Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Büyük Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro için 15 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında yeni bir pazar yapısı duyurdu.

Likiditeyi artırmak yapılan değişiklikleri bildirmek için yapılan duyuruda, yapılan değişikliklerle fiyat artışını ve daha düzgün fiyat hareketlerini sağlamayı amaçlamaktadır. Değişiklikler, likiditeyi artırmak, maksimum sipariş sayısını arttırması, likiditeyi arttırması ve yapılan yanlış pazar siparişlerinin kapatılması için tasarlanmış yeni bir ücret yapısını içerir.

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Duyuruya göre, Coinbase Pro ve Coinbase Prime — firmanın kurumsal ticaret platformudur – piyasa içi işlem emri desteğini kesecek. Duyuru ayrıca, tüm stop emirlerinin artık limit siparişleri olarak sunulması ve bir limit fiyatı içermesi gerektiğini de açıklıyor.

Öte yandan, hem Coinbase Prime hem de Coinbase Pro kullanıcılarına tanıtılacak pazar koruma noktaları, tüm piyasa emirleri için yüzde 10’a kadar olacaktır. Açıklamada, fiyatı yüzde 10’dan fazla hareket eden piyasa siparişlerinin yürütülmeyi bırakacağını ve kısmi bir dolgu getireceğini açıklıyor.

Son olarak yazı, borsanın kullanıcı tabanını, platformun 22 Mart’ta 6:00’dan 6:30’a kadar PDT’DE çevrimdışı olacağı konusunda uyarıyor.

Coinbase Pro Likidite Değişikliği

Değişiklikler, sosyal medyada kripto topluluğundan bazı şüphecilik ve olumsuzluklarla karşılandı. Ekonomist ve trader Alex Krüger Twitter’da

“Coinbase Pro, daha büyük müşteriler için ücretleri düşürürken daha küçük müşteriler için %33 oranında ücret yükseltiyor” hakkında şikayet etti.“

Aynı kullanıcı ayrıca “rasyonel bir dünyada, çoğu Coinbase kullanıcısının artık finansmana geçeceğini” söyledi.

Aynı Twitter yazısında Krüger, Coinbase’in stop market emirlerini devre dışı bırakma kararını da sorguladı ve stop-limit emirlerinin bazen kayma nedeniyle yürütülemediğini iddia ederek, limit emirlerindeki sınırları geçici bir çözüm olarak kullanmayı önerdi. Yine de, Krüger ayrıca bu değişikliklerin likidite ve ticaret aktivitesinin artmasına yol açması gerektiğini itiraf etti.

Twitter’daki bir başka kripto tüccarı, yeni ücret yapısının görünüşte kripto para alanına giren yeni kullanıcıları hedef aldığını ileri sürdü:

“Tüm ücretleri yükseltmek için rastgele niye böyle hamle yaptığı bilinmiyor fakat Coinbase belki de yeni bir boğa koşusu mu öngörüyor?”

Coinbase Pro, altcoin Stellar Lümenleri (XLM) için desteklediklerine de ayrıca değindi.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish