Bitcoin Vadeli İşlemleri’nin Önemli Bir Kısmını Wall Street Oluşturuyor – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Bitcoin Vadeli İşlemleri’nin Önemli Bir Kısmını Wall Street Oluşturuyor

Veriler, Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) Bitcoin vadeli işlemlerinin 4 Nisan’da 563 milyon $ ‘lık işlem yaparken, ilk 10 kripto borsanın 685 milyon $ işlem yaptığını ve Wall Street’in şu anda BTC vadeli işlem piyasasının önemli bir bölümünü aldığını gösteriyor.

CME, Bitcoin Vadeli İşlemler İşlem Hacminde Büyük Artış Görüyor

Chicago Board Options Exchange’in (CBOE) Bitcoin vadeli işlemlerini durdurma kararını takiben Chicago Ticaret Borsası (CME) devreye girdi ve pazarın çoğunu ele geçirdi.

Herhangi bir büyük borsa dijital varlık türev piyasasına dahil olması, kripto endüstrisine hem likidite hem de küreye yasallık kazandırılması bakımından fayda sağlayacaktır.

Bir şifreleme para birimi araştırma şirketi olan Messari Crypto’nun son verileri CME’nin anlamlı miktarda birime sahip olduğunu gösteriyor. CME’ye göre, BTC vadeli işlemleri sadece 4 Nisan’da yaklaşık 563 milyon $ işlem gördü.

Kesin miktar CME tarafından teyit edilmemiş olsa da, şirket her bir sözleşmedeki Bitcoin miktarının yanı sıra işlem gören sözleşmelerin sayısını listeler. Sözleşme başına 5 BTC ve dün 5.000 dolarlık Bitcoin fiyatı ile 22.542 sözleşme 500 milyon doların üzerinde işlem gördü.

İşlem Hacmi, CME’yi Büyük Kripto Borsaları ile Eşdeğer Olmasını Sağlıyor

EToro’nun kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, bunun Bitcoin pazarları için önemli olduğuna dikkat çekti:

“Wall Street’in sözleşmeleri yalnızca kağıt olsa ve bitcoin’e yerleşmediyse de, şu anda hala bu pazarın önemli bir parçası.”

Bitcoin vadeli işlemlerinin başarısı CME’yi vadeli işlem tekliflerini genişletmeye ve alım satım için “Micro E-mini” Futures sözleşmelerini başlatmaya itmiştir.

See It Market’e göre, sözleşmelerin bu yılın Mayıs ayının başlarında işlem yapmaya hazır olması gerekiyor. Raporda ayrıca, alım satım için uygun piyasaların S&P 500, NASDAQ 100, Russell 2000 ve Dow olacağına dikkat çekildi.

Yeni Micro E-mini sözleşmeleri, aynı fiyat için daha fazla sayıda sözleşme üzerinde daha fazla kontrol sağlayarak, kendi özkaynak endekslerinin boyutunun onda biri kadar olacaktır. Bu, yatırımcıların birden fazla kar hedefinde çıkabilecekleri gibi büyümelerini sağlayacaktır. Bitcoin vadeli işlem piyasası, CBOE vadeli işlem sözleşmeli bitcoin vadeli işlemlerinin ardından bile gelişmeye devam ediyor.

BTC’ye daha fazla yatırımcı ve tüccar katıldıkça, türevler ve diğer karmaşık araçlar risk ve oynaklığa karşı korunma için daha da önemli hale gelecektir.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Haberleri

En Fazla Bitcoin (BTC) Birikimi Olan Kim?

Bitcoin Analizi, Bitcoin 5.700 Doları Geçti!

Araştırma sonucuna göre, Winklevoss ikizleri 150.000 BTC’ye sahipler, ancak onlardan daha fazla Bitcoin sahibi olan isimler var…

En fazla miktarda Bitcoin (BTC) sahibi olan kişinin kim olduğunu araştıran Blockchain Center; Winklevoss ikizlerinden dolandırıcılara, bilgisayar korsanlarından “zombi coin”lere kadar tüm verileri masaya yatırdı.

 

Öte yandan kripto para dünyasının en ünlü hack vakası Mt. Gox olayının faillerinin 166.000 BTC’ye sahip oldukları iddia edildi.

Silk Road skandalından ele geçirilen 30.000 BTC’nin ise Tim Draper’ın elinde olduğu öne sürülüyor.

Plus Token dolandırıcılarının ise 200.000 BTC sahibi oldukları söylendi.

Diğer taraftan “Zombi coin”ler şaşırtıcı derecede fazla. Bahsini ettiğimiz bu tokenler, hiçbir zaman kullanılmayacak ve sonsuza kadar kimse tarafından harcanamayacak olan 1,5 milyon BTC’den meydana geliyor.

Grayscale’in Bitcoin Tröstü, en büyük kurumsal Bitcoin yatırım aracı olarak biliniyor ve şu anda 400.000 BTC’nin üzerinde likiditeye sahip. Lightning Network yalnızca 1.000 BTC bulundururken, Ethereum (ETH) 80.000 BTC daha kilitlemiş durumda.

Diğer 2,5 milyon Bitcoin’in zamanla dolaşıma girmesi bekleniyor. Bu listeye başka hangi isimlerin dahil olacağını ise zaman gösterecek.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü ve IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food Trust

Amerika Birleşik Devletleri deniz ürünleri ticaret birliği Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI), IBM’in blockchain tedarik zinciri çözümü olan Food Trust ile 11 Haziran tarihli deniz ürünleri ve gıda ile ilgili haberleri FoodOnline’ın raporlarını izlemek için çalışıyor.

Raporda, birden fazla şirket tarafından ortaklaşa yürütülen deniz ürünü türünü izlemek için yapılan yeni sistemden bahsettiler. Ayrıca, hasatçıları, ithalatçıları, soğuk hava depolarını, yiyecek servisi restoranlarını ve perakende satışlarını temsil eden NFI üyeleri de programa dahil oldular.

IBM’in Blockchain Takibi Sistemi Food TrustSIRF Başkanının Açıklamaları

Proje, başkanı Sean O’Scannlain’ın gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada kurulacak sistemi Deniz Ürünleri Endüstrisi Araştırma Fonu (SIRF) tarafından finanse ediliyor:

“Takip sistemi deniz ürünleri endüstrisi için yeni bir şey değil, ancak blockchain yep yeni bir kavram, IBM’in Gıda takibi sistemi ile deniz ürünleri işletmelerinin gelir elde etmesine ve hasattan dağıtımına kadar müşterilerimize maliyetleri azaltmasına nasıl yardımcı olabileceğini test edeceğiz.”

Sistemin, şirketlerin verilere kimin erişebileceğini ve ne kadar süre boyunca kontrol edebileceğini ve zincir yüklendikten sonra da kontrolünü kimlerin ellerinde tutacağı da bildiriyor. IBM Food Trust genel müdürü Raj Rao, blockchain’in “Özellikle büyük ekosistemlere, işletmelere ve kuruluşlara sahip olduğumuzda, Food Trust herhangi bir sektörü değiştirebileceğini” belirtti.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Blockchain Haberleri

Visa, Blockchain’in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı Başlattı

Visa, Blockchain'in Bazı Yönlerine Yönelik Global Sınır Ötesi Ağı Başlattı

ABD’nin ödeme devi Visa, Blockchain teknolojisinin bazı yönlerinden türetilen bir sınır ötesi ödeme ağı başlattı.

“Visa B2B Connect” adı verilen ağ, işletmeler arasında doğrudan bankalar arası ödeme işlemleri mümkün kılarak, küresel finansal kurumlar tarafından yapılan uluslararası değişimleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Visa’nın Global Sınır Ötesi Ödeme Ağı

Rapora göre, ağ zaten daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için dünya çapında 30 ticaret kanalını kapsıyor ve 2019’un sonuna kadar 90 pazara genişlemesi bekleniyor.

Visa B2B Connect, kısmen Linux Vakfı liderliğindeki bir grup tarafından geliştirilen açık kaynaklı dağıtılmış muhasebe teknolojisi (DLT) Hyperledger’ın unsurlarını içeren blockchain teknolojisine dayanmaktadır.

Visa Business Solutions’ın genel müdürü Kevin Phalen’in raporunda, özel olarak, blockchain teknolojisinin bazı yönlerinin, bir ödeme konusunda mevcut herhangi bir ödeme sistemine göre daha fazla veri aktarma kabiliyeti nedeniyle kullanıldığı bildirildi.

Ağ, teknoloji dünya devi IBM ile işbirliğinin yanı sıra e-ödeme operatörü Bottomline Technologies ve fintech firması FIS’in de birlikte olduğu bir projedir. Ürünü geliştirmek için Visa’nın başlangıçta kriptografik defter sistemleri üreticisi ile çalıştığı bildirildi.

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Kaynak: Cointelegraph

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish