Ethereum’un Gizemli %51 Saldırganı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Ethereum’un Gizemli %51 Saldırganı

Ethereum'un Gizemli Saldırganı

Kripto borsası tarafından yayınlanan yeni bir makaleye göre, Ethereum Classic blokzincirine yapılan bir % 51 saldırıdan sadece bir hafta sonra, saldırgan çalınan fonların bir kısmını tuhaf bir şekilde Gate.io’ya iade etti.

Saldırı 7 Ocak 2019’da gerçekleştirildi. Gate.io’daki araştırmacılar saldırganın yaklaşık 250.816.191 dolar toplam 54.200 ETC aktardığını belirtti. Gate.io ayrıca, bilgisayar korsanları tarafından sözde kullanılan herhangi bir işlemi engellemelerini tavsiye ederken, diğer kripto borsalarına tavsiye verdiğinde sözde korsan tarafından kullanılan üç ETC cüzdan adresi de sağlamıştır.

Müşterilerini kaybettikleri için tazmin etmeyi vaat eden Gate.io, 10 Ocak’ta saldırgandan 100 bin dolarlık ETC aldıklarını bildirdi. Ancak, geri ödemenin nedenini de duymamışlar.

Ethereum için Gate.io

“Son ETC % 51 saldırganının ETC’nin 100.000 USD’yi Gate.io’ya geri getirdik. Saldırgan ile iletişim kurmaya çalışıyorduk ama şu ana kadar herhangi bir yanıt alamadık ” dedi.

Ethereum'un Gizemli Saldırganı

Ethereum’un Gizemli Saldırganı

İadenin Muhtemel Nedeni

Gate.io‘ya göre, eğer saldırgan karı almaya çalışmazsa, o zaman insanların dikkatini “blokzincir konsensüsünde ve hassa gücü güvenliğinde“ temeldeki risklere çekmek isteyenler için beyaz bir hacker olabilir. ”

Bu, Gate.io’nun araştırmacılarının ETC blok zinciri “karma gücünün” olması gerektiği kadar güçlü olmadığına inandığını gösteriyor. Ayrıca, hacker’ların % 51’lik bir saldırı için kolayca karma gücü toplayabildiğine de inanıyor olabilir.

Bununla birlikte borsa, gelecekteki saldırılara karşı % 51 güvenlik mekanizmasını iyileştirmenin bir yolu olarak ETC onay sayısını 500’den 4000’e çıkardı.

Daha önce de bildirildiği üzere ABD merkezli kripto değişimi Coinbase’in farklı bir öyküsü vardır. Üsteklik, Çift harcama ve zincir organizasyonunda 88.500 ETC (basında 410k $) bulunduğunu belirtti. Ancak ETC, bunun % 51’lik bir saldırı olduğunu ve çifte harcama tespit edilmediğini reddetti.

Kaynak: Cryptopotato

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish