Binance Charity, “Çocuklar İçin Öğle Yemeği” Programına 10 Yeni Ugandalı Okul Ekliyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Binance Charity, “Çocuklar İçin Öğle Yemeği” Programına 10 Yeni Ugandalı Okul Ekliyor

Binance Charity Foundation, Uganda’da birlikte çalıştığı okul sayısını artırarak öğrencilerine ücretsiz öğle yemeği programına devam ediyor.

Binance Charity Foundation (BCF), Binance kripto değişiminde, yardım ile ilgilenen blok zincir destekli bir koldur. 4 Nisan Perşembe günü, resmi blogunda Uganda’daki 10 yeni okulun ‘Çocuklar İçin Öğle Yemeği’ programına eklendiğini belirten bir yazı yayınladı.

Binance Charity Kripto Kılavuz

BNB Bağışları

Bu pilot program kış sonlarında başladı. BCF’nin desteklediği ilk eğitim kurumu Kampala’daki Jolly Mercy Center oldu.

Şimdi, Binance Uganda çevresindeki 10 okuldaki yaklaşık 4.000 öğrenci ve personel ile buna 10 okul daha ekliyor.

Yardım programı dahilindeki her okul, Trust Cüzdanında bir hesap alır. Daha sonra günlük olarak okul yemeklerinde tüm yıl boyunca kullanmak için günlük olarak BNB’den 0,30 $ alırlar.

Fon Binance Coin’de 236.061 $ ‘a bağışta bulundu. Bu, aralarında Binance müşterileri, Tron Vakfı, IOST ve V.I.P olan sponsorların yardımıyla sağlandı.

Bağışlanan BNB kripto paralar Binance’e geri döndü

BCF, parayı üç bölümden okulun cüzdanına aktaracak. Personel daha sonra aktarılan bu kripto paralarla öğrencileri için öğle yemeği alacak.

Bu okulların gıda tedarik eden şirketleri daha sonra fiat ve kripto ile çalışan Binance Uganda değişimi yoluyla BNB’yi yerel fiat para birimine dönüştürecek.

BCF’nin bağışları çocukların öğrenim görmelerine yardım ediyor

Blockchain üzerine kurulu bir yardım fonu fikri birçok şirketin ilgisini çekti, 10’dan fazla şirket Binance’in BCF’ye katılmaya karar verdi. Beşi şimdiden bağışlarını yaptı.

Programla çalışan bir gönüllü, sosyal medyada BCF ile çalıştığı bir okula geldiğinde mutlu çocuklar gördüğünü ve hatta öğle yemeklerinde mutlu aşçılar gördüğünü yazdı.

2018 yazında, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Blockchain Charity Foundation’ı kurduğunda, blockchain üzerindeki bağışların tüm sürecini tamamen şeffaf hale getirdiğini belirtti.

Herkes, bağışların nereye gittiğini halka açık defterde görebilir. O zamanlar CZ, Tron’un Justin Sun ile işbirliği ile Japonya’daki sel mağdurlarına bağış toplamışlardı.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish