Dünya Bankası Ripple ve XRP Tabanlı xRapid'i Övdü, Teknolojinin Sınır Ötesi Ödemelerini Dönüştürebileceğini Söyledi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ripple Haberleri

Dünya Bankası Ripple ve XRP Tabanlı xRapid’i Övdü, Teknolojinin Sınır Ötesi Ödemelerini Dönüştürebileceğini Söyledi

Dünya Bankası, dağıtılmış defterlere övgüde bulunuyor ve Ripple’ın xRapid’ini potansiyel bir dönüşümsel teknoloji olarak görüyor.

Daha İyi Nakit İttifakı üyeleri ve Dünya Bankası’nın üst düzey finans sektörü uzmanı Marco Nicoli tarafından yazılan yeni bir yazı, geleneksel işletmeleri, genellikle daha yüksek maliyetlere ve yavaş transfer sürelerine yol açan aracılara gereksinim duyarak “yavaş ve opak” iş paralarına çağırıyor. Bu eksiklikler gelişmekte olan teknolojiler için kapıyı tamamen açık bırakmaktadır.

“Bu eksiklikler, sınır ötesi ödeme endüstrisinin bozulma ve yenilikçilik açısından olgunlaştığını gösteriyor. Bazıları, dağıtılmış genel muhasebe teknolojilerinin (DLT) sektör genelinde değişime neden olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Aslında, geleneksel olarak parçalanma ve opaklıkla karakterize edilen B2B sınır ötesi ödemeler, DLT’nin başarılı bir şekilde uygulanması için potansiyel bir kullanım durumudur.

DLT çözümlerinin kullanılması, uyumluluk maliyetlerini düşürebilir ve transferlerin şeffaflığını ve izlenebilirliğini artırabilir. Bu, son birkaç yıl içinde havale hizmetleri endüstrisini etkileyen riskten korunma olgusunun etkisini hafifletmeye yardımcı olabilir. İşlemlerin şeffaflığının arttırılması, bankacılık sektörünün havale sektöründe güvenini artırabilir. Ayrıca, DLT çözümleri, havale hizmet sağlayıcılarının muhabir bankacılık ilişkisine ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlayarak potansiyel olarak riskten çıkarma konusunu tamamen atlayabilir. ”

Rapor özellikle, Ripple’ın xRapid ürününü pazarda “aktif olarak test edilen” gerçek dünya çözümü olarak övüyor.

“2018 yılında, bir fintech şirketi olan Ripple, DLT tabanlı bir sınır ötesi ödeme çözümü olan xRapid’e, ABD-Meksika koridoru boyunca pilotluk yaptı. Pilot uygulamada yer alan finansal kuruluşlar döviz maliyetlerinde% 40-70 tasarruf sağladılar ve ortalama ödeme süreleri iki dakikadan biraz fazla oldu. XRapid’de fon transferi iki ila üç saniye sürdü, işlem süresinin büyük kısmı iç ödeme rayları ve aracı dijital varlık değişimleri tarafından açıklandı. ”

Raporda, görevdeki kişilerin transfer maliyetlerini ve hızlarını artırma girişimleri de vurgulanıyor; JP Morgan Coin ve Swift’in dağıtılmış defter kavramının iki örneği olduğunu gösteriyor.

Dağıtılan defterlerin uzun vadede sınır ötesi ödemelere hükmedip gelmeyeceğine gelince, Dünya Bankası bunun açık bir soru olarak kaldığını söylüyor.

“DLT’nin havale endüstrisinin karşılaştığı zorluklara etkili bir çözüm olup olmayacağı ve teknolojinin bu alanı etkin bir şekilde bozmak için yeterli ölçeğe ulaşacağı zaman cevaplanmaya devam ediyor. Her durumda, sınır ötesi ödeme endüstrisindeki yenilikler için geniş bir fırsat – ve elbette ihtiyaç var – ”dedi.

 

Yazının Uzun Haline Buradan Ulaşabilrisiniz:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 8 =

Ripple Haberleri

En Eski Tayland Bankası, Ripple Teknolojisi Kullanarak Sınır Ötesi İşlem Süresini 2 Günden 1 Dakikaya Düşürdü

Ripple’in teknolojisini kullanarak Tayland Siam Ticaret Bankası (SCB), işlem süresini 2 günden 1 dakikaya düşürdüğünü ve bu teknolojiyle sınır ötesi ödeme transferleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

 

Resmi duyuruda,

Operasyonel verimliliği optimize etmek amacıyla SCB ve PTTEP, 2018 ortasından bu yana sınır ötesinde B2B ödemeleri için Blockchain teknolojisini benimseme konusunda bir araştırma ve geliştirme çalışması için işbirliği programı başlattılar. Bu yılın başlarında, proje geleneksel yöntemlerle bir ila iki güne kıyasla bir dakika içinde hedeflere ulaşan Blockchain üzerinden pilot ödemeler yapabildi.

Ripple burada adıyla belirtilmese de, SCB’nin daha hızlı sınır ötesi ödemeleri teşvik etmek için Ripple’ın teknolojisi ile çalıştığı belgelemiştir.

SCB ve PPT Araştırma ve Üretim Kamu Limited Şirketi (PTTEP), PTTEP’in B2B fonlarını iş ortakları ve servis sağlayıcılar arasında transferini destekleyecek sınır ötesi bir ödeme sisteminin kurulmasına odaklanan bir işbirliği anlaşması imzaladı. Ticari Bankacılık Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phimonpha Santichok, “SCB, küresel ve kurumsal blok zinciri çözümü olan Ripple’a yatırım yaptı” dedi.

Ripple, SCB’nin katılımıyla ilgili kendi blog gönderisini yayınladı ve “çoklu atlama” özelliğini kullanmanın ilk finansal ortağı olacağını söyledi.

Siam Ticaret Bankası (SCB), RippleNet’teki “multi-hop” adı verilen ve ağdaki diğer finansal kurumlar adına ödemeleri yapmalarını sağlayan kilit bir özelliğe öncülük eden ilk finans kurumu olacak. Bu ödeme yapmak için finansal kurumlar arasında birebir bağlantı (veya ikili ilişki) ihtiyacını ortadan kaldırıcak. Multi-hop kullanarak, SCB, alıcı ile lehtar kurumlar arasında ikili bir ilişki olmadan bir ödemeyi alıp iletebilecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ripple Haberleri

Ripple Destekli Girişim Mağazalarda Ödeme Kolaylaştırıcı Sistem Çıkarttı

Ripple destekli girişim XRPL Labs, mağaza sahiplerine XRP’yi kabul etmeleri için kolay bir yol sağlamak üzere tasarlanmış yeni bir ödeme uygulaması başlattı. XRPayments adı verilen uygulamaya, şimdi iOS ve Android’de, App Store ve Google Play Store üzerinden erişilebilir.

Bu uygulama anında herhangi bir uyumlu cihazı bir satış noktası (PoS) sistemine dönüştürerek perakendecilerin yerinde XRP’yi kabul etmesini sağlar. XRPL Labs’in kurucusu Wietse Wind, uygulamanın Hollanda’da yapılacak olan bir XRP toplantısında kullanılacağını söylüyor.

 

 

XRPayments, pratik olarak herhangi bir ülkedeki kullanıcıların fiat’tan XRP’ye dönüşümlerini anında hesaplayabilmelerini sağlayan yerleşik bir para birimi dönüştürücüye sahiptir.

XRPL Labs ayrıca üç ek XRP merkezli platform geliştiriyor.

. Kullanıcıların mobil cihazlardaki fonlarına erişmelerini ve XRP gönderip almalarını sağlayan imzalama platformu

. XRP sahiplerine soğuk cüzdan oluşturmak ve yönetmek için güvenli bir uygulama sağlayan mobil bir soğuk depolama sistemi

. Kullanıcıların üçüncü taraf bir aracı olmadan XRP ticareti yapmasını sağlayan web tabanlı bir merkezi olmayan değişim

Ripple’ın para toplama ve geliştirme kolu Xpring, yakın zamanda XRPL Laboratuarlarını destekledi. XRP’de açıklanan yatırım tutarının, şirketin iki ila üç yıl boyunca bağımsız çabalarına destek vermesi bekleniyor.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ripple Haberleri

Ripple, Avrupa Komisyonu’nun Blockchain Derneği INATBA’nın Kurucu Üyesi Olduğunu Açıkladı

Ripple (XRP), diğer birçok kripto ve blok zinciri varlıklarının yanı sıra, Uluslararası Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği (INATBA) adlı bir blockchain birliğinin kurucu üyesi olduğunu açıkladı.

 


Dernek, IOTA, Cardano, Lisk, ConsenSys, Ledger ve R3; ve rakip ödeme sistemi SWIFT, danışmanlık şirketi Accenture ve British bankası Barclays gibi sistem dışı rakip firmalarında olduğunu belirtti.

INATBA, amacının düzenleyicilerle tartışmaları teşvik etmek, teknoloji için küresel bir yönetim modeli oluşturmak ve birlikte çalışabilirlik standartları ve sektöre özgü kılavuzlar geliştirmek olduğunu belirtiyor. Derneğin görevinin resmi ifadesinde şöyle yazıyor:

Dönüşüm potansiyelinin tümünün kilidini açmak ve işletmeler, kamu sektörü ve genel olarak toplum için blockchain ve DLT’nin faydalarından yararlanmak için INATBA, kamu ve özel sektör işbirliğini, düzenleyici yakınsama, yasal öngörülebilirliği teşvik eden ve sistemin bütünlüğünü sağlayan ve şeffaflık.

Dalgalanma CEO CEO’su Brad Garlinghouse ortaklık olanakları hakkında heyecanlı,

Güvenilir Blockchain Uygulamaları için Uluslararası Birliğin kurucu üyelerinden biri olmak bizim için bir onur ve gerçekten bir ayrıcalık. Bu gerçekten dağıtılmış defter teknolojisi endüstrisi için çok önemli bir zamandır. Bir endüstri olarak bir araya gelmemiz ve küresel olarak düzenleyiciler ve hükümetlerle bağlantı kurmamız kritik önem taşıyor. Avrupa Komisyonu ile gördüğümüz çalışmalar çok önemlidir ve bu çabalarda lider olabilir. Katılmaktan ve lider bir katılımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.

INATBA bu yıl Mart ayında Avrupa Komisyonu tarafından açıklandı ve bugün 3 Nisan’da Brüksel’de başlatılması bekleniyor. Grubun 70’ten fazla üyesi var ve yukarıda belirtilenlerin dışında başka kripto projeleri de içeriyor.

Ethereum kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin de ana akım kabul edilmesine yardımcı olan inisiyatif konusunda umutluydu.

ConsenSys’in yeni kurulan INATBA-Uluslararası Güvenilir Blok Zinciri Uygulamaları Derneği’nin arkasına geçtiğini herkese bildirmek istiyoruz. Bu girişim küreseldir ancak Avrupa Komisyonu’ndaki iyi dostlarımız tarafından desteklenmektedir. Blockchain ve dağıtılmış genel muhasebe teknolojilerini ana akım haline getirmek için birlikte çalışmak üzere irili ufaklı blockchain ekosistem organizasyonları için bir platform olarak tasarlanmıştır.

Canlı yayının canlı akışı buradan izlenebilir.

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish