Binance’in Ethereum’un Yaklaşan Constantinople Hardforkuna Destek – Kripto Kılavuz
Takip Edin

Ethereum Haberleri

Binance’in Ethereum’un Yaklaşan Constantinople Hardforkuna Destek

Binance'ın Costantinapole Hardforkuna Destek

Günde 1 milyar dolardan fazla işlem hacmi olan Lider kripto para birimi borsası Binance; geçtiğimiz günlerde Ethereum’un yaklaşmakta olan Constantinople hardforkunu desteklemek için beş farklı Ethereum Geliştirme Teklifi (EIP) getireceğini açıkladı.

Borsa açıklaması; forkun, bu ayın 14 ile 18 arasında olduğu tahmin edilen 7.080.000 blok yüksekliğinde gerçekleşecek şekilde ayarlandığını belirtti. Binance, platformunda Ether tutan kullanıcılar için “tüm teknik gereklilikleri yerine getirmek” için hazır konumdadır.

Constantinople hardforkuyla ilerleme hakkındaki karar, 7 Aralık’ta yapılan iki haftalık bir toplantıda Ethereum’un geliştiricileri tarafından yapıldı.

Fork belirtildiği üzere;

ETH’nin blokzincirini, geriye dönük olarak uyumsuz güncellemelerle kalıcı olarak değiştirecek olan beş EIP’yi getiriyor. Bu, Ethereum’ün düğümlerinin, ya birlikte güncellenmesi ya da kripto para birimini sağlayarak ayrı bir blokzinciri varlığı çalıştırması anlamına gelir.  Ethereum bunu, Ethereum Classic (ETC) oluşturulduğunda öngörmüştü. Zincirleme bölünme bu sefer olası görünmese de, yine de hala bir olasılıktan söz edilmekte.
Constantinople hardfork döneminde herhangi bir zincir bölünmesi veya airdrop olması durumunda, Binance, projelerin daha fazla tartışılması için kendileriyle temasa geçilmesini istedi. Ayrıca, tokenlerin listelenip listelenmeyeceğinin ve kullanıcılarına airdrop olmuş tokenlerin nasıl güvenli bir şekilde verilebileceğinin incelenmesini de talep etti.

Geliştiricilere göre, bu yeni hardfork, “bakım ve optimizasyon yükseltmesi” olduğu için son kullanıcılar için pek çok değişiklik içermez. Fork özellikle Ethereum’un ekonomik politikasını değiştiriyor. Böylelikle, “buz çağını” harekete geçirecek olan “zorluk bombasını” da geciktiriyor.

ETH, son 24 saatte % 2,8 düştükten sonra 148 $ seviyesinde işlem görüyor. Kripto para birimi, Aralık ayında 82 $ ‘a düşmesinden beri fiyat dalgalanmasını % 80’in üzerinde görmekte.

Kaynak: Cryptoglobe

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriden Haberler

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Fikirler Ortaya Atıyor

Ethereum (ETH) blockchain’i 2 Mayıs’ta toplanan bir Ethereum geliştiricilerinin düzenlediği toplantıda çekirdek geliştiricilerinin de belirttiği gibi, 30 Haziran’a kadar bir Proof-Of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına geçişini tamamlayacaklarına değindiler.

İki haftada bir yapılan çağrıda Ethereum araştırmacısı Justin Drake, geliştiriciler ekibinin Haziran sonuna kadar sıfır faz için kod spesifikasyonları hazırlamayı beklediklerini iddia etti. Drake şunları söyledi:

“Hala çok fazla yolumuz var. Yine de, [kod] basitleştirmeler geliyor, bu harika ve ince taraklama işlemi de bu son bugları ve virüsleri bulmak için. ”

Phase sıfır, Ethereum ağının Proof-Of-Work (PoW)’den bir PoS konsensüs algoritmasına kadar ilk faz geçiş aşamasının adıdır.

Ethereum Geliştiricileri PoS Konusunda Yeni Açıklamaların da Olacağını Belirtti

Beacon Chain olarak da bilinen phase sıfır kayması, Ethereum 2.0’a yapılan büyük bir ağ geçişinin bir parçasıdır ve blok teklifleri üzerindeki ana rolün madenciler yerine onaylayıcılara ait olduğu yeni bir blok doğrulama sistemi başlatmaya ayarlanmıştır.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Endüstriden Haberler

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp – Artırılmamasına Oy Verdiler!

MakerDAO Token Sahipleri, DAI Ücretini %3 Artırılıp - Artırılmamasına Oy Verdiler!

Maker’ın Ethereum (ETH) temelli DAI stabilcoin’i sözde ücretini %3 artırıp artırmamaya ilişkin bir oylamayı, 19 Nisan’daki DAO yönetim portalında başlattı.

USD-sabitlenmiş sözde algoritmik stabilcoin yayınlayan MakerDAO, yıllık ücretini artırarak tokenlerin istikrarını iyileştirmeyi hedefliyor. Ücreti, DAI’nin kredi olarak kullanıldığında Maker katılımcıları tarafından uygulanan bir ücrettir.

Mart ayında DAO, ücretini iki kez, önce %3,5’a, sonra da yılda %7,5’a yükseltti. Yine geçen hafta, bu yıl beşinci oyda ücret %4 daha artarak, şu anda bulunduğu yerde %11.5’e yükseldi. Artış tekrar kabul edilirse, ücret %15,5’e ulaşacak.

MakerDAO Token Sahipleri

Teklif, artışın gerekliliğinin, bir videonun YouTube’a yüklendiği 18 Nisan tarihli yönetim çağrısında tartışıldığına dikkat çekiyor. Şirket, Reddit’teki topluluk oylamanın açıklanmasına yaptığı açıklamalarda karışık bir cevap dile getirdi.

Bir kullanıcı, kendisine göre ücretteki sık değişikliklerin, sistemi öngörülemeyen kısa vadeli bir kaldıraç sistemine dönüştürdüğünü belirterek endişelerini dile getirdi. Diğer kullanıcılar, iyileştirme ücretini artırmanın işe yaramadığını belirtti.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

Don`t copy text!
tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish