Büyük Bitcoin Balinası 100 Milyon Dolarlık Alımla BTC Dalgalanmasını Tetikledi! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Büyük Bitcoin Balinası 100 Milyon Dolarlık Alımla BTC Dalgalanmasını Tetikledi!

Kripto para firması BCB Group CEO’su, Bitcoin’in yükselişinin tek bir Bitcoin balinası tarafından tetiklendiğini, üç kripto borsada yaklaşık 100 milyon dolarlık BTC satın almak için koordine olduğunu belirtti.

Oliver von Landsberg-Sadie, Reuters’e Coinbase’de eşzamanlı olarak yürütülen 20.000 BTC’lik bir satın alma çılgınlığı olduğunu söyledi. Kraken ve Bitstamp, BTC’nin fiyatını kısaca 5.000 doların üzerine çıkaran dalgalanmadan büyük oranda sorumlu.

“20.000 BTC’nin bu üç borsadan algoritmik olarak yönetilen tek bir alıcı var. Bu üç borsadaki hacimlere bakarsanız – borsa içi, senkronize olarak bir saat içinde yaklaşık 7.000 BTC’lik birimler vardı. ”

Kripto analisti DataDash, bir noktada, tezgah üstü işlemler (OTC) işlemlerinde BTC biriktiren büyük Bitcoin sahiplerinin, fiyatı yükseltmek için kripto borsalarında spot işlem yapmaya başlamak için büyük bir teşvik sağlayacağına inanıyor.

“Geçtiğimiz aylarda, OTC alıcılarının nihayet Bitcoin’i bu [düşük] seviyelerde almaya başlamaları için iyi bir fırsatımız olduğunu anlamalıyız. Ve bir kere yeterli teşvike sahip olduktan sonra, Bitcoin pazarlarında yeterince risk altında olduklarında, uzun vadeli pozisyonlarını oluşturduktan sonra spot piyasada işlem yapmaya teşvik edeceklerdir. Yani, spot piyasadaki pozisyonları almaya başlamak için sipariş tahtalarını temizleyeceklerdir.

Bunu neden yaptılar?  çünkü OTC’yi bir yerden satın almaları konusunda çok önemli bir konuma sahipler ve şimdi fiyatın gerçekten de tersine kayması, o alışların defterden silinmesi, bir borsada ekstra bir Bitcoin satın alması, büyük borsaların çoğunda, muhtemelen yaklaşık 50.000 veya 60.000 Bitcoin ve oradan da bir teşvik almaları gerekiyor. Aslında çok daha büyük pozisyonlarının değerini arttırıyor.

Pazarın nereye geldiğine gelince, kripto analisti Nic Trades, Twitter’daki 93.000 takipçisini, son dalgalanmanın yanlış bir kırılma olduğuna dair işaretler izlemesi için uyardı.

Belli başlı borsalar arasında salıncak yüksekliğinden% 50’lik bir düşüş izlenmesi gereken anahtar sayı olduğunu söylüyor.

“Eğer bu dönüşün% 50’sinden daha fazla geri gelirsek, o zaman endişeliyim ve bunun muhtemelen yanlış bir kopuş olduğunu söyleyebilirim… 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin altına kapanırsak biraz daha az boğa olurdum. 4.714 ABD dolarının altındaki bir günlük kapanış pek olumlu olmaz. ”

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edin

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish