşağıdaki ekrandan “XRP” araması, arama teriminin tam altında ve en çok okunan haberlerin üzerinde tam bir kripto görüntüleme çubuğu döndürür. Çubuktaki her grafik kartı, Ripple, Bitcoin, Litecoin, IOTA, Cardano, Stellar, Dogecoin ve Ethereum dahil olmak üzere XRP için ilgili bir arama terimi görüntüler.

Google Kripto Paralar İçin Yeni Bir Şeyler İnşaat Etme Peşinde

Google ile XRP Arattığında Altta Buna Yardımcı Diğer Kripto Paraları Ve İlgili Haberleri Gösteren Barların Çıkması

Yeni arayüz test aşamasında görünmektedir, çünkü XRP, Bitcoin, Ethereum veya önde gelen kripto para birimleri için geçerli aramalar standardına tıklandığında normal bir arama sayfa döndürüyor.

Yeni Özellikteki Bar Kayboluyor Ve Eski Arama Sayfasına Dönüyor (Test Aşamasında Oluğu İçin!)

Yeni Özellikteki Bar Kayboluyor Ve Eski Arama Sayfasına Dönüyor (Test Aşamasında Oluğu İçin!)

Google Para Birimi Dönüştürme Aracı

Google, dört kripto para birimini fiat birimi dönüştürme aracına zaten var olan şekilde eklemiştir. Çeşitli fiat para birimleri arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether ve Litecoin‘i desteklemektedir.

Google Tarafından Şu Anda Desteklenen Kripto Paralar

Google Tarafından Şu Anda Desteklenen Kripto Paralar

Google Klavye Aracı

Kripto kabulü ve ana akım desteğinin yeni bir işaretinde, Google son zamanlarda iOS klavyesindeki ikonik Bitcoin sembolünü kendi tarafında da etkinleştirdi.

Google Tarafından Etkinleştirilen Bitcoin Sembolü

Google Tarafından Etkinleştirilen Bitcoin Sembolü

Google BigQuery ve Blockchains

Google ayrıca, verileri kamuya açık hale getirmek için Bitcoin ve Ethereum gibi büyük blokajları taramak için büyük verileri ve arama algoritmalarını birleştiriyor.

Ethereum söz konusu olduğunda, Ethereum blockchain‘i Google Cloud’daki Parity çalıştıran bilgisayarlarla senkronize edebilir ve akıllı sözleşme işlemleri de dahil olmak üzere Ethereum blockchain’den günlük veri çıkarma işlemi gerçekleştirebilir.

The Block tarafından yayınlanan bir rapora göre, Google Cloud’un üst düzey bir geliştiricisi olan Allen Day, şu anda Blockchain ETL (özü, dönüştürme, yükleme) adlı bir proje üzerinde çalışıyor. Blockchain ETL tüm blockchainler’in aranmasına izin verir. Day’ın ekibi Bitcoin ve Ethereum’a ek olarak, Google’ın BigQuery’sine Litecoin, Zcash, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum Classic ve Dogecoin gibi kripto birimler de ekliyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish