GAB'den Bitcoin ve Konuşma Özgürlüğü Benzetmesi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

GAB’den Bitcoin ve Konuşma Özgürlüğü Benzetmesi

Sansürsüz sosyal medya platformu Gab, müjdesini ilan etmek için Twitter’da duyuru yaptı. Bunun sonucu olarak, kripto para birimlerinin atasını “serbest konuşma/konuşma özgürlüğü parası” olarak tanımlayarak, topluluğa eğitim vermeyi vaat etti.

ONLİNE ÖDEMELERİN SONRAKİ EVRİMİ

Son atılan tweetlerde Gab, online ödemelerin bir sonraki evriminin sansürlenemeyen paralar olacağını ifade etti. Ayrıca; Bitcoin’i “net çözüm” olarak gören Gab, Silikon Vadisi’nin kripto para biriminin kullanımını platform dışı tutmaktaki yetersizliğine atıfta bulundu.

Gab, şu anki rolünü Bitcoin’in satın alınmasını ve kullanılmasını kolaylaştırmak olarak görüyor. Aynı zamanda, yeterli eğitim ve zaman ile başarabileceğine de inandığını ileri sürüyor:

“Biz bunu havalı, modaya uygun ve en son teknoloji heveslerden biri olduğu için değil, ihtiyaç olarak gördüğümüz için yapıyoruz.”

Bütün bunlara rağmen; Gab, “Bitcoin’in şampiyonu” olması için ilk sırada değil. Bunun üzerine, farklı olarak ne getirebileceğini düşünüyor.

MİLYONLARIN TOPLULUĞU

“Vaporware Kripto Çalışmaları” diye adlandırdığı projeyi eleştirmesiyle Gab, kullanıcıların göreceli ilgileriyle alay etmektedir. On milyonlarca dolar artırmasına rağmen; atılan tweetlere göre, bu girişimler Gab’in yüksek katılımlı topluluğuyla bir tutulamaz.

Gab; serbest konuşma sunma misyonuyla alakalı ise kullanıcıların yıllarca zor durumlara karşı katlandığını iddia ediyor. Ayrıca şöyle ekliyor:

“Bitcoin doğal olarak özgürlük yanlısıdır. Konuşma özgürlüğünün parasıdır. Gab ise bunu büyük ve hala büyümekte olan bir topluma sunma kapasitesi ve misyonuna sahip.”

Ayrıca Gab; 35 milyondan fazla kimliği doğrulanmış kullanıcının şimdiden kripto para birimi kullandığını ifade ediyor. Üstelik; bu grubun içerisinde bir milyona yakın kişinin hepsinin etkilenmemiş olduğu da bilinmektedir.

Gab’in Bitcoin ilgisi, yakın zaman önce PayPal’ın yasaklanmasıyla karşımıza çıktı. Buna rağmen Gab, online ödemelerin önündeki engelleri aşarak PayPal’ın başarılarını öven tweet fırtınasını başlatmıştı.

İronik olarak Gab, çoğu zaman, diğer büyük platformlardan yasaklanmış olanların platformdan çıkarılmasını reddetmiştir. Bunun bir sonucu olarak, kendini sürekli olarak platformsuz buldu. Bu durum, “nefret söylemi için bir sığınak olmasına” sebep oldu.

Bu yılın başlarında, Coinbase hesabının uyarı yapılmadan kapatılmasıyla yüzleşmek zorunda kaldı. Bu durum, merkezi dövizlerin “kanser” olarak tanımlanmasına ve “kriptonun öne sürdüğü her şeyle çelişkili” olmasına sebep oldu.

Sosyal medya platformu o zamandan beri, kendi kendini barındırdığı BTCPay Sunucu çözümüne geçerek, Coinbase ve BitPay gibi üçüncü taraf ödeme işlemcilerine bağımlılığını azalttı.

Şimdi ise Gab, mevcut ayı piyasasını tersine çevirmek için güç ve topluluğa sahip olduğunu iddia ediyor.

Kaynak: bitcoinist

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish