ConsenSys Yeni WordPress Yayın Platformuna Yatırım Yapmak İçin Haber Endüstrisi Liderlerine Katıldı – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ConsenSys Yeni WordPress Yayın Platformuna Yatırım Yapmak İçin Haber Endüstrisi Liderlerine Katıldı

ConsenSys Yeni WordPress Yayın Platformuna Yatırım Yapmak İçin Haber Endüstrisi Liderlerine Katıldı

Blockchain teknoloji Firması ConsenSys

14 Ocak’ta yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, WordPress tarafından yeni bir gelir getirici haber platformu oluşturulmasına katkıda bulunmak için haber endüstrisi liderlerine katıldı.

ConsenSys

Haber şirketleri için açık kaynaklı bir yayın platformu olan Newspack adlı yeni WordPress projesine 350.000 $ yatırım yaptı.

Yatırım sayesinde, büyük küresel blockchain şirketi Google Haberler, Lenfest Gazetecilik Enstitüsü ve John S. ve James L. Knight Vakfı gibi önde gelen endüstri kuruluşlarına katıldı. Toplamda, WordPress’in ana şirketi Automattic ve ortakları Spirited Media and News Revenue Hub, girişimin ilk yılındaki fonu için 2,4 milyon dolar güvence altına aldı.

Dünyanın en popüler web sitesi yönetim sistemi olan WordPress’in yeni konsept kanıtı (PoC) girişimine yatırım yapmasının yanı sıra, ConsenSys, yeni yayıncılık platformu Civil için bir blockchain destekli yerel eklenti sunacak. ConsenSys tarafından desteklenen Civil, ilgilenen herhangi bir haber odasının, toplumun sahip olduğu gazetecilik ağına katılmasına ve içeriğini merkezi olmayan depolama sistemlerinde arşivlenmesine izin verecektir.

ConsenSys Yeni WordPress Yayın Platformuna Yatırım Yapmak İçin Haber Endüstrisi Liderlerine Katıldı

Yeni WordPress Yayın Platformuna Yatırım Yapmak İçin Haber Endüstrisi Liderlerine Katıldı

2003 yılında piyasaya sürülen WordPress çevrivimiçi içerik yönetim sistemi (CMS), Time.com, CNN ve Quartz gibi 60 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır. 2012 yılında, WordPress, CMS yükseltmeleri için bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i (BTC) ekledi; “kredi kartlarının ve PayPal‘ın aksine, Bitcoin’in merkezi bir yetkisi olmadığını ve tüm ülkeleri ağdan uzak tutma yolu olmadığını” iddia etti.

Ancak, şirket daha sonra Bitcoin ödeme seçeneğini kapattı ve Bitcoin’in önceliğinin düşük olduğunu belirterek, yine de şirketin hala Bitcoin’e büyük bir inanan olduğunu ve gelecekte desteğini artırabileceğini belirtti.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish