Fortune 500'de Yer Alan Avnet 2 Milyon Müşterisiyle Birlikte Bitcoin'e Adapte Oluyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Fortune 500’de Yer Alan Avnet 2 Milyon Müşterisiyle Birlikte Bitcoin’e Adapte Oluyor

Fortune 500'de Yer Alan Avnet 2 Milyon Müşterisiyle Birlikte Bitcoin'e Adapte Oluyor

Avnet, yeni ödeme seçeneğini kolaylaştırmak için her yıl 1 milyar doların üzerinde kripto para birimi ödemelerinde işlem yapan endüstri lideri BitPay ile birlikte çalışıyor.

“Bir müşteri Bitcoin (BTC) veya Bitcoin Cash (BCH) ile bir alışveriş yapmayı seçtiğinde, Avnet fonları doğrulamak, siparişi işleme koymak ve işlemi tamamlamak için BitPay ile birlikte çalışacaktır. Avnet ve BitPay ayrıca ABD dışındaki kripto para birimi taleplerini ülke bazında yönetme ve işleme yeteneğine de sahip olacaklar.”

Avnet, kripto ödemesinin aşağıdaki avantajlarını vurgulamaktadır.

  • 15 dakikalık bir pencereye kadar hesaplanan gerçek zamanlı dönüşüm oranları
  • Geleneksel aracılara kıyasla %1’lik sabit bir ücret, “Hiçbir şey gibi görünmeyecek”
  • Çevrimiçi platformların kullanım kolaylığı

Avnet şu anda, güvenli kripto para birimi depolaması için yeni bir donanım cüzdanı geliştirmek için Bitcoin.com ile birlikte çalışıyor ve zaten Bitcoin’i kabul ettikten sonraki ilk ay içinde birkaç milyon dolarlık kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirdiğini söylüyor.

BitPay’in baş ticari sorumlusu Sonny Singh’in

“Sadece Bitcoin ile ödeme yapmak, kredi kartlarına ve banka havalelerine göre daha kolay ve hızlı değil, daha ucuz ve kabulü de artıyor. Avnet’in, dünyanın her yerinden, bitcoin ile ödeme yapmaktan faydalanmak isteyen birçok yeni blockchain odaklı müşteriyi çekeceğini tahmin ediyorum. ”

Avnet 2 Milyon Müşterisiyle Birlikte Bitcoin’e Adapte Oluyor

Avnet, 2016’da, dünyanın en hızlı büyüyen geliştirici topluluğu olduğunu iddia eden San Francisco merkezli Hackster.io’yu satın aldı ve donanım geliştirdi. 10.000 $ değerinde IOTA yarışmasını kazanan Hackster, yaklaşık yarım milyon yenilikçi ve yüzlerce teknoloji ortağına global erişim sağlıyor.

Şirket, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki 125 lokasyonda 15.000’den fazla çalışanı ile 140’tan fazla ülkede 2.1 milyon müşteriye hizmet veren 1.400’den fazla teknoloji tedarikçisiyle çalışıyor. Otomotiv, iletişim, sağlık, endüstriyel, askeri ve havacılık, güvenlik, giyilebilir ürünler ve diğer pazarlar için entegre çözümleri ile Bitcoin’e geniş bir sektör yelpazesinde yoğun maruz kalma sağlayacaktır.

Avnet, 2018 Fortune 500’de 128. sırada yer alarak, 19.04 milyar dolar gelir elde etti. Intel’in 1973’te ilk distribütörü olan şirket, en büyük yarı iletken, röle ve potansiyometre tedarikçilerinden biri. Tedarikçileri arasında Dell, Asus, Seagate, Fujitsu, Toshiba ve Micron da vardır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 5 =

Endüstriden Haberler

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish