Binance CEO'su CZ'den 2019 yorumları | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Binance CEO’su CZ’den 2019 yorumları

Binance da CZ'nin açıkladığı son haberler

Çarşamba günü (19 Aralık 2019), ticaret miktarına göre dünyanın en büyük kripto para borsa’larından biri olan Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (kısa olarak “CZ“), kripto marketin genel gidişatı ve kendi şirketinin büyüme stratejisi hakkında konuştu.

CZ’nin yorumları Bloomberg TV’deki bir röportaj sırasında geldi.

 

Ne çeşit bir Blockchain Adaptasyonu görüyorsunuz?

“2018, kripto para fiyatlandırması açısından zor bir yıl oldu ve bence birçok projenin bu yıl başarısız olacağını göreceğiz. Bu yüzden, bu bir düzelteme yılı. Ancak, teknoloji hali hazırda bulunuyordu ve biz 2019’a büyük bir sansasyon ile başlamak istiyoruz. Sonuç olarak, Blokchain Haftası’nı (Singapur’da 19 ve 22 Ocak 2019 arasında düzenlenen ve iki etkinlik barındıran etkinlik: Binance SAFU Hackathon ve Binance Konferansı) organize etmemizin sebebi bu. Bu yüzden, bence endüstrideki insanlar gelecek hakkında kendilerine güveniyorlar. Bu konu hakkında endişeye gerek yok.”

Fiyatların kripto üzerindeki etkisinin ne kadar olacağını düşünüyorsunuz?

“Bence, fiyatlar, spekülatörler için çok güçlü bir etken ancak endüstri gerçekte uygulamalar yapan ve kripto paraların uzun vadede adaptasyonunu gerçekleştiren kurucular tarafından büyüyecek. Bu yüzden, her zaman spekülasyon olacaktır ve bu spekülasyonlar fiyatların aşağı veya yukarı bir biçimde fazla dalgalanmasına sebep olacaktır. Bence, geçen sene fiyatlar yukarı doğru gereğinden fazla dalgalandı ve şu an bu dalgalanmanın düzeltilme aşamasındayız. Umuyoruz ki bu dalgalanma sona ermiştir anca tam olarak emin olmamız mümkün değil. Uzun vade de endüstri, birçok insanın inşa ettiği kripto paraların gerçek kullanımı ve gerçek uygulamaları ile devam ettirilir. Sonuç olarak, bu durum fiyatlardan bağımsız bir şekilde gerçekleşiyor.”

Şu anki düşüşte olan ve daha da düşmesi beklenen piyasa ele alındığında, ne kadar agresif bir şekilde büyümek istiyorsunuz?

“Şu an ki stratejimiz hiçbir şekilde değişmedi. Şu ana kadar bir itibari para borsası oluşturduk. Gelecek yıl, hala 10 tane daha itibari para borsası daha oluşturmak ve bize ait çekirdek, blockchain teknolojisi odaklı bağımsız dağıtık bir borsa oluşturmak yönünde. Buna ek olarak daha fazla özgürlüğe olanak sağlayacak. Planlarımızdan hiçbiri değişmedi. Hala agresif bir şekilde ilerliyoruz.

Peki hükumetlerin Rolleri Hakkında ne Düşünüyorsunuz?

“Bence, hükumeti ve düzenleyici kuruluşları memnuniyetle karşılıyoruz. Hala birçok ülkede kripto para endüstrisi hakkında belirsizlik mevcut. Bu bağlamda belirginlik işitiyoruz ancak ek olarak mantıklı regülasyonlar talep etmekteyiz. İnovasyonu teşvik eden düzenlemeler istiyoruz.”

Müşterini-Tanı şartınızı güçlendirecek herhangi bir planınız var mı?

“Aslında biz en sert Müşterini tanı/Anti – para aklama regülasyonlarına sahibiz. E-mail adresi ile kayıt sadece kayıtın ol ilk adımı. Bu aşamadan sonra anlamlı bireyler elde etmek istiyorsanız, Müşterini tanı/Anti – para aklama adımlarını ve birçok farklı işlemleri gerçekleştirmek zorundasınız.  Ek olarak, sisteme entegre edilmiş, market manipülasyonu ve düzenli dolandırıcılık gibi hileli faaliyetleri tespit eden bir yapay zekamız mevcut. İnsanların inandığının aksine, aslında sistemi güvenli hale getirebilmek için çok fazla zaman ve enerji harcıyoruz.”

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + thirteen =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish