BAKKT'IN ana şirketi olan ICE, Listelemek İçin Baktıkları 58 Kripto parayı duyurdu! | Kripto Kılavuz
Takip Edin

Haber

BAKKT’IN ana şirketi olan ICE, Listelemek İçin Baktıkları 58 Kripto parayı duyurdu!

New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ve yaklaşmakta olan dijital varlık platformu olan Intercontinental Exchange (ICE), Bakkt, bir Twitter gönderisinde listelemek istedikleri kripto para projelerinin olduğu bir liste yayınladı.

 

Tweet’e göre, ICE’nin Veri Hizmetleri, 19 fiat para biriminin yanı sıra toplam 58 kripto para birimi projesi araştırıyor ve izliyor olacak. Bu projeler, araştırma ekibine dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimlerinin hem tarihi hem de gerçek zamanlı fiyat verilerini sağlayacak olan ‘Kripto Para Veri Beslemesi’ içinde derlendi.

Listeye Dahil Edilen Önemli Kripto Para Birimleri
Alanda 2000’den fazla kripto para birimi projesi var ve ICE, araştırmak ve izlemek için toplam kripto sayısının sadece% 2.75’ini seçti. 58 kripto para biriminin tam listesi yukarıda görülen Twitter başlığında bulunabilir ve bu kripto paraların gerçek zamanlı fiyatlarınıda resmi web sitelerinde yayınlanacaktır.

Bunununla beraber ICE’nin kripto listesinde 4 ABD Doları para birimi (USDC), TUSD (TUSD), Tether (USDT) ve Gemini Doları (GUSD) dahil 4 stabil kripto para birimi koyuyor. Paxos Standard (PAX) ve Maker’ın Dai (DAI) gibi diğerlerini değil bu stabil kripto paraları seçme nedenleri bilinmemektedir.

Yüksek piyasa değeri bulunan kripto para birimleri (CoinMarketCap’te ilk 20 kripto para) gelince, ilk 17 kripto para listeyi oluşturdu.

Bitcoin (BTC), Bitcoin Nakit (BCH), Bitcoin SV (BSV), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Monero (XMR), NEM (NEM), RİPPLE (XRP), Stellar (XLM ) ve NEO (NEO), EOS (EOS), Tron (TRX), IOTA (MIOTA), Ontology (ONT), Dash (DASH), Ethereum Classic (ETC).

Popüler yüksek hacimli kripto paralardan başka, ICE’nin listesinde potansiyel olarak değerli diğer 41 proje var.

Borsa ile ilgili tokenlara gelince, listede Huobi Token (HT) olmasına rağmen, ultra popüler Binance Coin (BNB) yoktu.

Beklenmedik Kalkış Lansmanı

ICE’nin Bakkt dijital varlıklar platformu, kurumsal olarak desteklenen ilk kripto para birimi işlem platformlarından biri olacak. Platformun bir kurumsal yatırımcı dalgası getireceği söyleniyor ve kripto pazarlarındaki bir sonraki boğanın başlamasına yol açacak katalizör olduğu tahmin ediliyor.

Ayrıca Bakkt, fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa olacak, oysa kurumsal yatırımcılar daha önce vadeli işlem sözleşmeleriyle işlem yapabildiler. Şimdi, ICE’nin 58 farklı kripto para birimini araştırmak ve listelemek istediğini duyduğu sürpriz duyuru ile, Bakkt platformu daha da bekleniyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + nine =

Kripto Para Haberleri

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını Açıkladı!

Tron Vakfı, 2 Mayıs’ta HackerOne güvenlik açığı ifşa platformu üzerindeki blockchain ağını kırabilecek sabit bir kritik güvenlik açığı olduğunu açıkladı.

Açıklama, bir saldırganın mevcut tüm belleği doldurabileceğini ve akıllı bir sözleşmede kötü amaçlı kod kullanarak, TRX ağında bir Dağıtılmış Hizmet Reddi saldırısı gerçekleştirebileceğine değinmektedir. Açıklamada ayrıca böyle bir saldırının etkisi açıklanmaktadır:

“Bir makineyi kullanan bir saldırgan, SR düğümünün tümüne veya %51’ine DDOS saldırısı gönderebilir ve Tron ağını kullanılamaz hale getirebilir veya ağı bozabilir.”

Tron Kendi Blockchain Ağının Kritik Güvenlik Açığını HackerOne Sitesi Kullanıcılarından Birinin Keşfettiği Düşünülüyor

Güvenlik açığını keşfeden ve ifşa eden siber güvenlik araştırmacısına 1.500 dolar ödül verildi. Sorun ilk olarak 14 Ocak’ta bildirildi, ancak düzeltildikten yakın zaman sonra kamuya açıklandı.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

MIT Profesörü Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Profesörü Christian Catalini MIT’den ayrıldı ve Facebook Coin’in geliştirici ekibi ile birlikte Facebook’un yeni kripto parası üzerinde çalışmaya başladı.

Yayınlanan raporda, bilgisi olan iki isimsiz kaynak Catalini’nin Facebook ile olan işbirliğinden bahsetti. Catalini’nin, token ekonomisi alanındaki en önde gelen araştırmacılardan biri olduğu ve bunun üzerinde çalışmaları olduğu biliniyordu. Kısa süre önce Toronto Üniversitesi profesörü Joshua Gans ile ICO ve tokenlerin değeri hakkında bir rapor yazmıştı.

Christian Catalini Facebook Coin ile Çalışıyor

Bu haftanın başlarında, haberler, sosyal medya devi Facebook’un kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım aradığı duyuruldu. Raporlar ilk olarak, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Facebook’un kendi tokenlerinin yaratılmasını “araştırıldığı ve geliştirildiği” hakkındaydı.

2018 yılının sonunda Bloomberg, şirketin WhatsApp mesajlaşma servisinin kullanıcıları için bir kripto oluşturduğunu da bildirmişti. Daha sonra Şubat ayında New York Times raporu, Facebook’un son derece gizli kripto para birimi projesiyle “Facebook Coin ile birlikte Facebook’un bitcoin‘in başarısız olduğu yerlerde başarılı olmayı umduğunu” belirtti.

Catalini, MIT’deki 2014 yılında MIT’deki tüm lisans öğrencilerine 100 $ değerinde Bitcoin dağıtmak için 500 bin dolar kazanmış olan MIT Bitcoin Projesine liderlik eden kişilerden de biriydi.

Daha önce yazdığımız Facebook coin ile ilgili yazımızda Mark Zuckerberg’in blockchain’e de ilgisi olduğundan ve o alanda yenilikler yapacağına da değinmiştik, makalemizi hemen inceleyebilirsiniz.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Ethereum Haberleri

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yayınladı

Ethereum Vakfı, 30 Nisan’daki resmi bir tweet’e göre, topluluk web siteleri ethereum.org’un yeni bir güncellemesini yayınlamaya karar verdi.

Ethereum Vakfı Topluluk Web Sitesini Yeniden Yapılandı

Aynı gün bir Ethereum Foundation blog gönderisine göre, ethereum.org, topluluk üyeleri tarafından oluşturulan belgeler ve öğreticiler gibi topluluk tarafından oluşturulan Ethereum içeriğinin bir deposudur. Ethereum ekibi yaptığı açıklamada şöyle devam ediyor:

“Ethereum, blockchain ve kripto para gibi işleri yapmakla meşgul bir topluluk için bir web sitesi: Yeni geliştiricilere ve kullanıcılara katılmak, kendimizi ve birbirimizi eğitmek amacıyla kurulmuş bir topluluk web sitesi olacak.”

Bu, şu ana kadar web sitesinde bulunan dört alt sayfaya ayrılmış bir yapı olması planlanıyor bu yapılar:

“Yeni Başlayanlar”, “Kullan”, “Öğren” ve “Yap” gibi isimlerle ilk çıkışı İngilizce olarak yapılacaktır. Ekip, web sitesinin şu anki haliyle yalnızca bir başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulamaktadır; topluluğun iyileştirmeler ve eklemeler yapacağını belirtiyorlar.

 

En önemli kripto para haberlerinden ve fiyat analizlerinden ilk siz haberdar olmak için: Bizi Telegram’da takip edebilirsiniz!

Devamını oku

Güncel Grafik

Daha Fazlası İçin Tıklayın

Bizi Twitter’da Takip Etmeyi unutma

Popüler Başlıklar

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish