Fransız Parlamenterler Blockchain Projeleri İçin 500 milyon € Bütçe İstedi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Fransız Parlamenterler Blockchain Projeleri İçin 500 milyon € Bütçe İstedi

Fransa’daki parlamenterler ve kanun koyucular, rutin iş süreçlerini hızlandırmak için blockchain teknolojisinin nasıl kullanılacağını tartışıyorlar.

 

“2018 Blockchain Popülerliğinin Başlangıç Yılı Oldu”

Geçtiğimiz yıl Fransız Ulusal Meclisine seçilen ve tecrübeli bir politikacı olan Jean-Michel Mis, meclis toplantısında “2018’in Fransa’da blockchainin popülerleşmesinin başlangıç yılı olduğunu” açıkladı. Ayrıca şunu da ekledi: “2019 yılı bu ekosistemin gelişim yılı olmalıdır. ”

Jean-Michel, önümüzdeki üç yıl içinde 500 milyon Euro’luk bir stratejik yatırım önerdi. Şu anda ülkenin blockchain’in geliştirme çabalarına tahsis edilen kredilerin yeniden düzenlenmesini istedi. Bu krediler daha önce ülkenin Ulusal Araştırma Ajansı ve Fransız Kamu Yatırım Bankası (Bpifrance) için verildi.

Yeni 500 milyon Euro ‘luk teklif, Fransız devlet başkanı Emmanuel Macron tarafından yapay zekayla (AI) ilgili projeler için duyurulan 1,5 milyar Euro’luk kamu kredisinden önemli ölçüde daha düşüktür. Mart 2018’de duyurulmuş olan Fransa’nın 2022 AI girişimi, ülkenin “başlangıç ülkesi” olma yolundaki büyük çabalarının bir parçasıdır.

“Açıkça Yapay Zekanın Arkasındayız”

DLT(Dağıtık defter teknolojisi) ile ilgili gelişmeler için çok fazla fon ayrılmamış olmasına rağmen, Jean-Michel Mis şunları söyledi:

“Sorun aynı değil. Biz açıkça yapay zekanın arkasındayız. Blockchain’de hala hazırlık seviyesinde olduğumuzu ve ayrılacak miktarların sektörün gelişimini desteklemek için diğerlerinden az önemli olduğunu düşünmeyin.”

Kendi önerilerini ekleyen Ulusal Meclis üyesi Laure de La Raudièrer:

“Blockchain ile bu kez Fransa’nın liderliği ele almasını istiyoruz. Fransa, blockchain etrafında bir devlet stratejisi tanımlamalı.”

Fransız milletvekilleri tarafından yapılan önceki toplantılarda, birkaç seçilmiş yetkili ülke, ülkenin merkez bankası dijital para birimi (CBDC) başlatma fizibilitesini araştırmasını tavsiye etmişti. Laure’a göre: “[CBDC], sembolik ve pratik bir etkiye sahip olacaktı. Çünkü blockchain, Bitcoin’in fiyat değişkenliği nedeniyle biraz bozulmuş görüntüden muzdarip.”

Madenciliğin “Elektro Yoğun Faaliyet” Olarak Sınıflandırılması

Buna ek olarak Fransız parlamenterler, kripto-para birimi madenciliğini “elektro-yoğun bir faaliyet”(electro-intensive) olarak sınıflandırmak için çağrıda bulundular. Bu tür bir sınıflandırma, Fransa’nın kamu elektrik şebekesinin (Turpe) kullanım oranının düşürülmesine yardımcı olacağı için ülkedeki özel firmalara potansiyel olarak fayda sağlayabilir.

Gelişen dijital para madenciliği sektörünün önemine dikkat çekerken Jean-Michel Mis şunları söyledi:

“Fransa’da kendi madencilik çiftliklerimiz olmalı.”

Şu anda madencilik sektörü Çin, Gürcistan ve İsveç gibi ülkeler tarafından yönetilmektedir.

Özellikle bu yeni teklifler; milletvekilleri, dijital varlıkların vergilendirilmesi ve kripto işlemleri içeren diğer faaliyetlerle ilgili düzenleyici politikaları netleştirmeyi amaçlayan PLF 2019 ve Pakt Yasasını onaylama kararı aldıktan kısa bir süre sonra geldi.

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish