Binance CEO'su, bu kadar çok Bitcoin ve kripto borsalarının neden hacminin sahte rapor edildiğini açıklıyor | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

Binance CEO’su, bu kadar çok Bitcoin ve kripto borsalarının neden hacminin sahte rapor edildiğini açıklıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin ve kripto borsalarının sahte hacimlerin olmasının basit bir nedeni olduğunu söylüyor.

Cryptocurrency endeksi ve beta fon sağlayıcısı Bitwise, düzenlenmemiş kripto borsalarındaki hacmin% 95’inin sahte olduğunu belirten bir bomba raporu yayınladı. Bitwise şu anda bir Bitcoin borsa yatırım fonu teklifi için onay istiyor ve raporu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sundu.

Bitwise’a göre, bildirilen kripto değişim hacminin büyük çoğunluğu “doğada sahte ve / veya ekonomik olmayan… bitcoin için gerçek piyasa, genel olarak anlaşıldığından çok daha küçük, daha düzenli ve daha düzenli.”

Sec-Bitwise Kripto para Borsaları Raporu Kripto Kılavuz

Coinbase Pro’daki siparişlerin diğer alış verişlerden oluşan uzun bir listeyle karşılaştırırken, Bitwise bir dizi şüpheli işlem modeli tanımladığını söylüyor. Özellikle rapor, siparişlerin art arda gelip alınıp satıldığı görünen borsaları vurgulamaktadır: bir satınalma siparişi, bir satma siparişi, bir satınalma siparişi, vb.

“Bunu Coinbase Pro ile karşılaştırın; buradaki alış ve satış faaliyetlerinde daha rastgele bir dağılım gördük. Ekonomik alım satım emirlerinin mükemmel, hatta eşit bir dağılımının olması muhtemel değildir. ”

Zhao’ya göre, tüm kripto borsalarının hacmine göre sıralamasını koruyan CoinMarketCap (CMC) konusunda yüksek bir duruş elde etmek için borsalar işlem hacmini taklit ediyor. CMC’ye maruz kalmak trafik ve işletmeyi tetikler.

 


Zhao, CMC’nin Binance’e diğer sitelere göre daha fazla yönlendirici trafik getirdiğini söyledi. Web analitik sitesi Alexa ‘ya göre, CMC’ nin kriptodaki en büyük web sitesi olduğu düşünüldüğünde, dünyanın en büyük 448. Ayrıca, en büyük Bitcoin ticaret hacmini oluşturan ulusal para birimleri olan ülkelerde yüksek sıralarda yer almaktadır: ABD ve Japonya.

CMC-Alexa-Kripto-Kılavuz

Bitwise’daki araştırma şefi Matt Hougan, CoinDesk’e, şirketin raporunun, şirketin Bitcoin ETF onayına itilmesinde olumsuz bir etkisi olmayacağına inandığını söyledi. Hougan’a göre, yeni rapor, gerçek ve temel kripto pazarının “manipülasyona benzersiz bir şekilde dirençli” olduğunu kanıtlıyor.

“Gerçek şu ki, kripto pazarında sahte hacim olduğu gerçeği haber değil. Bunu kanıtlamak ve ölçmek için gerçekten kapsamlı bir yaklaşım benimsemiş olduğumuz ilk firma biziz. Ek olarak, düzenlenmiş CME vadeli işlem piyasası çoğu insanın düşündüğünden çok daha önemlidir, çünkü paydaları yanlış. ”

SEC, Bitcoin ETF teklifini gözden geçirmesini Bitwise’dan kabul etmek, reddetmek veya uzatmak için ay sonuna kadar vakti vardır.

 

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish