ConsenSys Kurucusu Joseph Lubin, SXSW 2019'da Ethereum Hakkında Konuştu | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

ConsenSys Kurucusu Joseph Lubin, SXSW 2019’da Ethereum Hakkında Konuştu

14 Mart Perşembe günü, Ethereum’un kurucusu ve ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, Teksas Austin’de düzenlenen SXSW 2019 Konferansı’nda çok çeşitli konularda düşüncelerini sundu.

Joe, Stable Genius Productions’ın (popüler blockchain odaklı podcast ZigZag’i üreten) kurucu ortağı olan Manoush Zomorodi ile yaptığı röportaj sırasında yorum yaptı.

İşte bu röportajın ana özelliklerinden bazıları:

Joe, 2011 yılının başlarında Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin white paper’ını (“Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Para Sistemi”) okudu.

Consensys’i kurmadan önce Joe, Vitalik’in Ethereum white paper’ını ilk versiyonunu yazmasından bir ay sonra ‘Ethereum’u icat eden Vitalik Buterin’le tanışacak kadar şanslıydı.

Daha sonra Joe, Ethereum platformunun kamuoyuna açıklanmasına hazır olmasına yardımcı olmak için yaklaşık bir yıl harcadı. Bu olaydan kısa bir süre önce Joe, ConsensSys’i başlatmaya karar verdi çünkü “uygulama katmanında çok fazla insan yoktu.”

ConsenSys ekibi Ethereum için ademi merkeziyetçi uygulamalar (DApps) yaratmaya çalışarak başladı, ancak o sırada Ethereum için geliştirici araçlar olmadığı için ConsenSys, Ethereum için çeşitli geliştirici araçlar üretti ve böylece “bu ekosistemi” açtı.

ConsenSys, organizasyon yapısında mümkün olduğunca ademi merkeziyetçi olmaya çalışır (hiyerarşilerden olabildiğince uzaklaşmaya çalışarak). Bu konuda yardımcı olmak için oluşturdukları araçlara (“İşin Geleceği” projesinin bir parçası olarak) Joe’nun 2 Kasım 2018’de tweetlediği SOBOL denir:

Civil (CVL) token lansmanı “tarihte en başarılı başarısız token lansmanı” dır. ConsenSys’in yaptığı “parasal olarak daha başarılı” token lansmanlarından “10 kat daha fazla katılım” hakkındaydı. Orada yaklaşık 1,5 milyon jeton var. Sürdürülebilir etik gazetecilik için Sivil platform şu anda “iş için açık”.

ConsenSys, bu yıl yaklaşık dört veya beş token lansmanı yapmayı planlıyor. Bunların hepsi yardımcı tokenler olacak.

Joe “ekosistemimizde şu anda bir yıl veya 18 ay öncesinden çok daha fazla faaliyet var” dedi.

“Ethereum, saniyede 14 ile 27 işlem arasında bir yerde işlem yapabilir.” Joe Ethereum’u “temel güven katmanı” (katman 1) olarak görüyor.

Katman 2 ölçeklenebilirlik katmanıdır. Ethereum için bazı katman 2 çözümlerinin 2019’un sonunda saniyede bir milyon işlem yapabileceğini tahmin ediyor.

Ethereum 2.0 18-24 ay uzaklıktadır.

Ethereum’un PoS’a taşınması, elektrik kullanımının çok az olacağı ve bir düğümü çalıştırmak için özel bir donanıma ihtiyaç duymayacağı anlamına gelir (normal bir dizüstü bilgisayar iyi durumda olmalıdır).

ConsenSys tarafından desteklenmeyen ve Joe’nun umut verici olduğunu düşündüğü bir kripto projesi örneği MakerDAO’dur.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 7 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish