Çinde Telif Hakları, Blockchain Teknolojisi İle Korunacak | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Çinde Telif Hakları, Blockchain Teknolojisi İle Korunacak

Çin de Altcoinbuzz etherium'a yatırım yaptı

Çin hükümetine ait bir finansal basın kuruluşunun haberine göre Çin’in Bejing kentinde blockchain teknolojisini kullanarak telif hakkı koruma hizmeti sağlayan bir kurum oluşturuldu.

Yeni oluşturulan bu topluluk “Çin Finansal Medya Telif Hakkı Koruma Topluluğu” içerisinde International Finance News, Economic Information Daily, China Business News, Beijing Business Daily ve The Daily Economic News gibi 30 adet lider medya’yı barındırıyor.

Bu topluluğun, makul yetkilendirme sistemleri sağlama, yetkili işlem mekanizmalarını geliştirme, endüstri telif haklarının öz disiplinini güçlendirme ve sektördeki işbirliğini geliştirme amacıyla kurulduğu gelen bilgiler arasında.

Çin Gazeteciler derneğinin eski komünist parti sekreteri Huiengeng gelişmeyi şöyle açıklıyor

“Gazete ve Gazetecilerde telif hakkı bilinci oluşmalı. Teknoloji veya diğer yollarla telif hakkı korunumundaki sorunlar çözülmeli ve telif hakkı korunumu ile alakalı teknik ekipler ile çalışmalar yapılmalı.”

Yeni Teknoloji DNA Gibi Çalışacak

Uluslararası Finans Haberlerine göre bu topluluk blockchain teknolojisini orijinal çalışmalara telif haklarını ve yetkilerini sağlamak için kullacak. İttifak bu teknolojiyi bir DNA’ya benzeterek kullanmayı planlıyor. Bu DNA belirlenen makalenin herhangi bir internet sitesinden veya sosyal medya platformundan kopyalanıp kopyalanmadığını belirleyecek. Eğer %70’in üstünde bir benzerlik saptanırsa DNA direkt olarak orijinal metini ortaya koyacak.

“ Eğer bir telif ihlali belirlenirse, teknoloji hemen bu ihlalin kanıtlarını gösterecek”

Haziran ayında 100’den fazla medya kuruluşunun bulunduğu bir topluluk Hong Kong’da “Küresel Blockchain Topluluğu Medyasını” oluşturdu. Oluşan Bu Topluluğun amacı Blockchain endüstrisi hakkında topluma doğru bilgiyi aktarabilmek ve sağlıklı bir kamuoyu fikri oluşturmak olarak belirlendi.

Topluma Blockchain Teknolojisi Teşvik Edilecek

Geçtiğimiz ay, Guangdong, Hong Kong Ve Macao Dawan bölgesinde finans ve ticarette blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapan 54 farklı Çin uyruklu şirket kuruldu. Kurulan bu yeni grup her alanda inovasyonu teşvik ederek ülke içinde blockchain teknolojisinin gelişiminde katkıda buluncak.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 − two =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish