SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir

SEC Başkanı Bitcoin ETF İçin Yeterli Olabilir

Fox Business ile yapılan yeni bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, Bitcoin ve kripto’nun çok fazla potansiyele sahip olduğunu ve “Bitcoin ETF’nin kurallarını yerine getirebileceği bir durum olabilir” diye ekledi.

“Bu teknolojinin oldukça önemli bir söz verdiğini ve zaten gösterdiğini düşünüyorum, ancak geçmişte sermaye artırma yaklaşımımızla tutarlı olduğu yerlerde önemli sözler veriyor” dedi.

SEC’e gönderilen yedi yorum mektubu VanEck / SolidX Bitcoin ETF önerisi hakkında geri bildirimde bulunuyor ve pazar manipülasyonuyla ilgili endişeleri vurguluyor.

SEC’in kural değişikliği ile ilgili bildiriminde bulunmak, çoğunlukla olumsuz olmak üzere karışık incelemelerle karşılandı.

Dina Pinto yazıyor:

“Bence, Bitcoin’in bugüne kadar ETF gibi ciddi bir ürünün dayanabileceği sağlam bir temeli bulunmuyor. Uçucu, çok az kişi tarafından manipüle ediliyor ve gerçek kullanım durumu yok. Bu teklifi kabul ederek, birçok insanın hem maddi hem de başka şekilde incindiğini görebiliyorum. Bana göre bu önerinin reddedilmesi gerekiyor. ”

D. Barnwell, SEC’e “tereddüt etmeden” bir düşüş yapma çağrısı yaptı.

“Bu Bitcoin ETF’ye onaylamamamdan bahsetmek isterim ve SEC’den, Bitcoin’in tüm olumlu ve olumsuzluklarla finansal bir ürün haline gelmeye değer olup olmadığını görmek için ‘izle ve bekle yaklaşımı’ alması için çok daha uzun bir zaman ufku almalarını rica ediyorum.”

Sami Santos’un verdiği tek olumlu cevap,

“SEC’in henüz ETF’yi manipüle etme nedeniyle onaylamayan ve yatırımcıların korunmasını esas olarak kabul etmeyen argümanı ile ilgili olarak çelişkilidir, çünkü bir yatırım fonu olmadan yatırımcı serbest bırakılmış borsalarda bitcoin satın almaya ve yatırımlarını kaybetmeye yatkındır (bitcoin) . VanEck zaten olası kayıpları karşılamak için sigorta sunmaktadır ve bu nedenle yatırımcı ETF fonuna yatırım yapmak için ilgi gösterecektir. Bu yüzden VanEck ETF ve Bitwise’ı onaylamamak için hiçbir neden göremiyorum. ”

Başkan Clayton, pazar manipülasyonu ve kripto para birimi değişimi ağıyla da ilgilendiğini söyledi.

“Şu anda endişe duyduğum şey, temel ticaretin genel olarak manipüle edilmediğinin makul bir şekilde gösterilmesi durumunda, iyi kurallara sahip güvenilir mekanlarda oluyor ve velayetin kendimizi rahat hissedebileceğimiz bir şey.”

Cboe BZX Borsası, hükümetin kapatılması sırasında Ocak ayında VanEck/SolidX Bitcoin ETF’ye olan başvurusunu geçici olarak geri çekti. Şubat ayında tekrar gönderildi ve üç haftalık saati kamuoyuna geri bildirimde bulunarak yeniden başlatıldı. SEC şu anda 5 Nisan’a kadar bir karar vermek ya da uzatma kararı vermek zorunda kaldı.

Onaylanması halinde ETF, VanEck SolidX Bitcoin Trust tarafından sahip olunan SolidX Bitcoin hisselerinin alım satımını sağlayacak.

Bitwise Asset Management’tan bir Bitcoin ETF de SEC tarafından inceleniyor. Bir karar için son tarih de 5 Nisan.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 8 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish