Cory Johnson: Amazon, Ripple ve XRP’den Yararlanabilir – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Cory Johnson: Amazon, Ripple ve XRP’den Yararlanabilir

Cory Johnson, Perakende Devi Amazon'un Dalgalanma ve XRP'den Yararlanabileceğini söylüyor

 Ripple ve XRP

Ripple(XRP)’in baş pazar stratejist’i Cory Johnson, Amazon gibi perakende devlerinin Ripple’in sınır ötesi ödeme çözümlerinden yararlanabileceğini söylüyor.

Yeni Bir Gelecek Hayali

Cornell’in New York’taki Girişimcilik Zirvesi’nde Johnson, Ripple’ın hızını önemli ölçüde arttırma ve sınır ötesi ödemelerin maliyetini düşürme misyonundan bahsetti. 10 yıl içinde Ripple’ı nerede gördüğünü sorulduğunda Johnson, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının para taşımasına yardımcı olabilmenin öneminden bahsetti. Ayrıca, çalışanlarına zamanında, verimli ve düşük maliyetli bir şekilde ödeme yapmaları konusunda şirketin teknolojisinin kilit rol oynadığını görebileceğini söyledi:

“Nostro ve vostro hesaplarda düzenlenmiş ve ön ödeme bekleyen 23 trilyon dolara bakabiliriz, çünkü para çok yavaş… Amazon, çalışanlarına ödeme yapmak veya bir satıcıya ödeme yapmak için hesaplarda bir milyar dolara sahip çünkü para taşıma sistemi çok yavaş. Böylece bütün bunları analiz edebilir ve nasıl göründüğünü anlayabilirim.

Bangladeş’teki bir işçiyi burada çalıştırabileceğiniz bir dünyanın, 10 yıl içinde nasıl göründüğünü hayal edemiyorum. Ya da Taylan’daki bir dadı, ailesinin gerçekten daha iyi bir yaşam standardına sahip olması için Japonya’dan eve para gönderebilir. Ayda 5 doların fazla olduğu yerlerde yaşamı etkileyen bir fark var. Bunu gerçekten hayal bile edemiyorum, ancak oldukça sıkıldım… 

Genel olarak, tüm dünyada daha fazla şirkette daha fazla insanın birlikte iş yapabileceğini göreceğimizi düşünüyorum. Bunun büyüleyici olduğunu düşünüyorum. Mesele, sadece bugün olduğu gibi iş değiştirmek değil. Gelecekte işlerin neye benzeyeceğidir. Ve bence çok farklı olacak.”

XRP‘nin Önemi

Johnson ayrıca, XRP gibi kripto para birimlerinin mevcut finansal sistemi yeniden şekillendirmede oynayabileceği rolden bahsetti:

“XRP teknolojisi işlemlerin çok hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Finans endüstrisinde sınırların ötesine para taşımak için kullanılan en son teknoloji, Swift adında bir mesajlaşma platformuna dayanıyor. Swift, 1973 yılında oluşturulmuştur. Belçika’da binlerce çalışanı olan binlerce bankadan oluşan bir konsorsiyum tarafından işletilmektedir. Ve Swift ağında herhangi bir değişiklik yapabilmek için, esas olarak üzerinde anlaşmaya varmak için finansal sistemin tüm parçalarını almanız gerekir.

Bu yüzden bir inovasyon evi olmadı… Ve Ripple’ın ürünleri gelinceye kadar olanları düzeltmek için teknolojik bir çözüm bulunamadı. Ve eğer XRP’nin teknolojisi için değilse, saniyede binlerce kez gerçekten değer alışverişi yapamazdınız. Bu kadar ucuz olmasının nedeni ise bu teknoloji kendisidir.”

 

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish