EPAM, 50 Milyon Dolarlık Blockchain Fonuna Yatırım Yapıyor! – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

EPAM, 50 Milyon Dolarlık Blockchain Fonuna Yatırım Yapıyor!

EPAM, 50 Milyon Dolarlık Blockchain Fonuna Yatırım Yapıyor!

Küresel bir dijital platform mühendisliği ve yazılım geliştirme hizmetleri sağlayıcısı olan EPAM Systems, Inc., Ben Franklin Teknoloji Ortaklarının yeni blockchain‘i etkin bölgesel girişim fonu olan Global Fırsat Philly Fonu (GO Philly Fonu) için lider yatırımcı olacağını açıkladı. Şirket, tohum ve erken aşama teknoloji şirketlerine odaklandı.

Anlaşmaya göre, EPAM ilk 15 milyon dolarlık kapanışı sağlayacak ve GO Philly Fund’ın Sınırlı İş Ortağı Danışma Komitesi’ne katılacak.

EPAM’da Yapılacak Olan Fon

Fon, Ben Franklin’in durum tespiti sürecinin ardından 50.000 ile 500.000 dolar arasında yatırım yapacak ve 3 milyon dolara kadar yatırım yapacağı bekleniyor.

Bu yatırımla EPAM, şirketin bölgesel başlangıç ​​topluluğuna maruz kalmasını artırmanın yanı sıra, şirketteki uzmanları ve şirketin farklı müşteri tabanını, yeni ortaya çıkan düşünce liderleriyle bağlantı kurma fırsatları yaratmayı umuyor. EPAM’in öncü durumu, fon portföyünün, şirketin dünya genelinde 300’den fazla müşterisinin, 170 ortağının ve 50’nin üzerinde üniversitenin ve araştırma kurumunun zengin küresel ekosistemine erişmesini sağlayacaktır.

“İşletmelerin ve yazılım üreticilerinin kendi sektörlerinde lider olmalarına ve bu alanda kalmalarına yardımcı olma işinde her zaman olmuştur. Ben Franklin’le olan yeni girişimlerimiz, düşünce liderlerini ve gelecekteki yıkıcıları seyahatlerinin başlangıcında birleştirmemizi, geleceği görmemizi ve bunu gerçekleştirmek için birlikte çalışmamızı sağlıyor. ”

Merkezi Newtown, PA’da bulunan EPAM, Greater Pennsylvania bölgesinde 650’den fazla danışmanlık ve teknoloji uzmanı istihdam ediyor ve küresel varlığı 25’ten fazla ülkede 30.000’den fazla çalışanı ve birçok Teslimat Merkezini, İnovasyon Stüdyolarını ve Laboratuvarlarını içeriyor.

EPAM, Philadelphia’nın en üst düzey yeteneklere ve yerleşik inkübatör ve hızlandırıcı ağlarına erişim sağlayan ancak risk sermayesi finansmanında yetersiz kalan umut verici başlangıç ​​topluluğunu desteklemekten memnuniyet duyuyor.

“GO Philly Fonu’na katılımımızın, çalışanlarımız ve hibrit ekiplerimiz için daha fazla fırsat yaratmasının yanı sıra, başlangıç ​​inovasyon ekonomisine daha etkin bir şekilde katılmak için tekrarlayabileceğimiz küresel bir model olacağını umuyoruz. Müşterilerimizin daha rekabetçi hale gelmesine yardımcı olma hedefimiz, ancak uzmanlar ile yenilikçilerin tümü arasındaki doğrudan ilişkilendirme yoluyla sağlanabilir: işe yeni başlayanlar ve iş liderlerinden üniversitelere ve önde gelen araştırma kurumlarına. ”

Kaynak: Cryptoninjas

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish