Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Büyük Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası Coinbase, profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro için 15 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında yeni bir pazar yapısı duyurdu.

Likiditeyi artırmak yapılan değişiklikleri bildirmek için yapılan duyuruda, yapılan değişikliklerle fiyat artışını ve daha düzgün fiyat hareketlerini sağlamayı amaçlamaktadır. Değişiklikler, likiditeyi artırmak, maksimum sipariş sayısını arttırması, likiditeyi arttırması ve yapılan yanlış pazar siparişlerinin kapatılması için tasarlanmış yeni bir ücret yapısını içerir.

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Coinbase Pro Likiditeyi Arttırmak İçin Fiyatları Yükseltti!

Duyuruya göre, Coinbase Pro ve Coinbase Prime — firmanın kurumsal ticaret platformudur – piyasa içi işlem emri desteğini kesecek. Duyuru ayrıca, tüm stop emirlerinin artık limit siparişleri olarak sunulması ve bir limit fiyatı içermesi gerektiğini de açıklıyor.

Öte yandan, hem Coinbase Prime hem de Coinbase Pro kullanıcılarına tanıtılacak pazar koruma noktaları, tüm piyasa emirleri için yüzde 10’a kadar olacaktır. Açıklamada, fiyatı yüzde 10’dan fazla hareket eden piyasa siparişlerinin yürütülmeyi bırakacağını ve kısmi bir dolgu getireceğini açıklıyor.

Son olarak yazı, borsanın kullanıcı tabanını, platformun 22 Mart’ta 6:00’dan 6:30’a kadar PDT’DE çevrimdışı olacağı konusunda uyarıyor.

Coinbase Pro Likidite Değişikliği

Değişiklikler, sosyal medyada kripto topluluğundan bazı şüphecilik ve olumsuzluklarla karşılandı. Ekonomist ve trader Alex Krüger Twitter’da

“Coinbase Pro, daha büyük müşteriler için ücretleri düşürürken daha küçük müşteriler için %33 oranında ücret yükseltiyor” hakkında şikayet etti.“

Aynı kullanıcı ayrıca “rasyonel bir dünyada, çoğu Coinbase kullanıcısının artık finansmana geçeceğini” söyledi.

Aynı Twitter yazısında Krüger, Coinbase’in stop market emirlerini devre dışı bırakma kararını da sorguladı ve stop-limit emirlerinin bazen kayma nedeniyle yürütülemediğini iddia ederek, limit emirlerindeki sınırları geçici bir çözüm olarak kullanmayı önerdi. Yine de, Krüger ayrıca bu değişikliklerin likidite ve ticaret aktivitesinin artmasına yol açması gerektiğini itiraf etti.

Twitter’daki bir başka kripto tüccarı, yeni ücret yapısının görünüşte kripto para alanına giren yeni kullanıcıları hedef aldığını ileri sürdü:

“Tüm ücretleri yükseltmek için rastgele niye böyle hamle yaptığı bilinmiyor fakat Coinbase belki de yeni bir boğa koşusu mu öngörüyor?”

Coinbase Pro, altcoin Stellar Lümenleri (XLM) için desteklediklerine de ayrıca değindi.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 11 =

Endüstriden Haberler

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Endüstriden Haberler

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

BT ve fintech dergisi TechCrunch’ın 6 Haziran’da yaptığı açıklamada, birden fazla kaynağın Facebook’un 18 Haziran’da stablecoin’i başlatmasını beklediğini belirtti.

Facebook Coin'in Whitepaper'ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihi! Facebook Kaynakları

Planlara aşina olan bir grup insan tarafından atıfta bulunan haber, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına şirket içi ve dışındaki mevcut düşüncelerle birlikte akıllardaki tarih olduğunu belirttiler. Daha önceki söylentiler, Facebook’un bu kripto parayı 2020 de çıkarması planlanıyor yönündeydi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki ısrarı ile sektörün genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformu olan Facebook’un değil, yan firmaları olan WhatsApp ve Instagram’ın da katılacağını belirtti. Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings’e geliyor, ki bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.

Facebook Coin’in Whitepaper’ı Çıkış Tarihini Açıkladılar

TechCrunch,  “Facebook’un 18 Haziran’da, kripto parasının temellerini açıklayan bir whitepaper yayınlayacağını duyurmasını” bekliyor.

Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa’nın Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları bazını içermeyeceğini söyledi.

Yayına Facebook Coin‘in değeri bir minimum fiat para birimi ile güvence altına alınacak” dedi.

“Uzun vadede bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin boğa piyasasında olacaklarıdır. Ve en önemli sonuçlarından biri de, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyeline sahip olmalarıdır.”

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamalarının, “bankaların yerini almanın” sadece yeni ödeme platformlarıyla bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish