EOS Kurucusundan: EOS'un En Büyük Duyurusu! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Kripto Para Haberleri

EOS Kurucusundan: EOS’un En Büyük Duyurusu!

Piyasa sözleşmesi ve rakibi tarafından Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Cardano’ya (ADA) göre beşinci en büyük kripto para birimi olan EOS (EOS), akıllı sözleşmeleri ve günlük geliştirme yetenekleri nedeniyle son zamanlarda sessiz kaldı ve lansmandan bu yana büyük bir açıklama yapılmadı. Ocak ayında EOSIO sürüm 1.6.

Bununla birlikte, kurucu Daniel Larimer’e göre, kripto para birimine nihayet çok büyük bazı şeyler geliyor.

Büyük EOS Duyurusu nedir?

Larimer, sadece EOS’u kuran değil aynı zamanda Steem’i de kuran ve EOS’un ardındaki Block.one’da CTO olan bir kripto para birimi platformu olan BitShares’i (BTS) kripto para birimini oluşturan yazılım programcısı olduğu için kripto para birimi alanında çok saygın bir bireydir.

25 Mart’ta Larimer, EOS’un Haziran’da büyük bir duyuru yapacağını açıkladığında EOS Telegram grubunun kullanıcıları ile etkileşime giriyordu.

Dedi ki:

EOSIO açıklamasından bu yana haziran en büyük haber olacak.

Bu bilgi topluluğunu bıraktıktan sonra, Telegram grubu Larimer’e ne olabileceği hakkında sorular sordu. Ancak, Haziran ayında yapılacak duyuruyu mahvetmek istemediği için hiçbir ayrıntıyı açıklamadı.

Konuyla ilgili tüm Larimer, Haziran’ın EOS’i etkileyeceğini ve B1’in Haziran ayında geleceğini söyledi.

Hiç kimse duyurunun tam olarak ne olacağını bilmiyor, ancak EOS’un fiyatının duyuruyla beraber yükselmeye yol açabileceği ve daha sonra potansiyel olarak satılacağı ve “söylentiyi al ve haberi sat” olayına yol açabileceği muhtemel. .

Larimer, Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Litecoin’i (LTC) Eleştiriyor

Larimer dedi ki:

Ethereum’un geliştirici sayısı kaliteden çok miktara önem verildi. ETH birçok geliştiriciye sahiptir, çünkü çözümleri zayıf başlangıç tasarımı ile aşırı derecede karmaşıktır Eosio gibi bir şey için olmadıkça ETH ile neyin yanlış olduğunu çözemez.

Yukarıda söylenenlere ek olarak, biri Larimer’e, bir EOS meraklısının “Ada’nın burada sevgisi olmadığını söyleyen Cardano (ADA) hakkında sormasını istedi.

Litecoin (LTC) eleştirilerine gelince, bir Telgram grubu sohbet katılımcısı Litecoin ve EOS hakkında bir şeyden bahsetti ve Larimer cevapladı:

LTC ve EOS’u aynı kategoride düşündüğünüz gerçeği, para birimi olarak sadece bir simge olarak kullanılmaya önem verdiğinizi gösterir.

Genel olarak, 25 Mart’ta yapılan telgram grubu sohbeti, Larimer’in güçlü duygulara sahip olduğunu ve rakiplerini fazla değere sahip saymayarak EOS projesi hakkında heyecanlandırdığını gösterdi.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + three =

Kripto Para Haberleri

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Kripto Para Borsası Blockport Başarısız STO’nun Sebep Olduğu İflas Sonrası Yeniden Başlamaya Çalışıyor

Kripto Para Borsası Blockport Başarısız STO'nun Sebep Olduğu İflas Sonrası Yeniden Başlamaya Çalışıyor

Amsterdam merkezli kripto para borsası Blockport firması, Mayıs ayının sonuna kadar platformunu kapatacağını açıkladı.

22 Mayıs’ta Blockport, (BPT) tokeninin başarısız  olması (STO) ardından, bir Hollanda mahkemesi tarafından iflası ilan edildi.

Blockport ilk olarak STO‘sunu Mart ayında açıkladı ve BPS tokenini Blockport’ta bir hisseye dayanan bir güvenlik tokeni (STO) olarak nitelendirdi ve sahiplerine temettü yoluyla kar paylaşımını sağladı. 16 Nisan’da başlatılan STO’nun, yatırımcılara BPS’yi minimum 500 avro (560 $) yatırımla satın alma imkanı sunduğunu ve 15 Mayıs’a kadar süreceğini bildirildi.

Kripto Para Borsası Blockport Başarısız STO’su

Mayıs ayı ortasında, Blockport STO sonuçlarını açıkladı ve teklifin 1 milyon avroluk (1,1 milyon dolar) beklenen noktaya ulaşmadığını açıkladı. Borsa yatırımcılarına para iadesi yapacağını ve platformun Mayıs ayının sonunda devralınmasının beklendiğini belirtti.

Blockport web sitesi hala yayınlanmakta olup firmanın kripto para birimini satın almanın ve satmanın en kolay yolunu” sunduğunu söylemektedir.

The Next Web’e göre, tamamlanmamış geri ödeme süreci nedeniyle platform hala çevrimiçi durumdayken, tüm geri ödemeler tamamlandıktan sonra şirket “düzgün şekilde çevrimdışı duruma getirmeyi” planlıyor.

Kapanış tarihinin hala programlanmadığı bildirilirken, Blockport’un kurucusu Sebastiaan Lichter, şirketin “halka kapalı” ürünlerini geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish