Google, Bitcoin.com'ı Uyarıyor Bitcoin.com Hükümet Destekli Saldırılar Altında Olabilir! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Google, Bitcoin.com’ı Uyarıyor Bitcoin.com Hükümet Destekli Saldırılar Altında Olabilir!

Google, Bitcoin.com'ı Uyarıyor Bitcoin.com Hükümet Destekli Saldırılar Altında Olabilir!

Bitcoin.com Bay Roger Ver’in sahibi olduğu Bitcoin Cash’in haber ve tanıtım web sitesi, Bitcoin.com hükümet destekli saldırılar rakip hükümetlerin sponsorluğunda bir tür kötü niyetli saldırı altında olabilir.

Bir Reddit gönderisinde, “Bitcoin Jesus” olarak bilinen birisi, Google’dan bir e-postanın görüntüsünü bir grup hükümet hacker’ı G Suite kullanıcılarından birini hedef alarak web sitesine saldırmaya çalışabileceğini uyardı.

Roger Ver’e göre, saldırıların nedeni Bitcoin.com’un ” dünyaya ekonomik özgürlük getirmek.” çabası.

“Çünkü Bitcoin.com dünyaya ekonomik özgürlük getirmek için araçlar inşa ediyor, bunun sonucunda hükümet destekli saldırılar altında kalmaları da muhtemeldir.

Aşağıda, Bay Ver’in gönderisinde ekli ekran görüntüsünün bir kopyası var:

G Suit Üzerinden Hedefe Gelen Mail

G Suit Üzerinden Hedefe Gelen Mail

Sadece Bir Uyarı

Google, siber güvenlik algoritmaların da ve prosedürlerinde bir değişiklik sonucunda müşterilerine yönelik tehditlerin saptanmasının arttığını söyledi. Şimdi Google potansiyel bir risk bulduğunda, ilgili önlemleri almak için mağdura bir e-posta gönderirler.

Ancak, Google dikkate alınması gereken iki temel işaret olduğunu belirtti:

  1. Tehdidin yanlış bir anlaşılma olması mümkündür.
  2. Google bu tehditleri tespit etmek için kullandıkları prosedürü açıklayamaz, bu nedenle ne kadar güvenilir olduğunu görmek için denetlemek imkansızdır.

Şirket, tüm müşterilerine yazılım güncellemelerini, 2FA, güvenlik anahtarlarını ve kötü amaçlı yazılım dağılmasını önlemek için ipuçları yüklemek de dahil olmak üzere güvenliğini güçlendirmek için bir dizi adım önermektedir.

“Reddit deki topluluklar yakın zamanda bu uyarının gerçekliği ve nedenleri hakkında tartıştı. Ethrael, Çin Hükümeti ile Bitmain arasında bir ittifak olabileceğini açıklıyor.”

Her ne kadar bir uyarı olsa da, güncellenmiş güvenlik önlemlerinin kullanılması, yalnızca medya için değil, aynı zamanda verilerini güvenli ve tehditlerden arındırmak isteyen herhangi bir kullanıcı için de standart önerilerdir.

Kaynak: Cryptocrimson

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + 3 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish