Ethereum İçin Fiyatın Düşük Olması Daha Mı İyi? – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Ethereum İçin Fiyatın Düşük Olması Daha Mı İyi?

Piyasa süregelen düşüşüne devam ediyor. Piyasada çok az kişi Bitcoin’in 4.000 $, Ethereum’un 100$’ın altına düşeceğini düşünüyordu. Ancak o da oldu. Peki, Ethereum için fiyatın düşük olması daha mı iyi?

 

Ödeme aracı olarak tasarlanmış tokenler için fiyat düşüşü çok yaralayıcıdır. Ancak ödeme çözümleri olarak tasarlanmayan kripto para birimleri için piyasa satışlarının projenin temel faydası üzerinde sınırlı bir etkisi olabilir. Ağdaki işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan Ether (ETH), kendi başına, dış ödemeler için tasarlanmamıştır.

Fiyatlardaki keskin düşüşe rağmen sabit kalan ağ faaliyeti tarafından bu durum onaylandı. Artık ETH fiyatı Kasım ayı başına oranla çok ağır fiyat darbesi almış olsa da, eylül ayı başından bu yana etkinlik pek değişmedi. 1 Ekim’den bu yana günlük işlem sayısı 500.000 ile 600.000 arasında gidip geliyor.

 

 

Ethereum için en iyi fiyat nedir?

Ethereumun oldukça ucuz olmasının açık avantajları vardır. Ağ üzerinde işlem yapmak ve geliştiricilerin platformda işlemler oluşturması için daha kolay erişilebilir olmasını sağlar. Projeler geçmişte bir Ethereum akıllı sözleşmesi yapma maliyetinin oldukça pahalı olduğu konusunda şikayetçi olmuşlardı. Ethereum, en yüksek fiyatı 1,400 $ seviyesine ulaştığında, tek bir işlem 9 dolara mal oluyordu. Şuan ise ortalama 91,5$ seviyesinden hesaplanırsa her işlem yaklaşık 0.5$’a mal oluyor.

Öte yandan herkes aynı fikirde değil. EToro’daki kıdemli analist Mati Greenspan, Crypto Briefing’e, kararlı/istikrarlı bir Ethereum fiyatının düşük olandan daha yararlı olacağını söyledi. “Fiyat sabit kaldığında, geliştiriciler için idealdir, çünkü gaz için ne ödeyeceklerini en iyi şekilde anlayabilirler ve buna göre planlar yaparlar” dedi. “Düşükse, gelecekte ortaya çıkabilecek maliyetleri tahmin etmeleri gerekecektir. Bütçelendirmeyi zorlaştırıyor. ”

Özetle, ETH fiyatının aşırı değişkenlik göstermemesi fiyatın çok düşük veya çok pahalı olmasından daha önemlidir.

 

Kaynak: Cryptobriefing

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish