Coinbase, Bu Noelde Venezuelalı Ailelere Kriptoparalarla Yardım Yapıyor – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Coinbase, Bu Noelde Venezuelalı Ailelere Kriptoparalarla Yardım Yapıyor

Popüler kriptopara birimlerinden Coinbase, Santa Elena de Uairen’da düzenlenen GiveCrypto.org isimli projeye destek için 10,000$ ZCash (ZEC) bağışında bulundu. Coinbase’in Medium’daki 11 Aralık 2018 postuna göre, Coinbase kriptopara bağışlamanın Venezuelalı ailelere sınırı geçme kolaylığı, ödeme rahatlığı gibi bir sürü yardımının olacağını düşünüyor.

 

Coinbase’in CEO’su GiveCrypto.org Platformunu Oluşturuyor

GiveCrypto.org kar amacı gütmeyen bu platform, Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong tarafından geliştirildi. Bu platform “Coinbase ile 12 Günlük Program”  kapsamında fakir kesimlerde yaşayan insanlara kriptopara tokenları dağıtıyor. GiveCrypto programının alıcıları bu tokenları yerli para birimine çevirebilir, ihtiyacı olan mal ve servisleri satın alabilir ve hatta kriptopara olarak tutabilir ve bu şekilde işlem yapabilirler.

 

10,000$ ZCash bağışı,  Santa Elena şehrindeki 100’den fazla ailenin cebine 3 ay boyunca her gün 1$ değerinde kriptopara koymuş olacak.

 

Bu bağışın alıcıları ihtiyaç duyduğu yemek ve ürünleri bulundukları bölgedeki ödeme olarak kriptopara kabul eden dükkanlardan temin edebilirler. 1$ her ne kadar göze çok görünmese de, Coinbase’in açıklamasına göre aileler 1$’a, 1-2 kg protein veya nişasta içerikli besin ya da sebze alabiliriler. Şu anlık Bonnum ile GiveCrypto.org’un programına dahil olan Venezuelalı aileler ZCash bağış programının alıcısı olabilirler. Coinbase, çoğu Venezuelalı ailenin banka hesaplarına güvenilir bir erişimi olmadığından,  kriptopara bağışının nakit bağıştan daha iyi olduğunu düşünüyor.

 

Aynı zamanda Venezualılar banka sistemine erişim sağlasalar bile, kendi para birimleri olan Bolivar yüksek enflasyon seviyeleri ve düzensiz bir trend yaşıyor. Coinbase’e göre, bir hediye kartı Venezuelalılar için çok az bir değere sahipken, kriptoparalar onlara GiveCrypto.org’un devasa alıcı networküne erişim sağlıyor.

 

GiveCrypto Projesi İnternet Ortamında Çok Fazla Eleştiriye Maruz Kalıyor

Coinbase ve Armstrong’un iyi niyetleri olsa da halktan çok fazla negatif dönüş alıyorlar. Şu an Venezuela’da yaşayanlar dahil olmak üzere bir çok kişi, Twitter’da kızgınlıklarını dile getirdiler. Coinbase’in Venezuela’daki ortamı katmanlaştırarak kendi kriptoparasının reklamını yaptığını söylüyorlar.

 

İspanyol kriptopara haber firması olan CryptoNoticias’ın editörü Jose Rafeal Pena, kendisinin “kriptoparaların Venezuela’ya nasıl bir yardım yapabileceğini anlayamadığını” dile getiriyor. “Kriptoparaları bireylere vermeye çalışan yardım kampanyalarını, ben sadece bağışlamayı düşünenler için olan bir reklam stratejisi olarak görüyorum” diyerek fikrini belirtti.

Kaynak: BTCManager

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish