Dünya Bankası Ripple ve XRP Tabanlı xRapid'i Övdü, Teknolojinin Sınır Ötesi Ödemelerini Dönüştürebileceğini Söyledi | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Dünya Bankası Ripple ve XRP Tabanlı xRapid’i Övdü, Teknolojinin Sınır Ötesi Ödemelerini Dönüştürebileceğini Söyledi

Dünya Bankası, dağıtılmış defterlere övgüde bulunuyor ve Ripple’ın xRapid’ini potansiyel bir dönüşümsel teknoloji olarak görüyor.

Daha İyi Nakit İttifakı üyeleri ve Dünya Bankası’nın üst düzey finans sektörü uzmanı Marco Nicoli tarafından yazılan yeni bir yazı, geleneksel işletmeleri, genellikle daha yüksek maliyetlere ve yavaş transfer sürelerine yol açan aracılara gereksinim duyarak “yavaş ve opak” iş paralarına çağırıyor. Bu eksiklikler gelişmekte olan teknolojiler için kapıyı tamamen açık bırakmaktadır.

“Bu eksiklikler, sınır ötesi ödeme endüstrisinin bozulma ve yenilikçilik açısından olgunlaştığını gösteriyor. Bazıları, dağıtılmış genel muhasebe teknolojilerinin (DLT) sektör genelinde değişime neden olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Aslında, geleneksel olarak parçalanma ve opaklıkla karakterize edilen B2B sınır ötesi ödemeler, DLT’nin başarılı bir şekilde uygulanması için potansiyel bir kullanım durumudur.

DLT çözümlerinin kullanılması, uyumluluk maliyetlerini düşürebilir ve transferlerin şeffaflığını ve izlenebilirliğini artırabilir. Bu, son birkaç yıl içinde havale hizmetleri endüstrisini etkileyen riskten korunma olgusunun etkisini hafifletmeye yardımcı olabilir. İşlemlerin şeffaflığının arttırılması, bankacılık sektörünün havale sektöründe güvenini artırabilir. Ayrıca, DLT çözümleri, havale hizmet sağlayıcılarının muhabir bankacılık ilişkisine ihtiyaç duymadan çalışmasını sağlayarak potansiyel olarak riskten çıkarma konusunu tamamen atlayabilir. ”

Rapor özellikle, Ripple’ın xRapid ürününü pazarda “aktif olarak test edilen” gerçek dünya çözümü olarak övüyor.

“2018 yılında, bir fintech şirketi olan Ripple, DLT tabanlı bir sınır ötesi ödeme çözümü olan xRapid’e, ABD-Meksika koridoru boyunca pilotluk yaptı. Pilot uygulamada yer alan finansal kuruluşlar döviz maliyetlerinde% 40-70 tasarruf sağladılar ve ortalama ödeme süreleri iki dakikadan biraz fazla oldu. XRapid’de fon transferi iki ila üç saniye sürdü, işlem süresinin büyük kısmı iç ödeme rayları ve aracı dijital varlık değişimleri tarafından açıklandı. ”

Raporda, görevdeki kişilerin transfer maliyetlerini ve hızlarını artırma girişimleri de vurgulanıyor; JP Morgan Coin ve Swift’in dağıtılmış defter kavramının iki örneği olduğunu gösteriyor.

Dağıtılan defterlerin uzun vadede sınır ötesi ödemelere hükmedip gelmeyeceğine gelince, Dünya Bankası bunun açık bir soru olarak kaldığını söylüyor.

“DLT’nin havale endüstrisinin karşılaştığı zorluklara etkili bir çözüm olup olmayacağı ve teknolojinin bu alanı etkin bir şekilde bozmak için yeterli ölçeğe ulaşacağı zaman cevaplanmaya devam ediyor. Her durumda, sınır ötesi ödeme endüstrisindeki yenilikler için geniş bir fırsat – ve elbette ihtiyaç var – ”dedi.

 

Yazının Uzun Haline Buradan Ulaşabilrisiniz:

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − 15 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish